Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> W grupie - czy solo?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
W grupie - czy solo?
PostWysłano: Środa, 01 Października 2003, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kobieta
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #231
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Jakie jest wasze zdanie na temat ćwiczenia jogi w grupie? A jeżeli już - to w jakiej? czym kierujecie się wybierając tę, a nie inna szkołe, lub praktykę domową? A moze najlepiej łączyć jedno z drugim? Dla mnie każdy z tych wariantów ma blaski i cienie. Lubię ćwiczyć w dużej, "nośnej" grupie, bo wtedy robię więcej. Grupa mobilizuje, napędza... a le lubie też ćwiczyć sama - tylko nie zawsze mi się chce i musze pokonywać lenistwo. najbardziej odpowiada mi udział w sesjach wyjazdowych, no ale trudno zyć "na wyjeżdzie". mam też problem z wyborem nauczyciela dla siebie. Chodzę na zajęcia różnych nauczycieli, ale w głebi serca tęsknię za sytuacja, w której mogłabym zaufać jednemu. Czy waszym zdaniem nadchodzi moment, w którym nauczyciel staje sie niepotrzebny lub nieistotny? eusa_eh.gif
  
Re: W grupie - czy solo?
PostWysłano: Czwartek, 02 Października 2003, 17:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dioryt
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #238
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




jestem w bardzo szczęśliwej sytuacji - mam jednego nauczyciela i nie chcę innego, choć oczywiście jestem otwarty i próbowałem...
bywają osobowości "jogiczne" ale każdy musi trafić na odpowiedniego nauczyciela.
i nigdy nie przychodzi moment kiedy nauczyciel jest niepotrzebny. zawsze może jeszcze więcej nauczyć lub choćby zainspirować
  
Re: <dioryt> W grupie - czy solo?
PostWysłano: Niedziela, 05 Października 2003, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Ja mysle, ze zaczynac joge trzeba koniecznie pod kierunkiem nauczyciela. Nie mozna sie jogi nauczyc samemu z ksiązki, tak jak nie mozna nauczyc sie z ksiązki pływac;) Duza grupa - oczywiscie prowadzona przez doswiadczonego nauczyciela ma duzą energię i praca w takiej grupie daje dobre efekty. Ja preferuję jednak grupy male. Wtedy jest kameralność i latwiejsze dotarcie do kazdeg oczlowieka indywidualnie.
Sam prowadze zajęcia w grupie 6 - 7 osób i w takiej grupie pracuje mi sie najlepiej. Jesli mamy juz troche doswiadczenia i znamy troche joge, powinnismy ląćzyć praktyke w grupie z indywidualną praktyką wlasną.
Sam zachęcam swoich "uczniów" do takiej praktyki. Ci którzy korzystają z tego szybciej osiągają postęp.
Z czasem mozna poprzestac na praktyce wlasnej. Warto jednak jezdzic na kursy z bardziej zaawansowanymi nauczycielami. Mozna sie wtedy czegos nowego nauczyc.
Jesli jestesmy na etapie początkowym, to warto nauczyc sie podstaw od jednego nauczyciela, ale pozniej warto popracować rowniez z innymi nauczycielami aby poznac inne podejscie do tego samego zagadnienia. To jest budujące i pozwala sie rozwijac.
  
W grupie - czy solo?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010