Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> czy ATI kantuje?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
czy ATI kantuje?
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 10:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Wczoraj do wyciekły kody źródłowe Half Life 2. (dla niezorientowanych to gra, która będzie miała super grafikę i która na kartach ATI chodzi 2x szybciej niż na porównywalnych kartach nVidii)
Osoby analizujące kod znalazły w nim nazwiska programistów pracujących w ATI. ATI skomentowało to tak, że ich programiści pomagali twórcą gry zoptymalizować ją do DirectX 9. Warto przypomnieć, że ATI wsparła Valve(twórcy gry) kwotą 7mln$. Mam spore wątpliwości co do uczciwej optymalizacji.
http://theinquirer.net/?article=11923
  
Re: <Tirinti> czy ATI kantuje?
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 12:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




jeżeli nie spowoduje to na mojej karcie ograniczenia jakości jak "optymalizacja" NV to może być wink.gif
  
Re: <Tirinti> czy ATI kantuje?
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 12:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




A ja nie.
Prędzej uwierzył bym, że nieVidia zaaranżowała owy "wyciek"..
  
Re: <GregorP> czy ATI kantuje?
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 16:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nie ważne kto zaangażował wyciek.
Ati przyznaje się do dania Valve 7mln $ oraz do tego, że ich programiści pracowali nad optymalizacją kodu tej gry. Interpretować to można jak kto chce.
  
Re: <e X t 7 3> czy ATI kantuje?
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 16:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jeśli chodzi Ci o optymalizacje w sterownikach nVidii to to jest zupełnie co innego. nVidia nie miała możliwości zmienić kodu benchmarka. Zresztąinstalowałeś Catalysty 3.7? Bo u mnie strasznie pogorszyła sięstabilnośc a Homeworld 2 wogóle nie startował. Na stronie Homeworlda dowiedziałem się, że to normalne na tych "zoptymalizowanych" driverach i zalecają wersje 3.6.
Też nie mam nic przeciwko temu, że gre napisano tak, że na jakiejś konfiguracji działa 2x szybciej niż na innej. Ale tak zrobiony program nie może być obiektywnym benchmarkiem i każdy test wychwalający Radeona bo jest 2x szybszy w HL2 to bzdura, bo HL2 tak a nie inaczej zostało napisane.
  
czy ATI kantuje?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010