Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem. Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Wujek Zed> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 11:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




1. Użyłem liczby mnogiej, ponieważ nie byłeś jedynym sprawcą wprowadzenia pełnej moderacji.
2. Może i część moderatorów była przeciwna. Ale administratorzy i najstarsi (w sęsie starzu moderatorskiego) byli za.
3. Nie jest. Pokazałem to tylko jako przykład, że piszesz o mnie, że gram na nerwach, a sam grałeś na nerwach znacznie większej ilości dyskurantów.
4. Nie nieuk tylko dyslektyk. Jak nie uznajesz tej choroby to świadczy to o twoim nieuctwie.
5. Skoro tak sprawę stawiasz to możesz sobie zwracać się do mnie jak chcesz. To tylko o twojej kulturze świadczy.
  
Re: Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Marek D. :
Dlatego zwracam wam uwagę:

1. Wojtas kurde nie jesteśmy w "Klubie pod Czaszą"!

Znowu krótko i po męsku, masz rację.

Ale mię poniosło...
  
Re: <Kowal> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No i spełniłem obywatelski obowiązek.
Pokazałem dyplom, zostawiłem jego ksero i zostałem przeniesiony do rezerwy.cool.gif
No i takim sposobem mineła mnie kariera wojskowa lub ewentualne zostanie idolem.
  
Re: <Marek D.> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ten wątek to moje żartowanie z poważnej sytuacji w jakiej się znalazłem.
Oczywiście nie planowałem unikać służby wojskowej przez pójście do więzienia. Gdyby nie udało się uniknąć w sposób konwencjonalny to bym poszedł do wojska. Zadowolony to bym z tego nie był.

A co do darmowych programów. Jestem informatykiem i chciałbym pisać programy, za które ludzie będą mi płacić. Niestety twórcy darmowych programów psóją rynek. Oczywiście rozumiem wszystkich nieprogramistów, którzy wolą mieć to samo za darmo, niżza pieniądze.
  
Re: <Tirinti> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 15:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kurwa Tirinti, ujme to tak. Napiszesz program lepszy od darmowego i bedziesz chcial za niego rozsadne pieniadze to ja Ci je z mila chcecia zaplace. Ale jezli masz zamiar tworzyc smieci, to nie mam zamiaru sie zastanawiac i uzyje darmowego narzedzia, lepszego, a nawet jesli na tym samym poziomie, tp rzyjnajmniej za darmo. Nie widze powodu zeby placic gruba forse za shit i wymysl jakiegos niedoedukowanego programisty doubt.gif
  
Re: Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 16:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Ponieważ Tirinti ma błędny obraz wolnego (a nie darmowego) oprogramowania, pozwalam sobie w tym miejscu wkleić link, dzięki któremu może (nie tylko on zresztą) poszerzyć swoją wiedzę w temacie GPL.

http://zgoda.jogger.pl/comment.php?eid=9142
http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.pl.html

Więcej szczegółów w licencji. I proszę nie rozpowiadać głupot, że wolne oprogramowanie szkodzi programistom.
  
Re: <Akira> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 18:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A to ile płaci się za używanie Open Office? Bo o tym konkretnym programie tu mowa.
  
Re: <ulan> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 18:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem kim jesteś (lub będziesz) z zawodu, ale chyba nie byłbyś zachwycony gdyby w twojej branży spora grópa ludzi zaczeła rozdawać produkty, na produkcji których chciałbyś zarabiać.
A open source tak zniszczył rynek informatyczny że znalezienie pracy za 2000zł miesięcznie jest bardzo trudne.
A na opensource to właśnie robią kasę niedouczeni programiści. Sami nie potrafią napisaćprogramu, za to potrafią nauczyć sięmanuala i robią kasę ucząc trudnej obsługi użytkowników. Prawdziwi twórcy opensource robią programy dla ideii, lub są opłacanie przez bogatych przeciwników Micrrosoftu. Taki Sun przepuścił 95% swego majątku na promocje Javy i Star Office/Open Office. Teraz są bliscy upadku. AOL wydał kupę kasy na rozwój Mozilli i teraz są bliscy upadku.
Obecnie niedouczeni programiści wychwalają open source, ale kiedy idealiści zacznąrobicdarmowe oprogramowanie z intuicyjnym interfejsem to i oni stracą pracę. A wówczas informatyk będzie sięcieszył jak znajdzie pracę za 1000zł miesięcznie. Jedyny zysk z tych studiów to zwolnienie z wojska.
  
Re: <Tirinti> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 18:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




www.openoffice.org.pl
www.openoffice.org
www.openoffice.pl
  
Re: Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 18:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Tirinti: rozumiem Twoje żale, ale ich nie podzielam. Jeżeli ktoś jest uzdolnionym i pomysłowym człowiekiem jest w stanie sobie poradzić w takiej dyscyplinie jak programowanie. Trzeba tylko wypatrywac okazji i luk w ofercie. Np ja - lama komputerowa, programować umiem tylko w C, a udało mi się już kilka programów sprzedać, fakt, że pojedynczym uzytkownikom i raczej były to produkty wysoko specjalistyczne, ale jednak:-) A już najbardziej dumna jestem z faktu, że jak potrzebuje programik to w pocie czoła klecę go sama zamiast zlecać to komuś innemu za ciężkie pieniądze. Jedno z moich dzieł udostępniam zainteresowanym za darmo i nie mam z tego powodów wyrzutów sumienia. Żaden z zawodowców nie pokusił się o napisanie zgrabnego programu ułatwiającego analizę widm ESR:-)

Ugh, trochę chwalipięcki offtopic mi się zrobił, przepraszam zainteresowanych.
  
Re: Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 18:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :

A open source tak zniszczył rynek informatyczny że znalezienie pracy za 2000zł miesięcznie jest bardzo trudne.


A jakiś dowód na to masz, czy tylko tak ci się wydaje?
  
Re: <Akira> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 19:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A pracę już znalazłeś?
  
Re: <Obserwabla> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No to gratuluje. Ale ty z zawodu jesteś fizyczką i dzięki temu dobrze wiesz co ten program ma robić. Do tego jest to produkt niszowy.
  
Re: Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 19:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
A pracę już znalazłeś?


Za 2 tygodnie o tym pomówimy. Ale interesuje mnie to twoje "przeczucie", że jak informatyk nie może znaleźć pracy to jest to wina open source eusa_eh.gif
  
Re: <Tirinti> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 22:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Wiec dla Twojej swiadomosci jestem specjalista IT, i to wlasnie tacy ludzie z takim podejsciem jak Twoje zabijaja moja branze.
  
Re: <ulan> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 23:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A możesz sprecyzować co znaczy specjalista?
  
Re: <Tirinti> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Środa, 08 Października 2003, 23:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Odpowiem Ci pytaniem na pytanie. A mozesz sprecyzowac co znaczy informatyk, bo wedlug definicji ktorej mnie uczono to czlowiek przetwarzajacy i adminstrujacy informacjia crazy.gif
  
Re: <ulan> Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
PostWysłano: Czwartek, 09 Października 2003, 00:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A ja już to wcześniej sprecyzowałem. Chciałbym pracować jako programista, a nie analityk czy konsultant.
  
Mam szansę zostać drugim Maleńczukiem.
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010