Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Rock Progresywny itp.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Środa, 10 Listopada 2004, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fallout
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2022
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Witam.
Jestem wielbicielem Rocka klasycznego,Rocka progresywnego i Bluesa.
Od niedawna mam możliwość zapoznawania się z muzyką tych odmian Rocka która pochodzi niekiedy z najdalszych zakontków swiata.
Filipiny, Meksyk, Skandynawia, Belgia, Berlin etc.
Jest masę neiznanych zespołow muzycznych z odległych krajów i tych trochę bliższych które prezentują fenomenalny poziom.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany informacjami czego warto posłuchać
zapraszam do dyskusji.

fallout [/list]
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Czwartek, 23 Grudnia 2004, 12:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Ja również lubię rocka progresywnego i bluesa,lecz ograniczam się do słuchania naszego rodzimego rocka(no może z wyjątkiem mroźnej Finlandii gdzie jest kilka naprawdę fajnych kapel;)no i jest jeszcze jedna ze Szwecji jakże mogłam zapomnieć o kochanych "Ulach".Więc jeśli masz ochotę głębiej o tym pogadać jestem do usług. Ja jednakowoż bardzo cenię nasz polski rynek stricte rockowy,wiem co mówię;)
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 00:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PillGrim
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3013
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Słucham ogólnie dużo muzy. Przede wszystkim progresywny rock-metal.
Ciągle odkrywam coś wspaniałego ale do kilku projektów wracam.
Przede wszystkim muszę wymienić szwedzki Pain of Salvation. Absolutny geniusz. Zarówno pod względem aranżacyjnym, wykonania jak i warstwy lirycznej. Każda płyta mówi o bardzo istotnych sprawach i stanowi całość, jedną niebanalną historię ( 'Entropia' - dramat wojny, 'One Hour By The Concrete Lake' - ekologia i świadomość otaczającego nas świata, 'The Perfect Element part1',' Remedy Lane' - ludzkie dramaty, 'BE' - boskość i jej postrzeganie przez ludzi )
Muzyka Pain of Salvation niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny, do czego w znacznym stopniu przyczynia się wokalista, gitarzysta i główny kompozytor w jednej osobie - Daniel Gildenlow. Ten człowiek posiada niesamowite możliwości wokalne. Śmiało mogę powiedzieć, że jest najbardziej utalentowanym i wszechstronnym wokalistą jakiego słyszałem. Gigantyczna rozpiętość skali, przechodzenie od głębokiego i klinicznie czystego do brudnego i poszarpanego głosu a nawet ryku w niskich i wysokich tonacjach poprzez wszystkie możliwe odcienie. I ten feeling! smile.gif To tyle o PoS bo sie chyba za bardzo rozpisałem biggrin.gif
Z innych kapel wymienię te najbardzie oryginalne według mnie i z całą pewnością zasługujące na uwagę:
Taal - brazylijska kapela mieszająca między innymi jazz, art rock i nie wiadomo co jeszcze ;)
Orphaned Land - Izraelski band mieszający wiele gatunków, głównie metal i rock z orientalnym instrumentarium i łączący to bardzo spójnie z folklorem żydowskim i arabskim. Wspaniałe rozjazdy wokalne (czysty męski głos, partie kobiece, chóry a nawet jest miejsce na growl w ostrzejszych fragmentach). Słowem wspaniały klimat i muza z polotem.
Devil Doll - Niesamowicie mroczna i psychodeliczna przygoda. Projektem rządzi tajemniczy i ekscentryczny Mr Doctor wizerunkiem scenicznym sprawiający wrażenie Dr Jackylla i Mr Hyde w jednej postaci. Muzycznie wygląda to tak, że najprawdziwsza orkiestra spotyka muzykę rockową. Szczególnie polecam płyty 'Dies Irae' oraz 'The girl who was death'. Porażające
Ayreon - w tym przypadku tylko jedna, ostatnia płya zrobiła na mnie wrażenie za to z miejsca mnie zgniotła - 'The Human Equation'. Coś wspaniałego. Rock opera w której wokalnie udzielają się między innymi James Labrie, Devin Townsend, Mikael Akerfeldt (Opeth) oraz wielu innych świetnych wokalistów i wokalistek.

Na razie kończe wyliczankę, bo lista jest długa a nikt raczej nie lubi przydługich postów wink.gif
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Wtorek, 08 Marca 2005, 00:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




lubie muzyke rockowa, szczegolnie jej ciezsza odmiane. ostatnio slucham dokonan azjatow, w szczegolnosci sceny black. ale maja tez kilka utworow, ktore sa grane na tradycyjnych instrumentach. polecam japonski zespol SIGH crazy.gif.
  
Re: <Fallout> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Sobota, 26 Marca 2005, 22:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Corpse Bride
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3385
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Cześć. Mógł bys dokładniej wypisać zespoły, którymi się interesujesz ? Także lubię wyszukany rock, więc może znajdziemy coś dla siebie.
pozdrawiam, Corpse Bride
  
Re: <Corpse Bride> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 11:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rock4321
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4247
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




czemu ta strona podupadła??? progresywny rock.. świtenie,

znacie moze zespoły jak marillion, Dream Theatere, Pink Floyd, Radiohead, no piękna muzyka !!! oprócz tego słucham oczywiscie U2 , Metallica i wszysctko co jest dobre, nie przeszkadza mi gatunek mogę posłuchac wszystkiego jazz, blues, techno...:/ , hh :/ ale wazna jesdt muzyka !!!!!!!!!!!

Piszcie piszcie piszcie piszcie tutaj!!! Ktos zna i luibi Dream Theatere - (the best band !!!)
  
Re: <rock4321> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 12:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




te wymienione zespoly to progresywny rock ?
rotfl
  
Re: <J@ger> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 15:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rock4321
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4247
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




no jasne , nie slyszales o Dream Theater? i Radiohead, fakt MEtalica to nie progresywne ale pisałem np o niej tylko dlatego zeby napisac co lubie, a moze udostepniusz mi na YSI jakies mp3 twoich ulubionych kawalkow a ja tobie?
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




mysle ze troche ci sie myli
rock4321 :
marillion, ...Pink Floyd, Radiohead, Metallica

to wszystko straszneie wymieszane ale o gustach si enie dyskutuje

moja muza jets moja muza mam na dysku duzo rzeczy od Vivaldiego po szanty wiec raczej nie bedziesz zainteresowany
  
Re: <J@ger> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 18:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




,,Rock progresywny" to pojęcie z końcówki lat 60. i z dekady kolejnej. Wiąże się ono z zespołami, które zaczęły grać bardziej skomplikowaną niż dotąd muzykę rockową. Do kapel progresywnego rocka zaliczano m.in. King Crimson, Genesis i Pink Floyd.
Inną zupełnie kategorią jest ,,progresywny metal". Określenie to pojawiło się w latach 80. i - jak mi sie wydaje - stosowano je zamiennie m.in. z nazwą "thrash metal". Ale tu już nie do końca moje klimaty, więc może Mike coś uzupełni, ewentualnie poprawi?
  
Re: <Berger> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 18:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




o to mi chodzilo
ze ten worek nie jest taki duzy jak ten gosc napisal
  
Re: <J@ger> Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ten gość taki ma styl... pisania. Zwrócić uwagę, w jaki sposób zapowiada koncerty. ;)
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Sobota, 10 Września 2005, 11:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




hehe a co z PROGRESYWNYM DISCO POLO? ktoś słucha? lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Czwartek, 22 Września 2005, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jacunio
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5148
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Uwaga !
Poszukujemy osób zainteresowanych progresywnym rockiem, związanych do tej pory z tdt (oczywiście nie tylko).
Zainteresowanych tego typu graniem proszę o bezpośredni kontakt z kolegą ( ) w celu ustalenia dalszych szczegółów. Chodzi o odtworzenie prog-społeczności wymieniającej informację oraz muzykę.
  
Re: Rock Progresywny itp.
PostWysłano: Środa, 05 Października 2005, 22:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
K3
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5257
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




To moj pierwszy post na tym forum, takze witam wszystkich goraco :) i probuje "wtopic" sie w dyskusje. Trafilem tu przypadkiem szukajac informacji na temat nowego albumu Ayreon'a, ktory to ostatnio zakupilem. Takze moje zamilowania muzyczne ida daleko w kierunku rocka progresywnego :) Poza tym metal, jazz (ostatnio groove jazz) wszystko co piekne i co mozna nazwac muzyka :)


Pozdrawiam
K3
  
Rock Progresywny itp.
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010