Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ??? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <little_wild_girl> CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH N
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Po czym poznajecie, że muza jest dobra? Po ilości nagród, małej liczbie fanów, trudności w dotarciu do przeciętnego słuchacza? Bo ja już się pogubiłam.
ja mam taki miernik, że jak słyszę dobrą muzę to mam "gęsią skórkę"'
a najlepszym sędzia i miernikiem wartości dla muzy, jak dla każdej sztuki jest czas
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 14:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Zadałam to pytanie, ponieważ wydawało mi się (albo nie) po przeczytaniu pierwszego posta w tym temacie,że dobra muza to tylko i wyłącznie hardcore.
  
Re: <little_wild_girl> CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH N
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 15:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Może zdaniem Karawana (?). Moim na pewno nie. Słucham zespołów, reprezentujących różne gatunki muzyczne, co i każdemu polecam.
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Lipca 2004, 12:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agnieHa
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1117
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Karawan : Wtorek, 14 Października 2003 11:30 :
wlasnie, jak myslicie czy kiedys ludzie porzuca durna siekanine i zaczna sluchac muzyki mocnej? Czy kiedys porzuca ten nudny hiphop i przerzuca sie na hardcore? jak myslicie?



Dla kazdego co innego jest dobre a co innego jest do dupy. Jesli uwazasz, ze hip hop jest nudny (ja tez tak uwazam) i bedziesz mowil o tym publicznie to i tak tego nie zmienisz, bo zawsze znajdzie sie ktos kto slucha hip hopu. I zawsze znajdzie sie osoba, ktora lubi pop, wiec mysle, ze ludzie chyba nigdy nie porzucą durnej siekaniny. Tak samo jak Ich Troje. Jeszcze kilka lat temu prawie wszyscy ich lubili, mieli duzo fanow a zespól ten wiele osób uważało za dobry. Teraz, kiedy zespol stracil popularnosc i jest powszechnie uwazany za tandetny, pozostalo jeszcze paru fanow tej grupy, ktorzy uwazaja ja za dobra.
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Lipca 2004, 19:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




agnieHa : Poniedziałek, 05 Lipca 2004 12:04 :
Tak samo jak Ich Troje. Jeszcze kilka lat temu prawie wszyscy ich lubili, mieli duzo fanow a zespól ten wiele osób uważało za dobry. Teraz, kiedy zespol stracil popularnosc i jest powszechnie uwazany za tandetny, pozostalo jeszcze paru fanow tej grupy, ktorzy uwazaja ja za dobra.


Abstrahując już od braku merytoryczności reszty posta, jako że nie został użyty żaden argument, więc można ten fragment spokojnie pominąć ... może lepiej najpierw sprawdzić informacje, zamiast puszczać w obieg sprzeczne z prawdą? Wg onetu najczęściej poszukiwanymi w tym portalu informacjami muzycznymi są te o Ich Troje. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że statystyki podbija tych paru fanów, którzy uważają zespół za dobry ... chyba że reszta nagminnie szuka informacji o zespole, który uważa za tandetny.:)
Na dole pisze, o.
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Niedziela, 02 Października 2005, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




A nie wydaje się Wam, że tak jest lepiej? To znaczy: skoro pop Wam się nie podoba, słuchacie czegoś odeń odmiennego - czyli muzyki alternatywnej. Zawsze to większy szpan i lans. Gdyby jakiś zespół - nazwijmy to tak - niszowy znienacka trafił do mainstreamu, cóż, jestem pewna, że straciłby wielu fanów.

(proszę się nie przejmować, ja tu tak tylko luźno filozofuję)
  
Re: <amalie> CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Niedziela, 02 Października 2005, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Takie podejście do muzyki jest charakterystyczne dla ludzi z kompleksami.
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Niedziela, 02 Października 2005, 21:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Takie podejście do muzyki jest charakterystyczne dla ludzi z kompleksami.


Mój post miał w większości wydźwięk ironiczny.
A z powyższym zdaniem zgadzam się w stu procentach.
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Niedziela, 02 Października 2005, 21:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Wiem, bo wbrew pozorom... wink.gif
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Niedziela, 02 Października 2005, 21:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Wiem, bo wbrew pozorom... wink.gif


No!
Tak tylko napisałam na wszelki wypadek, bo ludzie na mnie krzyczą, że piszę w postach różne pierdoły, a to nie do końca na serio przecież. cool.gif
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Poniedziałek, 31 Października 2005, 01:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




amalie :
Gdyby jakiś zespół - nazwijmy to tak - niszowy znienacka trafił do mainstreamu, cóż, jestem pewna, że straciłby wielu fanów.


A czy jednoczesnie nie zyskałby wielu nowych, którzy ilościowo by pokryli stratę undergroundowych fanów?
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Wtorek, 01 Listopada 2005, 13:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
amalie
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3815
Posty: 277


[ Osobista Galeria ]




W sumie dobrze prawisz, Michale. wink.gif
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Piątek, 09 Grudnia 2005, 08:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Delest
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5553
Posty: 43


[ Osobista Galeria ]




Ja cipowiem tylko tyle że hip-hopu nie porzuce bo to moje całe życie !! I zostaw w spokoju tych co lubią inną muzyke !! k.p.w
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Środa, 04 Stycznia 2006, 23:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Ja wiem, że to co napiszę dla wielu młodych osób może sie wydać niedorzeczne, ale muzyka POP bedzie istniała zawsze.

Jest to muzyka, która towarzyszy nam na codzień z każdej niemal rozgłosni radiowej. W wielu przypadkach jest też muzyką ,,ponadczasową''.

Weźmy chociażby taki nieistniejący już zespół ABBA. Ich utwory były inspiracja dla wielu kompozytorów i są takie do dziś. Wujek Zed lubi świetną czeską kapelę ,,BUTY" i w jednym z utworów (tytułu nie pamietam bo utraciłam dysk z danymi i ten utwór też) jest motyw z piosenki ABBY ,,Money, Money, Money". W ostatnim czasie nowy utwór Madonny też zawiera fragment innego utworu tego zespołu. To o czymś świadczy.

Poza tym ludzie lubią muzykę POP, bo zazwyczaj jest taneczna i można przy niej się doskonale bawić. Wszystkie taneczne imprezy typu bale, studniówki czy choćby rodzinne wesela bez tego gatunku muzycznego byłyby ubogie. Wyobraźcie sobie zamiast popu na takiej imprezie znakomity swoją drogą Deep Purple albo Led Zeppelin czy Metalica. Któż by przy takiej muzyce mógł sie bawić do rana oprócz fanów tych zespołów? A co byłoby gdyby zamiast POP-u grano wyłącznie disco-polo?
To przecież dobrze, że jest tyle gatunków i rodzajów muzyki i dzięki temu nie ma nudy i monotonii a każdy znajduje coś dla siebie.

POP to przeciez muzyka popularna i to słuchacze/odbiorcy decydują o takim a nie innym zapotrzebowaniu na nią.
Ja sama mam dwa zespoły muzyczne wykonujące covery muzyki POP i z tego żyje, od wielu lat utrzymujac dzieki temu swoja rodzinę.
Jeden to również ,,dinozaur" tego gatunku - piosenki BONEY M.
Minęlo już 30 lat od założenia tego zespołu a ludzie doskonale znają ten repertuar i niezwykle entuzjastycznie reaguja podczas koncertów. I to nie tylko 40-to czy 50-cio latkowie ale młodzież, która na codzień słucha mocniejszych brzmień Rocka czy odmiennego Hip-Hopu. Kto nie zna RIVERS OF BABYLON, DADDY COOL czy RASPUTINA?

Jeśli komuś muzyka POP, Hip-Hop czy JAZZ wydaje sie nudna to tak naprawdę nie rozumie i nie czuje muzyki.
Można nie lubić i nie słuchac na codzień jakiegoś gatunku muzycznego ale uczymy się zawsze a słuchanie róznorodnych rodzajów muzyki wzbogaca i rozwija w nas otwarcie na świat i innych ludzi.

Proponuję troszkę więcej tolerancji dla fanów innych gatunków muzycznych.
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Piątek, 06 Stycznia 2006, 14:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




sylwas :
Ja wiem, że to co napiszę dla wielu młodych osób może sie wydać niedorzeczne, ale muzyka POP bedzie istniała zawsze.


Naturalnie że muzyka pop będzie istniała zawsze, tylko że pop to tak naprawdę worek, do którego można zapakować wszystko. Zmieszczą się tutaj zarówno hiphopujące jak i rockująco - punkowe gwiazdki. Bo tak naprawdę "pop" nie jest określony. To w gruncie rzeczy zbiór pusty, który wysysa konwencje, pomysły, wykonawców a nawet całe gatunki, bo bez wsysania on nie może istnieć. Może obraz pasożyta jest tutaj nawet na miejscu.



Cytat:
Jest to muzyka, która towarzyszy nam na codzień z każdej niemal rozgłosni radiowej.


Tyle że argument radia nie jest za mocny. ESKA, Zetka, RMF i (niestety) Trójka starają się trafić do jak najszerszego grona osób. Nie można zaspokoić oczekiwań przeciętnego słuchacza puszczając coś, czego nie będzie on w stanie przetrawić. A jako że większość ludzi jest leniwych i nie mają ani chęci ani potrzeby poszukiwań, to zadowalają się tym miksem; popularną papką "na każde ucho" .

To jest błędne koło. Naszym nadawcom nie zależy na rozwinięciu gustu odbiorcy, bo stracą słuchacza, a co za tym idzie, pieniądze z reklam. Utrzymanie statusu quo (a jeszcze lepiej - ekspansja popu) jest w ich żywotnym interesie.

Cytat:
W wielu przypadkach jest też muzyką ,,ponadczasową''.


Nie oszukujmy się. Ta "ponadczasowość" dotyczy niewielkiego promilu wszystkich produkcji muzycznych. Z popem nie jest na pewno lepiej (śmiem nawet twierdzieć, że jest jeszcze gorzej) i nieliczne utwory przetrzymują próbę czasu.

Cytat:
W ostatnim czasie nowy utwór Madonny też zawiera fragment innego utworu tego zespołu. To o czymś świadczy.


Gdybym był złośliwy to bym napisał, że świadczy o braku pomysłów Madonny. :-P

O ile mogę być pod wrażeniem umiejętności "kompozytorskich" Abby (wszak wylansowanie tylu przebojów jest naprawdę wielkim sukcesem, przede wszystkim komercyjnym), to nie rozumiem "inspiracji" Madonny utworem "Gimme, Gimme, Gimme". Mnie ta konwencja nie przekonuje i wolę jednak Madonnę z okresy "Ray of light".

A już szczególnie że ten kotlet był dość niedawno odgrzewany za zgodą i błogosławieństwem samego zespołu; mowa tutaj o ich 20 letnich sobowtórach (sprzed 4 lat? może 5?) wykonujących repertuar Abby w nieco uwspółcześniony sposób.


Cytat:
Poza tym ludzie lubią muzykę POP, bo zazwyczaj jest taneczna i można przy niej się doskonale bawić.


Podobnie było z nurtem muzycznym, o którym piszesz niżej. Disco polo spełnianio wszystkie kryteria, które wymieniasz. Bawiono się przy nim na weselach, balach, studniówkach. Zresztą dzisiaj rzeczywistość nie wygląda tak odmiennie. Dość często można trafić na disco polowe tuzy, które po swoich wielkich latach, grywają obecnie do kotleta.
Swoją drogą kilka osób pokusiło się swego czasu o stwierdzenie, że disco polo to po prostu nasz swojski rodzaj popu, który zakwitł bez pomocy ESKI i MTV. (Przy dość mocnej pomocy Polsatu :-p Wszelkie Disco Relaxy).

Cytat:
Wyobraźcie sobie zamiast popu na takiej imprezie znakomity swoją drogą Deep Purple albo Led Zeppelin czy Metalica. Któż by przy takiej muzyce mógł sie bawić do rana oprócz fanów tych zespołów?


Rozumiem więc, że pop jest tak jakby złem koniecznym; muzyczną podstawą do zabaw podczas różnych imprez. Z tym bez problemu mogę się zgodzić. Mnie i tak ten problem nie dotyczy, więc do what You want.

Aha. (Tutaj leciutka szpileczka) Pisać się powinno Metallica. Double "l". ;- ) Ale to z czystej pedanterii poprawiam.


Cytat:
To przecież dobrze, że jest tyle gatunków i rodzajów muzyki i dzięki temu nie ma nudy i monotonii a każdy znajduje coś dla siebie.


Naturalnie że tak. Tylko że pop jest pod tym względem specyficzny jednak.

Cytat:
POP to przeciez muzyka popularna i to słuchacze/odbiorcy decydują o takim a nie innym zapotrzebowaniu na nią.


Tutaj należałoby się zastanawić nad podażą i popytem w kontekście kreowania gustów przez stacje radiowo - telewizyjne. Przecież zdarza się i tak, że wytwórnie płacąc jednym i drugim "proszą" o wylansowanie danego wykonawcy bądź utworu. I wtedy z uporem maniaka, DiDżeje, godzina po godzinie, puszczają ciągle ten sam kawałek przeplatany innymi zamówionymi hitami. Ja za bardzo nie czuję, że radia dostosowują się słuchaczy. To przeważnie słuchacze dostosowują się do uśrednionego typu muzyki dla każdego. Bo, szczególnie w Polsce, nie mają wielkiego wyboru.

Poza tym i sam pop nie jest przecież jednorodny. Są muzyczne potworki jak i muzyka na poziomie. Mało tego, coś co kiedyś wpisywało się w pop, mogło z niego wyjść (bo dana tendencja muzyczna przestała poruszać miliony, więc i nie opłacało się jej dalej lansować), a to co kiedyś było głębokim undergroundem, mogło trwale wejść w popowy kanon (vie hip hop/rap).
Jeśli nurt popu potraktujemy bardzo szeroko to znajdzie się tam miejsce i dla Depeche Mode, i dla Shakiry, i dla Madonny, i dla tuzinów wykonawców, którzy nie dość że mają talent, to na dodatek potrafią go zamienić na coś, czego da się słuchać bez uczucia odrazy. Ale nurt pop to także wszelkie boysbandy, wokalne beztalencia typu Mandaryna, kiczowate piosenki made in Ich Troje czy też udający rockmanów wykonawcy typu Wilki czy też Łzy.
Dlatego też określanie całego bogatego gatunku muzycznego, jakim jest pop, jednym terminem, to zwyczajna pomyłka. Są rzeczy dobre i takie, które kijem należy strącać z półek sklepów muzycznych.


Cytat:
Ja sama mam dwa zespoły muzyczne wykonujące covery muzyki POP i z tego żyje, od wielu lat utrzymujac dzieki temu swoja rodzinę.
Jeden to również ,,dinozaur" tego gatunku - piosenki BONEY M.
Minęlo już 30 lat od założenia tego zespołu a ludzie doskonale znają ten repertuar i niezwykle entuzjastycznie reaguja podczas koncertów. I to nie tylko 40-to czy 50-cio latkowie ale młodzież, która na codzień słucha mocniejszych brzmień Rocka czy odmiennego Hip-Hopu. Kto nie zna RIVERS OF BABYLON, DADDY COOL czy RASPUTINA?


A kto nie zna "Majteczki w kropeczki, siala la la"? :-P
Nie do końca rozumiem, czemu ma służyć wtrącenie o Boney M i o tym że wykonujesz taki a nie inny zawód. To ma podnieść rangę muzyki przez Ciebie wykonywanej?
Wybacz, ale Boney M. to wiocha, kicz do kwadratu. Lata 70/80` i disco, które wtedy królowało, były właśnie takie.
A już pomijam fakt, że w dziesiejszych czasach Boney M. nie jest popem. To coś z innej epoki, co może mieć swoich fanów, własnie ze względu na kicz i modę na retro.

Cytat:
Jeśli komuś muzyka POP, Hip-Hop czy JAZZ wydaje sie nudna to tak naprawdę nie rozumie i nie czuje muzyki.


Jak rozumiem taki Wojciech Kilar, który raczej popu nie słucha, nie rozumie i nie czuje muzyki, tak?
Trochę przesadziłaś.


Cytat:
Można nie lubić i nie słuchac na codzień jakiegoś gatunku muzycznego ale uczymy się zawsze a słuchanie róznorodnych rodzajów muzyki wzbogaca i rozwija w nas otwarcie na świat i innych ludzi.


Przyrównanie muzyki do ludzi jest dość trafne. W obydwóch wypadkach znajdę liczne przykłady, z którymi nie mam zamiaru się zapoznawać. Nie z każdym chcę się zakumplować czy zaprzyjaźnić. Jest wręcz odwrotnie.

Cytat:
Proponuję troszkę więcej tolerancji dla fanów innych gatunków muzycznych.


Czy jeśli napiszę, że Metallicka jest obecnie najgorszym zespołem grającym ciężką muzykę i jeśli postaram się poprzeć moją opinię w jakiś logiczny sposób, to będzie to oznaką nietoleracnji dla fanów?
Jak dla mnie istnieje jednak duża różnia pomiędzy stwierdzeniem "Boney M. jest głupie" a "Ludzie słuchający Boney M są głupi".
  
Re: <Mike> CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Sobota, 14 Stycznia 2006, 20:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Czy jeśli napiszę, że Metallicka jest obecnie najgorszym zespołem grającym ciężką muzykę i jeśli postaram się poprzeć moją opinię w jakiś logiczny sposób


Bardzom ciekaw tych logicznych argumentów. cool.gif
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Niedziela, 15 Stycznia 2006, 20:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Bardzom ciekaw tych logicznych argumentów. [cool]


St. Anger wystarczy? : -p


P.S.

Wróciłeś na stałe? :>
  
Re: <Mike> CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Sobota, 21 Stycznia 2006, 20:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Na razie jeszcze jestem z doskoku...
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Środa, 25 Stycznia 2006, 16:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
,,Jeśli komuś muzyka POP, Hip-Hop czy JAZZ wydaje sie nudna to tak naprawdę nie rozumie i nie czuje muzyki. ''


Jak rozumiem taki Wojciech Kilar, który raczej popu nie słucha, nie rozumie i nie czuje muzyki, tak?
Trochę przesadziłaś.........


A skąd wiesz, że nie słucha? Może jadąc autem słucha popularnej rozgłośni radiowej? wink.gif
Nie pisałam, że ktoś kto nie słucha POP-u nie rozumie i nie czuje muzyki. Może go nie słuchac bo nie lubi. To samo jesli chodzi o Jazz czy Hip-Hop

Napisałam: jeśli komuś muzyka POP, Hip-Hop czy JAZZ wydaje sie nudna
Miałam tu na myśli to, że muzyka sama w sobie nigdy nie jest nudna ale co najwyżęj my słuchajac takiego czy innego gatunku możemy sie przy tym nudzić. Każda muzyka jest ciekawa (na swój sposób oczywiście) a pierwsze prymitywne utwory muzyczne oparte były przede wszystkim na rytmie i i przy użyciu prymitywnych instrumentów perkusyjnych.
Dla jednego będzie to fascynujące dla drugiego nuuuuda. Ale nawet jak komuś sie to wyda nudne to drugi zaczerpnie z tego inspiracje do komponowania jakiegoś utworu.
Ja sama muzyki poważnej nie słucham (nudzę sie przy niej wink.gif )ale zdarzają się też utwory które wysłucham z uwagą i zainteresowaniem bo maja w sobie to ,,coś''

I to tyle...
  
Re: CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
PostWysłano: Czwartek, 26 Stycznia 2006, 13:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




sylwas :


A skąd wiesz, że nie słucha? Może jadąc autem słucha popularnej rozgłośni radiowej? [oczko]


Jakiś wywiad ostatnio czytałem. Dość mało entuzjastycznie na temat współczesnej muzyki się wypowiadał.


Cytat:
Miałam tu na myśli to, że muzyka sama w sobie nigdy nie jest nudna ale co najwyżęj my słuchajac takiego czy innego gatunku możemy sie przy tym nudzić.


Nie ma nudnych książek, nie ma nudnych ludzi, nie ma nudnych filmów, nie nudnych zajęć, nie ma nudnego spędzania wolnego czasu, czy tak?
Nas po prostu może nudzić prowadzący, książka, płyta, film...
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Aż tak skrajnemu subiektyzmowi nie hołduje.


Cytat:
Każda muzyka jest ciekawa (na swój sposób oczywiście)


Zdanie "Każda muzyka jest ciekawa (na swój sposób oczywiście)" dość mocno kojarzy mi się ze sekczem Ani Mru Mru pod tytułem "Tofik". On też był ciekawy i oryginalny (na swój sposób).

Nie, nie każda muzyki jest ciekawa. Zdecydowana większość jest wtórna i powtarzalna. To często nie "czerpanie inspiracji" tylko ordynarne zżynanie; zgapianie od wzorców, które są najbardziej w danej chwili nośne.

Cytat:
pierwsze prymitywne utwory muzyczne oparte były przede wszystkim na rytmie i i przy użyciu prymitywnych instrumentów perkusyjnych.


Ja mam wrażenie, że historia zatacza i wracamy do epoki rytmu :}
"Umc, umc, umc babe!" :}


Cytat:
Ja sama muzyki poważnej nie słucham (nudzę sie przy niej [oczko] )ale zdarzają się też utwory które wysłucham z uwagą i zainteresowaniem bo maja w sobie to ,,coś''


Także nie słucham. Jest dla mnie (mam nadziej - jeszcze) za trudna. To sztuka elitarna, przeznaczona dla nielicznej grupy, która to grupa podejmie wysiłek jej docenienia i zrozumienia.
  
CZY KIEDYS NADEJDZIE ZMIERZCH NUDNEGO POPU ???
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010