Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 22:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Zastanawiam się nad zakupem nagrywarki DVD (nie żadne LG albo samsung ;) )bo ceny już nieźle spadły i zastanawiam się nad formatem.
Oczywiście najrozsądniejszym wyjściem byłby zakup dwuformatowej nagrywary ale chcę się dowiedzieć czy "plus" czy "minus" jest bardziej cool ;) (trochę wypadłem z tematu więc im więcej informacji tym lepiej - jak mówi stare japońskie przysłowie: człowiek uczy się przez całe życie ;) )

do tego pytanie bonus ;) :
Mam teraz 80GB Barracudę 7200 i się zastanawiam czy po zakupie jakiegoś dysku 7200 z 8MB kaszą ;) będę miał znaczący przyrost szybkości działania systemu (Xp na NTFS i bez swapa [bo mam duuużo RAMu :D]). A "stara" Barracuda służyłaby za magazyn
  
Re: <Ardas> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Niedziela, 28 Września 2003, 22:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Raczej nie zapowiada sięujednolicenie standardu.[smutne]
Nie polecam kupować nagrywarki DVD, chyba że masz mało miejsca na składowanie CD. W przeliczeniu cena za MB CDR są tańsze w razie uszkodzenia nośnika mniej siętraci.

Co do dysku to różnica w pracy systemu będzie minimalna. To ma może sens jak filmy w realtime zapisujesz na dysk. Ale nowy dysk się napewno przyda.
  
Re: <Ardas> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 14:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




to Cie zainteresuje: http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.asp?RelatedID=4188

It offers 16x maximum DVD recording speed for all DVD formats (DVD+R/+RW/-R/-RW), while is also capable of 60x maximum writing for CD-R/RW and 16x DVD-ROM reading.

tylko dopiero pod koniec grudnia zaczna produkcje w Japonii :>
  
Re: <EDDY> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A tak nagrana płyta nie nadaje się do odtworzenia po najdrobniejszym zarysowaniu.crazy.gif
  
Re: <Tirinti> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 14:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




ja o tym wiem, ale bardziej chodzilo mi o nagrywanie DVD 16x we wszystkich formatach :>

PS. moj Teac 4/4/32 nagrywa swietnie i nie zmienie jej na zaden szajs, jaki teraz sprzedaja :>
  
Re: <EDDY> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 20:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nagrywanie DVD 16x jest równie skuteczne co CDR 52x.
  
Re: <EDDY> Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
PostWysłano: Czwartek, 02 Października 2003, 22:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Noooo... ładne prędkości :) ale i tak najwyżej nagrywam płyty 24x i taka prędkość mi wystarczy. Chociaż nie wiem czy kupiłbym napęd Sharpa :)
  
DVD RW 8.5 GB
PostWysłano: Sobota, 04 Października 2003, 18:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




New dual-layer DVD+R technology developed by Philips in cooperation with MKM increases DVD recordable capacity to 8.5 Gbytes
  
Przyszłościowy format DVD +bonus ;)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010