Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> W kobiecym gronie -> Duża różnica wieku! Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Stycznia 2006, 16:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Za to mój ojciec jest starszy od matki 10 lat. Może dlatego mam jakiś dziwny pociąg do starszych - taka rodzinna cecha wink.gif Np. ciocia 18 lat starszego faceta miała.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Stycznia 2006, 19:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




ja też lubię straszych ale trochę lol.gif jedyny starszy facet, który mnie pociąga to Bono biggrin.gif lol.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Stycznia 2006, 21:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




A co jeśli to kobieta jest starsza? Tak, jak choćby pierwszy lepszy przykład z brzegu - czyli ja i Wersy... I to starsza o całe 12 lat...
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Stycznia 2006, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Angelique :
oczywiście okazał się gnojem - to takie banalne, czy im wszystkim chodzi tylko o jedno? tak więc generalnie ostrzegam, radzę uważać z kilkanascie lat starszymi wiecznie młodymi panami, szczególnie jeśli dziewczyna ma 17 lat, bo chyba ma się wtedy trochę zaburzoną percepcję w ogóle. ja już takiego błędu nie popełnię, a na pewno będę znacznie ostrożniejsza w takich przypadkach.


Wiesz, powiem z własnego doświadczenia, że młodej kilkunastoletniej dziewczynie/kobiecie mężczyzna, który zachowuje się zupełnie inaczej niż jej rówieśnicy może zaimponować i zawrócić w głowie.
Często ma on samochód co już go przedstawia w innym, korzystniejszym świetle no i pewnie pracuje a więc posiada pieniądze na to aby zaprosić do restauracji czy w inne atrkcyjne dla młodej dziewczyny miejsce i pokazać się z jak najlepszej strony. Ma więcej możliwości do zaimponowania. Rówieśnik to co nawyżej piwko w klubie albo w pubie postawi a i randka może sie wydawać banalna bo często bez ,,kasy" i pomysłów na jej spedzenie.
Ktoś dojrzalszy wiekiem może sie wydawać atrakcyjny i ciekawszy od równolatka. Nie używa słów typu ,,czaisz baze'' nie próbuje imponować zawiłym slangiem jakim z upodobaniem posługują sie młodsi mężczyżni.

Jednak to, że Twój mężczyzna okazał się gnojem jak określiłaś, wcale nie wynika z racji jego wieku i jego różnicy pomiedzy wami. Przecież takimi gnojkami okazują sie też równolatkowie, którzy np ; chcą sie popisać przed kuplami i umawiaja sie z dziewczyną ,,zaliczając ją" dla głupiego zakładu albo samej chęci ,,zaliczania panienek"
Natomiast w przypadku, gdy okaże się, że konsekwencją takiej miłości jest nieplanowana ciąża to statystycznie częściej można liczyć na pomoc i chęć poniesienia tych konsekwencji wspólnie z dojrzalszym wiekiem niż u równolatków, którym zazwyczaj warunki dyktują rodzice. A jeśli do tego dochodzi sytuacja, gdy ten równolatek jest ukochanym ,,synkiem mamusi'' jest jej oczkiem w głowie i do tego jedynakiem....zaraz znajdą sie argumenty co on teraz w tak młodym wieku ma robić, czyli: nauka, studia, szukanie pracy, wyjazd na zachód do pracy, rozwój osobowy itp....
Z pewnych względów różnica wieku ma swoje plusy
wink.gif

A tak na marginesie to minęło nam troche wspólnych latek z moim ,,starszym" o 16 lat mężem oj minęło( prawie 27) a Pao skończyła dzisiaj 26 latek.
biggrin.gif lol.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Stycznia 2006, 22:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bombel
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #3923
Posty: 1019


[ Osobista Galeria ]




agrace :
A co jeśli to kobieta jest starsza? Tak, jak choćby pierwszy lepszy przykład z brzegu - czyli ja i Wersy... I to starsza o całe 12 lat...


jak to co?? bardzo ładna para z tego wychodzi biggrin.gif

Liczy się miłość


Boże i kto to mówi sad.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Stycznia 2006, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




"Love makes nonsense of space and time will disappear" smile.gif
Gdzieś na jakimś innym forum czytałam, że jedna z użytkowniczek ma matkę starszą od ojca o 13 lat i jest między nimi cudownie.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Wtorek, 03 Stycznia 2006, 09:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Doty
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4521
Posty: 589


[ Osobista Galeria ]




agrace :
A co jeśli to kobieta jest starsza? Tak, jak choćby pierwszy lepszy przykład z brzegu - czyli ja i Wersy... I to starsza o całe 12 lat...


Miłość na lata nie patrzy!!!!!!!!!!!!!!
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Piątek, 28 Lipca 2006, 20:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnes16
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6427
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




no to ja mam duże wątpliwości co do tego czy takie związki mają szansę przetrwać.. ja mam 16 lat a mój facet 23 może to nie jest duża różnica ale w tym wieku to różnie bywa.., jestesmy razem od niedawna ale on chcial zebym "poszla z nim do łóżka", ja nie chce na razie i go o tym poinformowalam,na razie to zaakceptował. rozumiem, że facet w tymm wieku ma swoje potrzeby z racji wieku dlatego nie wiem czy ten związek ma szansę przetrwać.. :/ co o tym myślicie?
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Piątek, 28 Lipca 2006, 21:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Jeżeli uważasz, że związek opiera się tylko na seksie, to jestem niestety niemal pewna, że nie przetrwa. I już nie z racji wieku, tylko właśnie tego nastawienia do miłości fizycznej.
Ja bym takiego pogoniła, bo nie dość, że ponoć od niedawna jesteście ze sobą, a już prosi o pójscie do łóżka, to jeszcze, z tego, co wnioskuję, bardziej na swoje "potrzeby z racji wieku" patrzy, Twoimi średnio się przejmując.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Piątek, 28 Lipca 2006, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Doty :
[..]



Miłość na lata nie patrzy!!!!!!!!!!!!!!


ja bym dodała: PRAWDZIWA miłość.
Nie ta cukierkowa, słodziutka i cholernie wygodna.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Piątek, 28 Lipca 2006, 21:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Pradziwa, nie może przekreślać "słodkiej". Z przeczytanych dotąd różnych wywodów mniej lub bardziej udanych psychologów dowiedziałam się, że każdy człowiek marzy o przeżyciu miłości romantycznej. A ta w pewnym wymiarze słodką jest. Myślę, że bardziej by tu pasowało określenie "szczeniacka, niedojrzała".
I co rozumiesz przez "wygodna"? Masz tu na myśli "wolną miłość"?
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Piątek, 28 Lipca 2006, 21:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




Słodka to nie słodziutka.
A co rozumiesz pod pojęciem 'wolna miłość'?
Miłość wygodna to taka, która niczego nie wymaga, nie zmusza cię do wysiłku... W zasadzie trudno to nazwać 'miłością'. Zauroczeniem? Wygodnictwem? No bo to takie milutkie i słodziutkie, trzymanie się za łapki, całowanie po bramach i klatkach schodowych... Jakże daleko temu do miłości!
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Piątek, 28 Lipca 2006, 21:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :
A co rozumiesz pod pojęciem 'wolna miłość'?

"Wolny związek". Jest się ze sobą, ale dopuszcza różne "skoki w bok". Model zdecydowanie nie dla mnie, jestem czasem strasznie zazdrosna ["w śodku", na zewnątrz pokazuję to dość delikatnie, ponieważ to ponoć nieeleganckie uczucie - ale jak sie go wyzbyć?].

kmnd_rybnik :
Miłość wygodna to taka, która niczego nie wymaga, nie zmusza cię do wysiłku... W zasadzie trudno to nazwać 'miłością'. Zauroczeniem? Wygodnictwem? No bo to takie milutkie i słodziutkie, trzymanie się za łapki, całowanie po bramach i klatkach schodowych... Jakże daleko temu do miłości!

Powiedziałabym, że to połączenie pewnego przywiązania z czułością. Być możne nadmierną. Ale to strasznie niedojrzałe. Jednakże nie zabraniajmy nikomu całowania się po bramach i klatkach schodowych, bo przecież czułość jest, tak czy siak, nieodzowną częścią miłości, bycia razem smile.gif Różnica polega na tym, czy się z tym obnosimy, całujemy i "macamy" na pokaz - "O, patrzcie, to MÓJ facet!" - czy po prostu dajemy tym pewien "dowodzik" naszych uczuć. Nie musi to być siarczysty francuski pocałunek, chociaż jest on bardzo miły... wink.gif Chodzi o to, żeby te gesty nie były "puste", tylko raczej czymś w rodzaju "uzupełnienia".
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Sobota, 29 Lipca 2006, 11:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Czesto slyszane stwierdzenie, ze kazdy wiek ma swoje prawa, mozna odniesc i do milosci. No bo przeciez ta milosc w wieku nastoletnim, czy juz dojrzalym lub tez bardzo, bardzo dojrzalym jest innym uczuciem, z innymi oczekiwaniami i pragnieniami... A przeciez nieustannie wciaz o ta sama milosc chodzi... wink.gif

W liceum, majac 17- 18 lat, mialam sama starszego chlopaka i to o "az" 8 lat. Tak, wowczas bylo to az, dzis mysle sobie, ze to zadna roznica wieku. Patrzac bowiem na moich przyjaciol i znajomych wokol, ktorzy z reguly sa starsi ode mnie i z ktorymi sie bardzo dobrze dogaduje, taka roznica wieku nie jest przeszkoda....
Chodz zawsze bylam bardzo dojrzala emocjonalnie w stosunku do mych rowiesnikow, to te 8 lat u nastoletniej dziewczyny bylo troche duzo... Oczekiwania sa inne- ja wchodzilam dopiero co w faze, kiedy to chcialam isc na studia i troche zycia towarzysko zazyc, a On juz po tym etapie... Duza przepasc w prozaicznych sprawach..... Jednak historii innych niz moja jest takze bardzo duzo. Znam sama wiele takich par, ktore to wszystko tez przezyly i sa do dzisiaj bardzo szczesliwi ze soba. smile.gif

Mysle, ze w milosci to i tez o "timing" chodzi. Prawdopodobienstwo na to, ze sie Ta Jedyna czy Jedynego spotka na swej drodze majac 15, 20 czy tez 30 albo 40 lat, jest tak samo duze, a w zaleznosci od tego przezywamy inna milosc..... Nie wiemy bowiem czy spotykajac Kogos dzisiaj na swej drodze to bedzie "TO" na cale zycie. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zyc piekna chwila i emocjami, jakie z nich plyna....
I tak zycie czesto decyduje za nas samych.........wink.gif
  
Duża różnica wieku!
Forum dyskusyjne -> Inne -> W kobiecym gronie

Strona 4 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010