Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Wybierz nalepszy utwór z tych, których do tej pory nie było na albumach:
CD1: Electrical Storm (William Orbit Mix) (new song)
31%
 31%  [11]
CD1: The Hands That Built America (new song)
5%
 5%  [2]
CD1: Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me
20%
 20%  [7]
CD2: Lady With The Spinning Head (Extended Dance Mix)
11%
 11%  [4]
CD2: Dirty Day (Junk Day Mix)
5%
 5%  [2]
CD2: Summer Rain
8%
 8%  [3]
CD2: North & South Of The River
5%
 5%  [2]
CD2: Happiness Is A Warm Gun (The Gun Mix)
2%
 2%  [1]
CD2: Salome (Zooromancer Mix)
2%
 2%  [1]
CD2: Even Better Than The Real Thing (Perfecto Mix)
0%
 0%  [0]
CD2: Numb (Give Me Some More Dignity Mix)
0%
 0%  [0]
CD2: Mysterious Ways (Solar Plexus Club Mix)
2%
 2%  [1]
CD2: If God Will Send His Angels - (Big Yam Mix)
0%
 0%  [0]
CD2: Lemon (Jeep Mix)
2%
 2%  [1]
CD2: Discotheque (Hexidecimal Mix)
0%
 0%  [0]
Wszystkich Głosów : 35

The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 15:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Od dziś proszę Was wszystkich o refleksje na temat drugiej części składanki BEST OF obejmującej lata 1990-2000.

Płyta ta zaowocowała dwoma pięknymi singlami: Electical Storm i Hands That Build America.
Innymi pozytywami tej płyty to bardzo według mnie udane wersje piosenek z Pop-a:Gone, Discotheque i Staring At The Sun. Ja wiem, że znajdą się tacy, co będą uważać, że tutaj powinny się znaleźć oryginalne wersje. Jednak dzięki temu zabiegowi, możemy się przekonać jaki wkład w muzykę i w to, jak dany utwór ma wyglądać mają producenci.
W ogóle pierwsza płytka bardzo zachęca do kupna.
Oprócz wymienionych 5 utworów, są tu jeszcze Numb w innej wersji, "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me"; (po raz pierwszy na albumie U2) i Miss Sarajevo (dla tych co nie mieli albumu Passengers). Niestety wszystko to kosztem takich utworów jak: The Fly (tylko na pojedynczej płycie), ...Wild Horses, Lemon, Last Night on Earth, The ground beneath her feet, Walk On , czy Elevation

Zdecydowanie gorzej jest z bonusową płytką. Nie mieliśmy niestety powtórki znakomitego zestawienia jak przy okazji Best of 1980-90. Mimo, że zespół w latach 90 wydał wiele fajnych nowych piosenek, tutaj dostaliśmy głównie remiksy. Dla mnie jedyną wartością tej płytki to znakomita wersja piosenki Lady With The Spinning Head

Do tego albumu wydanego 4 listopada 2002 dołączona była także płyta Dvd

I jeszcze krótkie zestawienie Best of 1990-2000 wydanego przez zespół i naszego Heh-owego Best of 1990-2000 na podstawie przeprowadzonych do tej pory ankiet (w cyklu Opinie o płycie)

The Best Of 1990 - 2000 (CD 1) - chronologicznie !!!

01. Even Better Than The Real Thing
02. One
03. Until The End Of The World
04. Mysterious Ways
05. Numb
06. Stay (Faraway, So Close!)
07. The First Time
08. Miss Sarajevo
09. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me
10. Discotheque
11. Staring At The Sun
12. Gone
13. Beautiful Day
14. Stuck In A Moment You Can't Get Out Of
15. Electrical Storm (William Orbit Mix)
16. The Hands That Built America


nasz U2 Heh-owy Best Of 1990 - 2000

01. One
02. The Fly
03. Ultra Violet (Light My Way)
04. Acrobat
05. Love Is Blindness
06. Zooropa
07. Lemon
08. Stay (Faraway, So Close!)
09. Your Blue Room
10. Miss Sarajevo
11. Discotheque
12. The Ground Beneath Her Feet
13. Walk On

Pogrubiłem te utwory, które powtarzają się w obu zestawieniach.

Aha! Głos oddany oczywiście na Electrical Storm




..............................
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Składanka ta budzi u mnie mieszane uczucia.

CD1- oceniam pozytywnie, chociaż każdy może mieć subiektywne opinie o braku niektórych utworów. Moim zdaniem największym nieobecnym jest Please. Pozytywem tej płyty jest to, że dostaliśmy dwa zupełnie premierowe płyty, a nie jak w przypadku The Best of 1980-1990 jedynie nową wersję starego utworu. Premierowy materiał cieszy najbardziej, lecz z drugiej strony dlaczego znalazł się na płycie z największymi hitami z lat 1990-2000. eusa_eh.gif

Dwa premierowe utwory pokazały nam w którą stronę pójdzie zespół na nowej płycie. Moim zdaniem w Electrical Storm czuje się właśnie atmosferę HTDAAB. Uwór ten uwielbiam (co widać również po moim aviatorku wink.gif ) - piękny utwór z takim rozmantycznym rockowym "kopem". smile.gif Do tego jeszcze doszedł wspaniały teledysk - małe dzieło sztuki ze świetną rolą Larrego. smile.gif Utwór ma dla mnie również ogromną wymowę, a teledysk jest jakby obrazem fragmentu mojego życia. Premiera tego singla zbiegła się również w czasie z jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu - przeniesienia się nad morze w pogoni za moją syrenką biggrin.gif

The Hands That Built America - piękny utwór, ale chyba zbyt patetyczny. Byłem wkurzony, że zespól nie zgarnął za nią Oskara, ponieważ na tlke konkurencji w pełni na niego zasługiwał.

Pozytywną rzeczą na płycie było również zamieszczenie trudno dostępnych Miss Sarajevo i Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me. Co do miksów niektórych utworów - nie jestem ich zwolennikiem, lecz na takiej płycie nie razi mi ich obecność.


CD2 - Tą płytą jestem rozczarowany - głównie za sprawą tak dużej liczby remixów, które znalazły się na płycie kosztem wielu fajnych b-side'ów z tego okresu. Naprwdę trudno mi zrozumieć taką decyzję - chyba dla każdego fana większe znaczenie miałoby zebranie na jednej płycie pozaalbumowych, premierowych utworów? Hexidecimal Mix - co to ma być shock.gif

Cieszy obecność Your Blue Room i Summer Rain i innych podobnych perełek smile.gif

Zagłosowałem oczywiście na Electrical Storm smile.gif
  
Re: <Atomic_Mario> The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 16:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Wg mnie większe kontrowersje budzi pierwsza płyta, niż krążek z bonusami. Pominięcie Please oraz - o zgrozo - The Fly (na deluxe) i umieszczenie w zamian The First Time albo niepasującego do reszty Hold Me... jest fatalnym błędem.

Kolejnym nieporozumieniem jest wciśnięcie na siłę piosenki The Hands That Built America, która IMHO jest swoistym koszmarkiem jeśli nie gigantyczną taniochą.

Bardzo dobrze, że na CD1 znalazł się Miss Sarajevo. Świetnym pomysłem jest umieszczenie genialnego Gone ale dlaczego w tak spłaszczonej wersji?? Zaznaczę, że nowe Staring At The Sun też mi sięnie podoba. Honor przeróbek ratuje Discotheque.

Co do CD2 to oczywiście smuci brak Two Shots Of Happy..., Slow Dancing i zwłaszcza Pop Muzik wraz z Holy Joe (uwielbiam). Remixem urastającym do miana profanacji jest Numb (Gimme Some More Dignity). Natomiast ciekawie brzmią dyskotekowe wersje utworów z Achtung Baby. Electrical Storm preferuję w wersji z CD1, ponieważ jest mniej akustyczne (takie zboczenie, akustyczne granie niemal zawsze kojarzy mi się z pretensjonalnym brzdąkaniem grupki harcerzy przy ognisku ;)).

Mój głos oddaję dla świetnego coveru Happinness Is A Warm Gun (nie pamiętam nazwy remixu). Znakomite!
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 21:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piha77
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5416
Posty: 80


[ Osobista Galeria ]




Hello! Hello!

Moja opinia o tej płytce jest raczej negatywna. Właściwie mogę stwierdzić,że jak dla mnie to mogłoby jej w ogóle nie być. Za dużo tu (MIX), na b-sides nie odkryłem nic, co by przykuło moją uwagę. Pewnie jest to wina patrzena przez pryzmat świetnej b-sides 1980-1990.
Tak więc traktuję ten album jako "egzemplarz do kolekcji"

Mój głos na Hold Me,...

Pozdro......
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




głos poszedł na hold me... ah te boniasowe jęki wink.gif

pozdrawiam
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nika22
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4302
Posty: 81


[ Osobista Galeria ]




Trudno było mi wybrać jeden jedyny utwór z b-sides.. głos oddałam na Lemon - ten utwór "męczyłam" najdłużej i najczęściej wink.gif

Tak wogóle cd2 zdecydowanie bardziej lubie niż cd1. I uważam że jest naprawdę udany smile.gif pozytywny i dodający energii.. tak wpływa na mnie.

Fakt, szkoda że nie ma "Please"...
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Listopada 2005, 22:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
maga213
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4303
Posty: 657


[ Osobista Galeria ]




no jakbym mogla to zaglosowalabym na wiekszosc z tych kawalkow:)

ale poniewarz trza bylo wybrac padlo na Electrical Storm biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif -nie ma innej opcji cool.gif
  
Re: <maga213> The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 00:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




Nort & South Of The river. Piękne, az dziw ze nie wcisnęli tego na Pop czy Zoorope - nie pamietam juz skad odpadla ta piosenka. Swietna, fajny tekst. fajne pianino.
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 01:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
alivox
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5223
Posty: 116


[ Osobista Galeria ]




Wowwwwww!!!...
All the b-sides are wonderful!!!. My vote is for '' Electrical Storm "...
I love lyrics, melody, video (with sweet Larry acting)...
It's a beautiful song, with a thrilling and romantic scenery!!!... wink.gif
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 16:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Electrical Storm (William Orbit Mix) (new song) =jestem na TAK! dlugo sie przekonywalam co do tej piosenki, ale warto... naprawde piekny kawałek!

The Hands That Built America (new song) = jestem na NIE! nie wiem dlaczego, ale poprostu mam lekki wstręt do tej, jakze amerykanskiej, piesni... teledysk z Leosiem eusa_sick.gif

Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me = nie mozna powiedziec, ze utwor jest piekny ( wink.gif ) ale niewatpliwie ma to coś - pazurrr....

Lady With The Spinning Head (Extended Dance Mix) = TAAAK! mój głos! zakochalam sie w tym utworze od pierwszego uslyszenia!

Dirty Day (Junk Day Mix) = remiksowi mowie: NIE
Summer Rain North & South Of The River = ok :) mile dla ucha

Happiness Is A Warm Gun (The Gun Mix) Salome (Zooromancer Mix) =wstyd przyznac... redface.gif nie slyszalam
CD2: Even Better Than The Real Thing (Perfecto Mix) =jak wszytkie EBTTRT - swietny

CD2: Numb (Give Me Some More Dignity Mix) =no wlasnie, give me some more ;P

Mysterious Ways (Solar Plexus Club Mix)
If God Will Send His Angels - (Big Yam Mix)
Lemon (Jeep Mix)
Discotheque (Hexidecimal Mix) = tym remiksom dziekujemy...
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 19:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




właściwie padły już opinie pod, którymi mogłabym się podpisać, ale dodam jeszcze swoje 3 grosze - ta składanka dla mnie wypada słabiej niż pierwsza, dotyczy to obu płyt;

nie pojmuję, jak mogło zabraknąć 'Ground Beneath Her Feet' confused.gif i bardzo liczyłam, że pojawi się b-side 'Two Shots Of Happy, One Shot Of Sad' i nie będę musiała go słuchać z zamęczonej kasety nagranej z radia doubt.gif

niemniej było kilka pozytywów w postaci 'Lady With The Spinning Head', 'Happiness Is A Warm Gun' czy 'Summer Rain' biggrin.gif

głos mógł pójść tylko na jedną piosenkę cool.gif
tą, którą ponoć jestem cool.gif
'Electrical Strom' cool.gif cool.gif cool.gif
  
Re: <martatea> The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 15 Listopada 2005, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




najlepszy b-side z lat 90 - Lady With the Spinning Head.
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 13:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :

Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me = nie mozna powiedziec, ze utwor jest piekny ( wink.gif ) ale niewatpliwie ma to coś - pazurrr....


eee no jak to! przeca piękny! pięknisty! ja go koch! ja mam nawet awatarek z teledysku! wink.gif
lol.gif lol.gif

pzdr
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 15:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




aps :
[..]



eee no jak to! przeca piękny! pięknisty! ja go koch! ja mam nawet awatarek z teledysku! wink.gif
lol.gif lol.gif

pzdr


juz mowie dokladnie o co kaman wink.gif
wiec... utworek ten jest bardzo ostry, niepokorny... drapieżnisty... drzemie w nim jakis potwór... (ehehehe!!! lol.gif )... jego piekna nie mozna zauwazyc gołym okiem... a co do klipu-kocham :D "riddle me this...riddle me that..."

aha, HMTMKMKM wymiata POPmart'owo... mniam
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 16:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :
[..]



juz mowie dokladnie o co kaman wink.gif
wiec... utworek ten jest bardzo ostry, niepokorny... drapieżnisty... drzemie w nim jakis potwór... (ehehehe!!! lol.gif )... jego piekna nie mozna zauwazyc gołym okiem... a co do klipu-kocham :D "riddle me this...riddle me that..."

aha, HMTMKMKM wymiata POPmart'owo... mniam


ano właśnie! smile.gif moi znajomi uwazają, że to jedyna (!!!) znośna piosenka u2. eusa_sick.gif eusa_sick.gif ale co oni tam wiedzą! wink.gif cool.gif

pozdrawiam,
aps - w której też drzemie potwór cool.gif
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 21:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




a ja badzo bardzo bardzo lubię piosenkę summer rain.

I lost mu self in summer rain I lost myseeeeeelf biggrin.gif

tylko że teraz to powinno brzmieć winter snow:p
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JJJ
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3415
Posty: 175


[ Osobista Galeria ]




a ja zagłosowałem na MW, i spostrzegłem za późno że to chodzi o remiks którego nie znam...ale łosiek ze mnie... eusa_wall.gif eusa_wall.gif eusa_wall.gif
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 16 Listopada 2005, 23:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




a ja zagłosowałem na electrical storm - niesamowita muzyka, genialny tekst a do tego jeszcze ten teledysk. To dla mnie praktycznie jedyny kawałek który wyróżnia tę płytę, bo reszta to po prostu the bestowe utwory z innych płyt (ale z drugiej strony właśnie taka w założeniach miała byc ta płyta - składanka najlepszych kawałków które stworzyli przez ostatnią dekade 20 wieku).
Ktoś wcześniej wspomniał i podzielam tą opinię - tej składance brakuje pewnego kawałka, a brakuje własnie please
Jeśli chodzi o drugą płytę z b-sidami to według mnie za dużo na niej jest wszelkiego rodzaju mixów, za którymi przeważnie nie za bardzo przepadam a utworem który najbardziej przykuwa moją uwage i często do niego wracam jest summer rain (hmm - ten tekst) wink.gif
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Sobota, 19 Listopada 2005, 00:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Trzy moje ulubione remiksy to ten od cytrynki, ten od dyskoteki i jeszcze ten od brrrudnego dnia, no.
  
Re: The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Sobota, 19 Listopada 2005, 10:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




aps :
głos poszedł na hold me... ah te boniasowe jęki wink.gif

pozdrawiam


aps w 100% się z Tobą zgadzam biggrin.gif i tak oto HMTMKMKM otrzymuje kolejny głosik wink.gif
  
The Best Of 1990 - 2000 And B-Sides - opinie o płycie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010