Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Przepisy szybkie i ciekawe :) Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 07 Grudnia 2005, 00:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




no własnie google na nic sie zdały
zmarnowałam tylko 500 g soi
bo nawet mleko sojowe na nic sie zdało po olbrzymiej ilości zakwaszacza ktory nie zadziałał wink.gif
  
Re: <ulan> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Sobota, 14 Stycznia 2006, 20:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że mam, ale nie przy sobie. Poszukam.
P.S. Tofu można też kupić w sklepie. tongue.gif
  
Re: <Berger> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Sobota, 14 Stycznia 2006, 20:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




A nie widzi ze Maga nie chce tego sklepowego? tongue.gif
  
Re: <ulan> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Sobota, 14 Stycznia 2006, 20:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zrozumiałem, że przepis z puszki się nie sprawdził (,,ten'' z puszki).
  
Re: <Berger> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 09:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




1 kg soi moczymy przez noc. Rano dolewamy wody, tak, zeby w sumie byly 3 litry. Miksujemy soje na surowo. Gotujemy, uwazajac, zeby nie wykipialo. Odcedzamy. Wyrzucamy mul z sitka. Pozostaly plyn to mleko sojowe. Zakwaszamy je cytryna lub kwaskiem. Mieszamy i odcedzamy na sitku. Tym razem nie wyrzucamy tego, co zostaje na sitku. To wlasnie tofu. Nie zdziwmy sie - bedzie tego bardzo niewiele.
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Sobota, 04 Lutego 2006, 02:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




o dzieki wielkie:)
przetestuje go niebawem

a ze kupic mozna to wiem
ale jaka radocha zrobic samemu wink.gif

taka puszka;)
http://puszkkka.spinacz.pl
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Czwartek, 09 Marca 2006, 21:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




O racuchach "na winie" jeszcze chyba nie było mowy więc krótki instruktarz z obrazkami dla niecytatych wułala:

1. Zamięszać ciasto jak na naleśniki jeno z dodatkiem proszku do pieczenia i z udziałem wody mineralnej z bubliczkami.

2. Wygarnąć śmieci z lodówki pokroić w kosteczkę i dodać do ciasta.



3. Na rumiano usmażyć na niepłytkim a godnie rozgrzanym uleju.



4. Podać głodnemu bydlęciu ze sosikiem mocno czosnkowym (przepis na privie - 250 + VAT).



Dobrou hut.

PS Nie nadaje się na romantyczne wieczory - sakramencko odbija się czosnkiem lol.gif
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Czwartek, 09 Marca 2006, 23:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Cos na szybciutko....

Sladniki: oberzyny*, sol, maka, jajka, olej.

Oberzyny obrac i pokroic na na niegrube plasterki, posypac sola i odstawic w takim stanie na dluzsza chwile, az warzywo wypusci z siebie wode. Takie miekkie plasterki otoczyc w mace i w jajku (mozna tez dodatkowo w bulce tartej, ale w takiej grubej panierce zatraca sie smak oberzyny) i smazyc na rozgrzanym oleju do osiagniecia zlotego koloru. Poniewaz warzywo to bardzo szybko wciaga olej, w celu odtluszczenia polozyc, po zdjeciu z patelni, na recznik papierowy. Najlepiej sie nadaje na brunchowe przedpoludnie. Smacznego! wink.gif

*inaczej baklazany lub tez jak sie wlasnie doczytalam, gruszki milosne.... crazy.gif
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2006, 21:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Berger :
To wlasnie tofu. Nie zdziwmy sie - bedzie tego bardzo niewiele.

U mnie wychodzi sporo. Ja namaczam tylko jedną szklankę soi i otrzymuję z tego ok. 55 dag tofu.
Namoczoną soję miksuję porcjami w blenderze (po 1 szkl. soi, do tego 2-3 szkl. wody). Dobrze zmiksowaną soję wrzucam na sito, mieszam łyżką. Robię tak z całą namoczoną soją. Pozostałości na sitku jeszcze raz miksuję z wodą (1 szkl. wody i 1 szkl. masy), odcedzam na sitku, masę wyrzucam. Płyn gotuję ok. 40 min. na maleńkim ogniu (dobrze mieć garnek z grubym dnem, bo lubi się przypalać), na koniec dodaję sok z cytryny - ok. 3-4 łyżek, zestawiam z ognia i po kilku minutach (widać już wyraźnie ścięte grudki) wylewam na durszlak, na którym jest ściereczka lub gaza. Zostawiam, aż odcieknie. Gotowe.
  
Re: <Ania D.> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 19 Kwietnia 2006, 17:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Możliwe, że Tobie wychodzi sporo. Podałem przepis na odpowiedzialność kuzyna, któremu zawsze wychodziło tyle tofu, co kot napłakał. Sam nigdy nie robilem tofu. Jeżeli już, kupowałem w sklepie.
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 19 Kwietnia 2006, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fiolka44
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4746
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Brakowało mi pomysłu na jutrzejszy szybki obiad .EUREKA! Jednak faceci też cos potrafią ;)
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 19 Kwietnia 2006, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kadir
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6101
Posty: 424


[ Osobista Galeria ]




Mój przepis na szybki obiad
2-3 cebule
narchew,por.papryka świeża lub może być marynowana
kukurydza i groszek z puszki,
pędy bambusa(niekoniecznie)
przyprawy wdg.uznania ja polecam curry.bazylie..sos sojowy,sól pieprz paprykę słodką i chili(szczypta)
sos słodko kwaśny polecam Łowicz w słoiczku
ewentualnie mozna dodać tofu jak ktoś lubi
cebulke pokroić w kostkę zeszklić z carry na oliwie pokroić pora i marchew na zapałkę dodać do cebuli wszystkie warzywa( tofu)
doprawić do smaku wlać sos słodko kwaśny zagotować
i gotowe
podawać z ryżem
smile.gif
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 19 Kwietnia 2006, 22:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




fiolka44 :

EUREKA! Jednak faceci też cos potrafią ;)


Eureka ?

Też ?

PRZEDE WSZYSTKIM !!
  
Re: <Berger> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Wtorek, 16 Maj 2006, 21:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fiolka44
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4746
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




ja ubarwiam krupniczek kwaszonym ogórkiem, który ucieram na grubych oczkach i dodaje pod koniec gotowania.Polecam:)
  
Re: <Wujek Zed> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Wtorek, 16 Maj 2006, 21:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fiolka44
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4746
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




No dobra! Zwracam honor... Tylko udają,że nie potrafią:)
  
Re: <fiolka44> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Wtorek, 16 Maj 2006, 22:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Zaś jakieś rewolucyjne tezy Waćpanna głosisz.
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Lutego 2010, 21:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
CezaryZG
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3690
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




wiecie, że z fasoli można nawet upiec tort? Oszalałem ostatnio na punkcie fasoli. Z namoczonej, ugotowanej i zmielonej fasoli z dodatkami jak do mielonych można zrobić pyszne kotlety. Sałatek zatrzęsienie. Najprostsza ugotowana fasola + dużo smażonej cebuli, skropione cytryną , można posypać orzechami włoskimi. Pycha. Jak ktoś szuka przepisów polecam książkę "Fasola z Doliny Dunajca" od której wszystko się w moim domu zaczęło.
  
Re: <CezaryZG> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Wtorek, 16 Lutego 2010, 23:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Na szybko z mojego, ulubionego regionu. Na 2 osoby.
Szpinak (może być bounduelle mrożony-1 kostka, czyli pół paczki).
2 ząbki czosnku, troszkę masła, 100g gorgonzoli, trochę śmietany do rozrzedzenia sosu. I tagliatelle.

Reszta banalna. Na maśle drobno krojony czosnek. ( zapach wywabił już wszystkie misie z gawry wink.gif i ślina zaczęła ciec. UWAGA. NIE palimy masła i nie palimy czosnku. Dajemy szpinak. Ja trochę rozmrażam, kroję i na patelnie (a tu woda już bulgoce na makaron..więc wrzucamy-mamy jeszcze z 8 minut). Szpinak nabiera konsystencji gęstej-śmietaną go. Dodajemy gorgonzolę (jeszcze 3 minuty makaronu). Sos doprawiamy białym pieprzem. Jeżeli jest za gęsty-śmietana. Pamiętajcie. Makaron może zaczekać minutkę na sos. Sos jak czeka na makaron...gęstnieje, przywiera itp.
I cóż. Delikatnie wyciągamy makaron (by pozostał kształt "gniazd"). Sos na wierzch. Można posypać parmezanem.
(Czemu to wino jeszcze nie nalane??? wink.gif )
I już tylko eusa_clap.gif od drugiej "połówki" i niczym nie skrępowana konsumpcja.


Na koniec dwie uwagi.
Faceci najczęściej jak już gotują- to z duszą. Kobiety...bo muszą.
A wątek ten...powinien być też na smakoszach..ale niech stracę wink.gif
I znów wykopaliska... J@ger wybacz smile.gif
  
Re: Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 17 Lutego 2010, 19:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




oozz :
UWAGA. NIE palimy masła i nie palimy czosnku.


Łatwo powiedzieć. wink.gif Jaki to region?
  
Re: <Berger> Przepisy szybkie i ciekawe :)
PostWysłano: Środa, 17 Lutego 2010, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Wiem wiem, że to nie proste...dookoła mnie wszyscy palą....tą no.... jako zadeklarowany "abstynent" wink.gif trzymam się.




P.S.A kuchnie uwielbiam włoską, a trenuję morawską wink.gif . I tak jeszcze kilka miesięcy
  
Przepisy szybkie i ciekawe :)
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 3 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010