Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Świat według Bundych
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Świat według Bundych
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Lipca 2005, 22:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
WILL
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3688
Posty: 406


[ Osobista Galeria ]




jakie są wasze opinie na temat tego serialu????


czy można go nazwać kultowym?



aktualnie jest powtarzany w tv
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Lipca 2005, 23:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Jak byłam mała, to oglądałam i mi się podobał. Ostatnio widziałam jeden odcinek [kiedy wyjeżdżali gdzieś w jakieś święto i utknęli w korku]. Rozśmieszyło mnie, kiedy ta córka wymieniła stan AlabamaR smile.gif Więcej fragmentów, w których się śmiałam, nie pamiętam, ale nic do tego serialu ogólnie rzecz biorąc nie mam. Może jakbym sobie usiadła, obejrzała i przypomniała, to mogłabym powiedzieć coś więcej.
  
Re: <WILL> Świat według Bundych
PostWysłano: Wtorek, 05 Lipca 2005, 06:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




To ci, którzy kiedyś trafili do Europy, dziwowali się naszemu kontynentowi i przeżyli tu mniej lub bardziej śmieszne przygody? Taka stereotypowa, amerykańska rodzinka?
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Środa, 06 Lipca 2005, 23:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




To chyba Ci o "W krzywm zwierciadle" [czy jakoś tak] chodzi smile.gif
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 10 Września 2005, 22:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




beznadziejny serial!! doubt.gif
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 10 Września 2005, 22:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




A powiesz nam, dalczego? smile.gif
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 10 Września 2005, 22:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




grusia :
A powiesz nam, dalczego? smile.gif

no coż: mało wybredny humor i niezbyt porywająca gra aktorska, no ale co kto lubi:)
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 10 Września 2005, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Raczej chodziło mi o same uzasadnienie, bo tegoż serialu, jak wyżej pisałam, nie oglądam smile.gif
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Września 2005, 20:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
no coż: mało wybredny humor i niezbyt porywająca gra aktorska, no ale co kto lubi:)


Zacznę od drugiego zarzutu. Ja rozumiem, że można od seriali oczekiwać niekiedy, że aktorzy w nich występujący doskonale zarysują głębię psychologiczną swoich bohaterów, ale ŚWB to nie jest kino klasy "a", w którym ważna jest kreacja aktorska. Przejaskrawione postacie, prawiące sobie tysiące złośliwości nie mogą być zagrane tak, jak rozumiemy "aktorstwo", bo insza to inszość wymagająca specyficznych środków przekazu; głupich min, burknięć, udawania i ostentacyjnego wręcz ignoranctwa w dziedzinie aktorskiej.

Siłą tego serialu nie było i nie jest aktorstwo, bo nigdy aktorstwo nie miało być tym czymś, co przed ekrany przyciąga. To tak jak czepianie się, że Kurt grał tylko na hakach zamiast próbować wirtuozerii w stylu Satrianiego.

A co do niewybrednego humoru, to jednak wszystko zależy od odpowiedniego nastawienia. Podobne zarzuty słyszę także w stosunku do South Parku, że humor kiblowy, że żarty niczym z knajpy dla meneli i w ogóle nic ciekawego i interesującego dla inteligentnego widza. A ja oglądając kiedyś dawno, dawno ten serial miałem dysonans, bo byłem podstawówkowym rocznikiem, któremu się Al podobał, ale jednocześnie słyszał podobne zarzuty od swej rodzicielki.

Nie wiem czy wynika to z mego szowinistycznego nastawienia, ale ciągłe żarty z biustu Marcy Darcy nadal mi się nie przestały podobać i nadal lubię, kiedy Al rzuca niewybredne komentarze swej ciężarnej żonie, otrzymując w zamian równie wielką porcję "życzliwości".

A wszystkich przeciwników zachęcam do obejrzenia i porównania sobie oryginalnego Świata według Bundych z naszym polskim Światem według Kiepskich. Kunszt i wirtuozeria w waleniu niewybrednymi i nieco czerstwymi żartami też jest potrzebne, co pokazuje przykład nieśmiesznego i raczej smutnego serialu reżyserowanego przez Okiła Khamidowa. Tak więc ja jutro o 16:30 znowuż będę rechotał słuchając Ala, Peggy, Kelly oraz Buda. Podobnie jak rechoczę przy Cartmanie i spółce.
  
Re: <Mike> Świat według Bundych
PostWysłano: Czwartek, 15 Września 2005, 21:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Jak dla mnie serial porażka, mimo, że za młodu oczy w ekran i siedzimy...
Dobrze, że teraz Alo, Alo na 2TVP leci, przynajmniej jest co oglądnąć.
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Piątek, 16 Września 2005, 21:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




"Allo Allo" wolałam z angielskimi głosami aktorów smile.gif
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 01:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tanathos
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4979
Posty: 676


[ Osobista Galeria ]




grusia :
"Allo Allo" wolałam z angielskimi głosami aktorów smile.gif

ja też, zdecydowanie smile.gif francuski jakos tak dziwnie brzmi...
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 10 Grudnia 2005, 19:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Delest
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5553
Posty: 43


[ Osobista Galeria ]




Świat według Bundych mi sie bardzo podoba i dla mnie nie warzne po jakiemu muwią ważne to że fajne !! smile.gif
  
Re: Świat według Bundych
PostWysłano: Sobota, 10 Grudnia 2005, 19:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Delest
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5553
Posty: 43


[ Osobista Galeria ]




Świat według Bundych mi sie bardzo podoba i dla mnie nie warzne po jakiemu muwią ważne to że fajne !! smile.gif
  
Świat według Bundych
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010