Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> UJ-Religioznawstwo
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Sobota, 30 Października 2004, 16:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szami
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1817
Posty: 89


[ Osobista Galeria ]




Jest ktoz z Państwa studentem Religioznawstwa na Uniwersytecie ??



Pozdrawiam.
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Niedziela, 31 Października 2004, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nefilim
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #642
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Ja juz jestem po...
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Niedziela, 31 Października 2004, 13:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szami
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1817
Posty: 89


[ Osobista Galeria ]




to moze jakies notatki i pomoce naukowe bysmy znalezli dla mlodszego kolegi na pierwszym roku studiow hmmm ?????


Pozdrawiam
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Niedziela, 31 Października 2004, 14:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nefilim
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #642
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




A konkretnie???
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Niedziela, 31 Października 2004, 15:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szami
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1817
Posty: 89


[ Osobista Galeria ]




Interesuja mnie takie przedmioty jak Etnologia Religii, Historia cywilizacji staroztynych, Religia cywilizacji starozytnych i Wstep do religioznawstwa.

Z Etnologii: Jakies notatki,opracowania podrecznika Szyjewskiego
Leroi-Gourhan
Eliade
Mauss
Malikowski Kowalak Tomiccy

a z cywilizacji jakies notatki i materialy o mezopotamii persc izraelu grecji....
Ze wstepu najchetniej cos o marksizmie i co tam jeszcze masz to bym chetnie pohandlowal:))

Pozdrawiam i czekam na wspolprace
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Piątek, 08 Kwietnia 2005, 13:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cara
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3470
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Witam :)
Zamierzam studiować religioznawstwo na UJ, chciałabym dowiedzieć się czegoś o tym kierunku <jak to wygląda ze strony studentów ;) >, a także, czy i gdzie można potem pracować. Wszyscy odradzają mi te studia jako nieprzydatne doubt.gif Potrzebuję argumentów do dyskusji z rodzicami ;) ;) ;)
Z góry jestem wdzięczna za odpowiedzi
cara
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Maj 2005, 15:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Ja jeszcze na razie nie studiuję, ale już się szykuję na Religioznawstwo tylko nie wiem jeszcze gdzie mnie poniesie. Nie mam zielonego pojęcia czy taka uczelnia znajduje się w Katowicach ale i tak w Krakowie jest najlepsza, więc z wielką chęcią i ochotą tam właśnie będę studiować. Jak wiadomo tam jest wiele różnych możliwości, a poza tym ja szczerze kocham Kraków:) Ja jak na razie, na dzień dzisiejszy wybieram się raczej do seminarium, ale do tego mam jeszcze ładny szmat czasu, więc zobaczymy jak będzie smile.gif Jestem jednak jak najlepszej myśli...
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Wtorek, 03 Maj 2005, 18:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cara
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3470
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Religioznawstwo to nie to samo co teologia katolicka :) Chyba, że nie umiem czytać ze zrozumieniem... :]
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Wtorek, 05 Lipca 2005, 10:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szami
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1817
Posty: 89


[ Osobista Galeria ]




religioznawstwo jest tylko w krakowie.
-trzeba strasznie duzo czytac,choc mozna to w sumie jakos obejsc
ale i tak trzeba duzo czytac
-raczej po tych studiach konkretnej pracy niema
--ale potem mozna sobie troche po podruzowac po swiecie
(indie,chiny,syberia,afryka,australia)

te studia to fajna sprawa
  
religioznawstwo
PostWysłano: Wtorek, 13 Września 2005, 21:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jogin87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5076
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Hey!
Ja właśnie zacząłem 3kl. LO no i praktycznie za pół roku matura smile.gif a potem mam zamiar uderzyć na religioznawstwo na UJ. Uwielbiam bardzo czytać, bardzo się interesuje religiami i naprawde mnie to kręci. Jest to jeden jedyny kierunek który najbardziej pasuje do mnie i do tego czym się interesuje. Ale właśnie te zainteresowania odbijają się na szkole bo zamiast poświęcać więcej czasu na nauke tego co uczą w szkole to ja wole iść swoją drogą i studiuje książki, ale nie tylko to zabiera mi tyle czasu wink.gif Bardzo chciałbym się tam dostać i wiem że nie poddam się tak łatwo! Bo w życiu trzeba walczyć nie z przeciwnościami losu, jak to niektórym się wydaje, tylko z samym sobą... w codziennej krzątanienie, która jest taka prosta, a zarazem głęboka...
... a wszystko reszte zależy od Boga wink.gif
Pozdro dla wszystkich religio fanów!!! biggrin.gif
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Wtorek, 04 Października 2005, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Seszenei
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5250
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Hmm..ja studiuję religioznawstwo na UJ. Studia są świetne,ale utrzymuja się na nich ostatecznie tylko fascynaci..raczej nie polecam tego kierunku dla osób,które "nie mają nic lepszego do studiowania" lub myślą,ze to studia "łatwe,proste i przyjemne".Nic bardziej błęnego! Nauki jest mnóstwo-czytania jeszcze wiecej:p Praktycznie cały czas siedzi sie zakopanym w sktyptach,podręcznikach i notatkach.A dlaczego warto? Przede wzystkim dlatego,ze te studia rozwijają,pozwalają spojrzec na swiat z szerszej perspektywy,uczą tolerancji (nie można isc na te studia będąc przekonanym,że "moja religia jest tylko ta jedyna prawdziwą).Atmosfera na wydziale wspaniała-poznaje sie mnóstwo "wolnych duchów".nieretensjonalnych,niesztampowych ludzi-w sumie to cały rok tworzy jedną,bardzo dobrze zgrana grupę.Raczej nie spotkacie ludzi,którzy chcą robic wielkie kariery i pieniądze. No i wykładowcy..mozna się pośmiac,pójsc na piwo,pogadac..a przede wszystkim czegoś sie dowiedziec,porozmawiac-traktuja cię jak człowieka a nie jak kogoś kogo trzeba zgnoic i pokazac kto tu rządzi.
Mamy ystem punktowy,prktycznie sami wybieramy sobie przedmioty na które chcemy chodzic,a naprawdę jest w czym wybierac!
Co mogę jeszcze dodac od wszystkich religioznawców? Wkurzaja nas pytania typu:" A co ty będziesz po tych studiach robic? To zupełnie nieżyciowe!",albo nie odróżniaja religioznawstwa od teologii:"Chcesz zostac katechetką/zakonnicą/księdzem?" Ludzie! Zrozumcie wreszcie,ze religioznawstwo nie ma nic wspólnego z katolicyzmem (oprócz tego,że w pewnym momencie uczysz sie o tym systemie religijnym)!
  
Re: UJ-Religioznawstwo
PostWysłano: Niedziela, 16 Października 2005, 15:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cara
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3470
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




W dalszym ciągu nie wyobrażam sobie być gdzie indziej, życie mnie niestety zweryfikowało, i choć to jest TEN kierunek, uderzam na UJ, ale na polonistykę, ew. filozofię... A religie będę w wolnym czasie studiować samodzielnie :(

Być może po trzecim roku któregoś z tamtych kierunków zacznę dodatkowy kierunek...
  
Religioznawstwo UJ
PostWysłano: Środa, 07 Grudnia 2005, 13:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Toledot
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5554
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Jeżeli szukacie materiałów i opracowań chętnie pomogę za małą opłatą. Mam wszystkie opracowania od 1-4 roku czyli wszystko co potrzebne z sylabusa studiów zaocznych. Piszcie na adres
Studia są fascynujące i żeczywiście zajmujące czas i siły. Opłaca się wydać na to pieniądze nie po to aby na tym zarabiać ale aby zainwestować w siebie.
Toledot
  
UJ-Religioznawstwo
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010