Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych Idź do strony 1, 2
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Niedziela, 22 Stycznia 2006, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SO
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4318
Posty: 125


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Niestety, zetknąłem się z twórczością pana Łysiaka. Piszę ,,niestety", bo choć pisarz to w miarę sprawny, to autorytet żaden. Bo jakim autorytetem może być człowiek, który - sam prześlizgnąwszy się przez lata PRL-u bez większych krzywd - obrzuca gównem i nazywa ubeckim szpiclem człowieka, który w tymże PRL-u był przez lata więźniem politycznym. Siedział również za wolność pana Łysiaka. Ot, takim malutkim człowieczkiem jest pan Łysiak. Ręki bym mu nie podał.


Widzę że nawet nie podzielisz się z nami nazwiskami osób których uważasz za tak bardzo pokrzywdzonych. Jednak ja wiem chyba które osoby masz na myśli. Gdybyś czytał więcej Bergerze o Łysiaku to wiedziałbyś, że wcale tak łatwo się nie prześlizgnął przez te lata. Nie chcę wykładać tutaj jego życiorysu a zachęcałbym jedynie Ciebie do bliższego z nim zapoznania się. Śmiem twierdzić że twoje zdanie na temat Łysiaka wzieło się nie skąd inąd jak z opini któregoś z cwaniaków którym osoba pana Łysiaka całkowicie nie leży. Takich osób w naszym kraju bez liku. Co niektórzy mają swoje gazety , stacje telewizyjne więc podają w nich wszystko co pragną, a ciemny lud i tak to łyknie.
I tak już zupełnie na koniec. Czy wiesz ilu spośród ludzi którzy byli jednocześnie ubeckimi szpiclami i powszechnie nazywanymi bohaterami siedziało w więzieniach w czasie PRL- u. Było ich bardzo wielu. Siedziało im się całkiem dobrze bo w tychże strasznych warunkach mieli wszystko o czym wolny lud po za murami mógł tylko pomarzyć. Co niektórzy z więźniów politycznych siedzących w pace pisało nawet książki (sic!). W czasach kiedy zdobycie papieru graniczyło z cudem więźniowie polityczni siedzieli za kratami i spokojnie sobie pisywali książki które opluwały poniekąd ówczesny system. Dziwne co?
  
Re: <SO> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Niedziela, 22 Stycznia 2006, 20:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Zaiste frapującym jest skąd czerpiesz (poza lekturą "dzieł" Łysiaka) wiedzę o rzeczywistości historycznej, ale radziłbym zaprzestania bujania w obłokach i poszerzenia horyzontów tak poznawczych jak i myślowych.
I jeśli po tym poscie nadal będziesz chciał mi wmówić, ze nie hołdujesz spiskowej teorii dziejów to ubliżysz mojej inteligencji.

BTW tak mi się niechcąco sparafrazowało WŁ, ciekawym czy poznasz z której książki wink.gif
  
Re: <SO> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Niedziela, 22 Stycznia 2006, 20:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Nie podaje nazwisk, zeby nie powtarzac oszczerstw. Rozmawiamy zreszta w gronie ludzi, ktorzy ksiazki Lysiaka czytali, wiec zapewne wiedza, o kogo chodzi. Ja sie z rzeczonym fragmentem zetknalem, czytajac bodaj Lepszego (?). I bylem w szoku, ze ktos moze miec az tak glowe przepelniona spiskami, jadem i nienawiscia. Lysiak powinien we wlasnym interesie skorzystac z pilnej pomocy lekarskiej, a Tobie gratuluje dobrego samopoczucia.
  
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 00:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SO
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4318
Posty: 125


[ Osobista Galeria ]




A próbowałeś Bergerze choć raz sprawdzić to co pisze Łysiak przeglądając materiały historyczne innych autorów? Wnioskując z twojej wypowiedzi przeglądnąłeś kilka książek Łysiaka. Po ich przeczytaniu powiedziałeś- to nieprawda, ten facet kłamie. Nie próbowałeś sprawdzić tego co napisał (choć jak na dziennikarza przystało powinieneś mieć we krwi taki zwyczaj) Ja za każdym razem próbuje konfrontować fakty przedstawione przez Łysiaka z faktami podanymi przez innych historyków. W większości są podbne. Niestety czasami i Łysiakowi zdarzy się coś przekręcić i dlatego nie mówię że wszystko co wyszło spod jego pióra jest świętą prawdą.
Nie widzę sensu dyskutowania w dalszym ciągu z tobą ponieważ nie podałeś dotychczas ani jednego faktu który jest według ciebie oszczerstwem. Jeśli odważysz się wymienić nawisko lub wątek historyczny który według ciebie jest kłamstwem chętnie wrócę do dyskusji.
Jeśli chodzi o ciebie wuju. Do stosunku powielania przeze mnie spiskowych teorii odniosłem sie kilka postów wcześniej. Nie wiem dlaczego dla ciebie prawda jest fikcją?
  
Re: <SO> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 01:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Obawiam się, że różnica między nami jest taka, że moje doświadczenie i inteligencja nie pozwalają mi na autorytatywne stwierdzenie co jest prawdą.
  
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 01:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




SO :
Nie widzę sensu dyskutowania w dalszym ciągu z tobą ponieważ nie podałeś dotychczas ani jednego faktu który jest według ciebie oszczerstwem. Jeśli odważysz się wymienić nawisko lub wątek historyczny który według ciebie jest kłamstwem chętnie wrócę do dyskusji.


Od wznislosci do smieszności jeden tylko krok...

i to tyle z mojej strony w watku, ktory granice smiesznosci dawno przekroczyl.
  
Re: <SO> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 09:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Czy jak gdzies przeczytam, ze komor gazowych i Holocaustu nie bylo, tez mam sie rzucac do ksiazek, zeby jakiemus choremu z nienawisci oszolomowi udowodnic, ze klamie? Przeca to zdrowy rozsadek i wiedza ogolna wystarcza. Dowody powinna podac osoba, ktora publicznie nazywa drugiego czlowieka ubeckim szpiclem.
Swoja droga, to ile lat w wiezieniu przesiedzial Lysiak w PRL-u, skoro mowisz, ze tyle wycierpial?
  
Re: <Berger> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 10:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no czytam czytam i czekam na ciag dalszy

swoja droga Berger to gratuluje 4k postow
nie zauwazylem kiedy wpadlo zly.gif

a wracajac do dykusji
jak sie czyta jego ksiazki dla zabicia nudy ale nie dla poznania historii to ujdzie , tu sie zgadzam z Bergerem gosc przesadzil ...
  
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 13:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SO
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4318
Posty: 125


[ Osobista Galeria ]




W dalszym ciągu sądze Bergerze że obce jest ci badanie historii. Co gorsza błaźnisz się wysuwając cały czas te same bezwartościowe argumenty (vide: Swoja droga, to ile lat w wiezieniu przesiedzial Lysiak w PRL-u, skoro mowisz, ze tyle wycierpial?) nie podając choć raz nazwisk ani chociaż faktów. Jeśli miarą bohaterstwa i poświęceniu się ojczyźnie jest twoim zdaniem ilość przesiedzianych dni w areszcie to... przepraszam ale z osobą na poziomie nie mam tu raczej do czynienia. Wujku ty też nie znajdziesz wśród nas osoby tobie godnej. Juz ja ci uwłaczyłem swoją inteligencją teraz to robi twój poputczik Berger- musisz czuć się zapewnie osamotniony kiedy dookoła sama tępota.
Już raz pisałem że nie mam najmniejszego zamiaru pisania tutaj życiorysu p. Łysiaka ale jeśli się upierasz to podam ci krótki cytat który jest zarazem drobnym wycinkiem z życia pisarza. Być może to ten wycinek zmobilizuje cie do poszukiwań a nie wypisywania bezuzasadninych farmazonów. Źródła nie podam znajdź je sobie sam.

"Za cholerę nie pamiętam, żeby mi jakiś komunista współtowarzyszył kiedy podpalałem moją „budę” podczas uroczystej akademii ku czci tzw. Rewolucji Październikowej. Wspólne sprawki z komunistami miałem dopiero w bardziej męskich latach, na przykład razem tworzyliśmy literaturę: ja pisałem, oni cenzurowali tudzież co jakiś czas zakazywali mi druku, i tak to wesoło szło ku chwale ojczyzny oraz sztuki. Bardzo mnie kochali, sam główny ideolog partii, sekretarz KC Andrzej Werblan, uhonorował Łysiaka swym piórem w doktrynalnym organie PZPR „Nowe Drogi”, żądając, by zrobiono ze mną porządek, czym sprawił mi wielką radochę, bo jak mówią imperialiści hollywoodzcy: „Źle czy dobrze, byle po nazwisku”. Po nazwisku to i sam Kreml uhonorował reakcjonistę Łysiaka, składając przeciw książce tegoż protest dyplomatyczny, jedyny taki za czasów PRL–u –– Bóg mi świadkiem, było wesoło! Weseliłem się też na ławie sądowej Warszawskiego Okręgu Wojskowego, w stanie wojennym, plus w rozlicznych innych miejscach tudzież okolicznościach".

Jak widzicie p.Łysiak to stary dobry współpracownik komunistyczny.
  
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 13:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SO
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4318
Posty: 125


[ Osobista Galeria ]




I jeszcze taka mała perłka która pojawiła sie przed chwilą na stronie WP.
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8162050&rfbawp=113 8015842.021&ticaid=1f3d
Czy to nie jeden z pokrzywdzonych przez p. Łysiaka?
  
Re: <SO> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 15:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Wyluzuj synek, bo Ci nerwacja szkodzi na potoczystość wypowiedzi.
Bełkocesz innymi słowy.
Tracę wątek jak Cię czytam a już ten linek z WP to całkiem "ni pri cziom".
Jeszcze chwila takiej jazdy i zacznę kasować Twoje posty i to nie ze względu na "poprawność polityczną" a z dbałości o czystość języka.
  
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 15:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SO
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4318
Posty: 125


[ Osobista Galeria ]




Masz widocznie problemy ze zrozumieniem tekstu wujku a to już nie moja wina. To że nazywasz siebie Wujkiem to nie znaczy że możesz nazywać kogoś swoim synkiem. Twoim synkiem na szczęście nie jestem.
Mam nadzieje że stawianie dzióbków wychodzi ci lepiej niż reszta wykonywanych czynności (exemplum: twoje posty w tym topicu). Rada: zajmij się więc tym w czym jesteś dobry.
P.s.
Porawność polityczną mam głęboko w dupie.
  
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 15:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ale o co tutaj chodzi, bo mnie już przytępiło z tego wszyćkiego. redface.gif
  
Re: <little_wild_girl> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 15:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ak rzadko zgodze sie z tą złosnica
dajcie se dzien wolnego
bo prawda jak zwykle gdzies posrodku
  
Re: <J@ger> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 16:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kiedy widzisz J@ger tu nie chodzi o prawde jeno o zasady. Wpada synek, obraza wszystkich dookola, w tym wartosciowych ludzi od ktorych moglby sie duzo nauczyc, tylko dlatego ze nie widza w jego idolu bozyszcza tlumow.

eot z mojej strony, bo ta dyskusja wiele wspolnego z literatura nie ma.
  
Re: <SO> Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 16:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




OK synek, prawie się przeląkłem a jak już powiedziałeś "dupa" to się mało nie łojszczyłem. Gdybyś jeszcze tupnął nóżką to by było naprawdę kiepsko.
Jednym słowem sytuacja dojrzała do kroków radykalnych.
EOT

PS Reklamacje do Poziomki wink.gif
  
Zamknięty: Poniedziałek, 23 Stycznia 2006, 16:24 przez Wujek Zed
Re: Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
PostWysłano: Środa, 25 Stycznia 2006, 00:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Wujek Zed :

PS Reklamacje do Poziomki wink.gif


Owszem, chętnie wysłucham każdej ze stron . Ale zwracając się do mnie proszę wytrzeć pianę z zębów i mówić składnie i logicznie. zly.gif
  
Waldemar Łysiak. Najlepszy z najlepszych
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 2 z 2  
  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010