Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Modem
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Modem
PostWysłano: Niedziela, 21 Września 2003, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Mam stałe łącze, a mimo wszystko średni moj transfer to około 50kb/s. Jest to dla mnie znacznie za mało, a więc chciałbym zakupić jakiś szybszy/lepszy modem. W Neostradzie jest ponoć 500kb/s, tyle ze moj uslugodawca Dialog ma znacznie wolniejsze lacza - no zawsze jest 60zl roznicy abonamentu.

No wiec moje pytanie brzmi: Jakie są obecnie najszybsze i najlepsze modemy? Mam do wykorzystania okolo 300zl...
  
Re: <cf4ni4k> Modem
PostWysłano: Niedziela, 21 Września 2003, 19:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To nie od modemu zależy.
Dialog to chyba jest ISDN a ta technologia pozwala na wielokrotność 64kbps, ale za każde 64kbps trzeba płacićosobno. Nie znam cennika Dialogu dlatego to tylko przypuszczenie.
Neostrada to DSL. Tutaj do wykożystania jest pasmo do kilku Mbps, ale to nie od modemu zależy tylko od wykupionego abonamentu. Na centrali jest router, w którym usługofdawca ustala limit i zmiana modemu tu nie pomoże. Modem dawany do Neostrady może pociągnąć i 2Mbps, ale na centrali jest zablokowane na 512kbps.
Są jeszcze modemy kablowe i one też mogą 2Mbps pociągnąć, ale nie więcej niż usługodawca pozwoli.
  
Re: Modem
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Września 2003, 15:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Tak, ISDN. Ale czy to nie dziwne, że mój kolega płacąc tyle co ja osiąga transfer nawet 70kb/s, przy czym ja około 50, a czasami nawet 30 !? Ma identyczną ofertę co ja - co może być nie tak?

Aha, a skoro to nie od modemu zależy to za co on wlasciwie glownie odpowiada biorąc pod uwagę różnicę cen nawet do 200zł.
  
Re: <cf4ni4k> Modem
PostWysłano: Poniedziałek, 22 Września 2003, 16:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jeśli twój kolega na pojedyńczym kanale ISDN osiąga 70kbps to znaczy, że ma zły program do mierzenia transferu. Ewentualnie podaje mu ilość skomresowanych danych jakie są przesyłane. W przypadku modemów analogowych od jakości ich przetworników DA/AD zależy wynegocjowana przepustowość i ilośc błędnych pakietów, które trzeba przesyłać ponownie. W przypadku ISDN prędkość jest stała, ale błdy nadal mogą być. Do tego dochodzi kwestia jakości urządzenia. (awarie, zwisy, drivery) oraz dodatkowego wyposażenia, bajerów i wyglądu(jeśli zewnętrzny).
  
Re: Modem
PostWysłano: Wtorek, 23 Września 2003, 15:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
To nie od modemu zależy.
Dialog to chyba jest ISDN a ta technologia pozwala na wielokrotność 64kbps, ale za każde 64kbps trzeba płacićosobno. Nie znam cennika Dialogu dlatego to tylko przypuszczenie.
Neostrada to DSL. Tutaj do wykożystania jest pasmo do kilku Mbps, ale to nie od modemu zależy tylko od wykupionego abonamentu. Na centrali jest router, w którym usługofdawca ustala limit i zmiana modemu tu nie pomoże. Modem dawany do Neostrady może pociągnąć i 2Mbps, ale na centrali jest zablokowane na 512kbps.
Są jeszcze modemy kablowe i one też mogą 2Mbps pociągnąć, ale nie więcej niż usługodawca pozwoli.



hmm modem neostrady+ potrai wyciaganac 8Mbitow/2Mbity ;)

sooo, stay pro ;)
  
Modem
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010