Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> Joga dla nowicjuszy
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 16:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




hello hello!
zainteresowałam się jogą, ponieważ od pewnego czasu mam kłopoty z koncentracją i pomyslałam, że kilka rozluźniająco - wyciszających cwiczen na pewno pomogłoby...
czy możecie mi polecic jakies strony www, literaturę...
od czego powinnam zacząć?
a może ogladac "Klub Jogi" na ClubChannel? wink.gif
pozdrawiam
  
Re: Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Wtorek, 02 Sierpnia 2005, 17:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Arklonis
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4583
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




polecam ci www.google.pl i tam poszukac stronek o tej tematyce. Jak cos znajdziesz to zapodaj ja sam jestem ciekawy. Jak znajde jakas fajna stronke to tez napisze tu.
Polecam capoeire tez jest fajna i tez mozesz sie rozluznic a przy okazji pocwiczyc kondycje, taniec, historie, spiew, rozluznienie i wiele innych.
  
Re: Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lodka123
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #4059
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




a wiesz, że joga nie jest dobra dla wszystkich do rozładowania emocji - dla niektórych (np. dla mnie) lepszą metodą na stres jest właśnie cos przeciwnego - ruch i aktywność fizyczna (pływanie, bieganie, chodzenie po górach)
  
Re: <kmnd_rybnik> Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Wtorek, 09 Sierpnia 2005, 08:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jarod
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4682
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Ja wam wszystkim zaproponowałbym Aikido - to sztuka obrony, ale również dzięki temu, dużo ćwiczy się umysł, spokuj i duszę. Medytację nazywamy Mokuso. Zachęcam dzięki temu będziecie nie tylko umieli się obronić, ale także poprawicie swój stan emocionalny jak i duchowy, będziecie bardziej wyciszeni i spokojni (harmonijni smile.gif ) Tylko nie nauczycię się tego w miesiąc ani dwa, trzeba trenować latami, i cały czas się udoskonalać. cool.gif
  
Re: Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Wtorek, 09 Sierpnia 2005, 09:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Witam jako nowicjuszka, również zaczynam, dokładnie od tego jakże przydatnego ćwiczenia... wink.gif smile.gif

Medytacja przed klasówką

Ćwiczenie to dobrze jest wykonywać tuż przed startem w konkurencji sportowej , przed trudną rozmową, sprawdzianem, klasówką czy egzaminem.
Usiądź wygodnie na podłodze, ręce połóż na kolanach i zamknij oczy... weź trzy głębokie oddechy... przy każdym wydechu starając się rozluźnić coraz bardziej... zwróć uwagę na ramiona... opuść je... rozluźniając kark i szyję... zwróć uwagę na twarz... czoło... skronie... oczy... staraj się delikatnie poruszyć mięśniami górnej części twarzy... odczuwając, jak się rozluźniają... oddychasz bez wysiłku i bardzo swobodnie...
Siedzisz bardzo spokojnie... nie śpieszysz się... oddychasz lekko i naturalnie... serce pracuje miarowo i umysł jest spokojny... przypomnij sobie sytuację, kiedy zakończyłeś coś, co ci się udało i byłeś z siebie zadowolony... przywołaj obraz siebie samego, kiedy odniosłeś sukces, kiedy czułeś, że się powiodło... być może były to zawody sportowe... może jakaś trudna praca szkolna lub też egzamin... włożyłeś wysiłek w przygotowanie się do tego i powiodło się... teraz jesteś przed trudnym momentem, który wymaga mobilizacji i rozwagi... jesteś przygotowany... wierzysz w siebie... wierzysz w swoje możliwości... wiesz, co możesz i na co cię stać... znasz swoje pozytywne strony... znasz swoje najmocniejsze strony... zaufaj im... teraz możesz im pomóc poprzez swoje opanowanie i spokój... wyobraź sobie, jak skupiony wykonujesz to trudne zadanie... jak w naturalny sposób wychodzi ci to, co ćwiczyłeś... wychodzi ci dlatego, że nie dałeś się ponieść nerwom i panice... że nie zdominowała cię atmosfera zniecierpliwienia i napięcia... że nie opanowało cię zwątpienie i wizja porażki... wyobraź sobie, że jesteś już po próbie... wyobraź sobie siebie, swoje samopoczucie... powróć znowu do chwili obecnej... czujesz swój oddech... rytm serca... całe ciało... jesteś spokojny i odprężony... twój umysł jest wypoczęty i gotowy do działania... będzie taki przez cały okres próby... jesteś gotowy... otwierasz oczy.

Ufff. shock.gif eusa_sick.gif wink.gif
  
Re: <lodka123> Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 02:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




A ja proponuję czasopismo "Wróżka" i porady z "Claudii" lub "Naj"

;-)


:-)))
  
Re: Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Września 2005, 13:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
joga-joga.pl
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4976
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Przepraszam za reklamę, ale chyba warto: ruszył KONKURS FOTOGRAFICZNY na portalu joga-joga.pl ! Zapraszamy do udziału wszystkich ! FAJNE NAGRODY.

http://www.joga-joga.pl
  
Re: Joga dla nowicjuszy
PostWysłano: Niedziela, 01 Stycznia 2006, 18:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amciak
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1142
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




Proponuje zaczac od zaopatrzenia sie w jakas konkretna ksiazke. Tam na pewno bedzie podzial na cwiczenia dla poczatkujacych i bardizej zaawansowanych. Ja mam 3 ksiazki, z ktorych jedna jest taka podstawa. Jest to stare wydanie i jesli chcesz, to Ci poszukam co i jak i moze znajdziesz na allegro:)
  
Joga dla nowicjuszy
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010