Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Ultra Głośny Zasilacz Smoka
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Niedziela, 29 Stycznia 2006, 14:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
AniaN
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5905
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Hi,
Chyba trafiłam na odpowiednie forum o ile tu ktoś jeszcze tu postuje smile.gif Mam taki malutki wielki problem, nie, nie to o czym myślicie :D tak w ogóle to nie do śmiechu mi... ostatnio zakupiłam sobie nowego kompa z obudową DA-01B-D (http://www.chieftec.pl/?mod=case&id=7) już sam jej wyglad jest bardzo przyjemny dla oczu... ogólnie fajna obudowa... ale... jej zasilacz to prawdziwy potowór zasługujacy na miano smoka lecz niestety nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu... jest bardzo głośny sad.gif zagłośny jak na moje wrażliwe uszka... huczy jak diabli... co byście mi doradzili z tym fantem zrobić ? Myślałam nad matami wyciszającymi (http://mcs.pc.pl/produkt534.html) ale wolałabym zlikwidować przyczyne niż łagodzić objawy wink.gif heh... sad.gif
  
Re: <AniaN> Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Niedziela, 29 Stycznia 2006, 19:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wszystko zalezy od ilosci kasy
albo wymiana psu na cichszy= wentyl 120mm
albo pasywny bez wentyla
maty to dodatek po wyciszeniu zrodla

pamietaj tez ze maty bede izlowaly termicznie
i w budzie bedziesz mial cieplo
  
Re: Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Niedziela, 29 Stycznia 2006, 21:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




Obudowa rzeczywiście bardzo fajna - solidna, dużo miejsca w środku i przewiewna wink.gif

Jeśli chcesz wyciszyc ten zasilacz to najlepszym sposobem byłaby wymiana go na inny (polecam Tagana 380W - naprawdę bardzo cichy i dobry zasilacz warty swojej ceny) - ale chyba taka opcja odpada cool.gif

Wszelkie maty wygłuszające to raczej kiepski pomysł - co prawda teoretycznie wygłuszają kompa ale z drugiej strony zamieniają go w piekarnik przez co wszelkie wentylatory pracują na jeszcze wyższych obrotach (te z regulacją termiczną albo te regulowane zależnie od temperatury przez bios płyty).

Najlepszym sposobem (według mnie) jest zaopatrzyc się w jakis dobry cichy wentyl (papst, bequiet, noiseblocker albo nawet w taniego i w miarę cichego arctic coolera z regulacją termiczną) i wmontowac go do zasilacza zamiast tej "suszarki" jaką masz teraz. Co więcej - dobrze zainwestowac tez w drugi cichy wentyl i zamontowac go jako wyciągowy, przez co temperatura wewnątrz budy będzie niższa i wentyle będą pracowały cicho na niskich obrotach (trochę dziwna teoria, że im więcej wentyli tym ciszej ale się sprawdza - u mnie w kompie podczas normalnej pracy wentyle pracują z prędkościami 1000-1500 rpm i najgłośniejszy jest dysk i monitor :) - wentyli nie słychac - są zagłuszane przez dysk).
Wentyle podpinasz pod gniazda na płycie głównej, dodatkowo instalujesz np. speedfan'a i ustawiasz żeby regulował obroty zależnie od odczytów temperatury z czujników i masz ciszę jak makiem zasiał.

Mam nadzieję, że coś pomogłem
  
Re: <matri> Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Niedziela, 29 Stycznia 2006, 22:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wszystko ladnie i pieknie jak uzywasz kompa do netu i obciazenie jest rzedu 10 %
ja licze UD obciazenie jest zawsze 100%
wiec wentyle leca caly czas na maksa
  
Re: Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Niedziela, 29 Stycznia 2006, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




Masz rację - nie zakładałem, że komp będzie obciążony przez cały czas w 100%. Wtedy (znając ilośc ciepła jaką trzeba odprowadzic i z jakich elementów) należy trochę bardziej pokombinowac - połaczenie radiatorów z miedzi o dużej powierzchni wymiany z cichymi wentylami i odpowiednia cyrkulacja powietrza w budzie (plus ewentualne maty - ale wtedy robi się bardzo ciepło) albo zabawa z wodą.

Przedstawiając swój sposób wyciszenia, zakładałem że komp ma chodzic non stop i ma byc cichy szczególnie wtedy kiedy tego od niego oczekujemy, czyli w nocy kiedy pracuje tylko system i jakies programy do ściągania i obciązenie wynosi maksymalnie kilkadziesiąt procent oraz to, że nie ma to byc ekstremalne wyciszenie za dużą kasę. Większośc osób chyba właśnie tak eksploatuje swojego kompa (chyba, że się mylę)?

Najlepiej byłoby żeby AniaN napisała czy zamierza użytkowac swojego kompa cały czas na 100% jego możliwości i czy chce go wyciszyc za wszelką ceną nie zważając na koszty czy też nie. Jak sie tego dowiemy to wtedy może będziemy mogli jej coś poradzic.
  
Re: Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Poniedziałek, 30 Stycznia 2006, 12:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
AniaN
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5905
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Dzięki Chłopaki za udzielenie mi cennych rad :] Będe musiała rozważyć to wszystko porządnie :] Zależy mi dość na wyciszeniu tego kompa bo nie da się pracować na nim z włączoną jak to dobrze określiłeś Matri wink.gif "suszarką" Kompa głównie używam do składu stron www bo pracuje jako webmasterka czyli takie programy jak dreamweaver czy też graficzne jak photoshop... ale nie sądze by obciażały one znacznie kompa.... (w bebechach mam Pentium4 3ghz 2mb cache 64bit, 1gb Ramu - jakieś ddr2 kingstony hiperX, karte grafiki Asus Radeon X1600 Pro na pci express... także doś mocny sprzęt i te programy nie powinny go bardzo obciązać skoro na starym kompie też działały a tam miałam tylko 40ramu i p120 :D) na procesorze mam wiatraczek i na karcie graficznej też ale nie one są źródłem tego hałasu bo po odłaczeniu ich komputer tak samo huczy.... nie zamierzam też podkręcać sprzętu bo ta moc mnie na pewno przez długi czas będzie satysfakcjonować... a do celów rozrywkowych używam go bardzo rzadko, zresztą jak zechce pociąć sobie chwilke w UnrealaT... to moge założyć słuchawki... nyo ale gdy godzinami robie jakąś stronke to hałas jest stanowczo zbyt uciażliwy... sad.gif btw. ten zasilacz to 400W GPS-400-AA-101A FAN PFC ATX 2.0 i w niektórych miejscach w necie ludzie wystawiają mu opinie że jest cichy albo wręcz że go niesłychać co jest kompletną nieprawdą sad.gif Myślę że wymiana wentyla na inny była by dobrym i tanim rozwiązaniem tylko czy da się w zasilaczu wymienić sam wentylator ? ewentulalnie sprzedałabym ten zasilacz dołożyła z 2stówy (heh...) i kupiła coś lepszego... co o tym sądzicie ?
  
Re: Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Poniedziałek, 30 Stycznia 2006, 14:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Be Quiet BQT P5-420W-S1.3 jest wart uwagi.
"Zasilacz posiada dwa ultra ciche wentylatory które same regulują sobie obroty w zależności od obciążenia. Jako jeden z nielicznych zasilaczy umożliwia podłączenie trzech wentylatorów do specjalnie zasilanych końcowek."
  
Re: <AniaN> Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Poniedziałek, 30 Stycznia 2006, 17:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wymiana wentyla w zasialczu = otwarcie obudowy = utrata gwarancji
tak wiec wymiana calego jest logiczniejszym rozwiazaniem
jest duzo cichych i sprawedzony w naszym sklepie
popatrz moze cos ci sie spodoba
napewno wybieraj te inteligentne = ktore reguluja poziom obrotow
osobiscie wole jeden duzy wiatrak 120 mm niz 2 x maly 80 mm
albo wogole pasywny bez wiatraka bo takei tez sa ...
tyle ze wtedy uslyszysz inne wiatraki ...
zapewne najglosniejszy bedzie ten na grafice ale to tylko przypuszczenia
koszty hmm
jedno male zlecenie i masz nowy zasilacz wiec przy koszcie twoje kompa to i tak malo
powodzenia
  
Re: Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Wtorek, 31 Stycznia 2006, 15:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
AniaN
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5905
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Wiecie Co ? Straszna ze mnie gapa eusa_wall.gif to nie zasilacz jednak był źródłem hałasu eusa_wall.gif redface.gif a karta graficzna... taki malutki wiatraczek na karcie graficznej... Ajć... każdy ma chyba prawo sie pomylić... (nyo prawie) tak czy siak wasze rady napewno komuś się przydadzą... a mi nie pozostaje nic innego jak sprzedać karte graficzną i kupić inną np. z radiatorem bez wenylatyora... Anyway THX!
  
Re: <AniaN> Ultra Głośny Zasilacz Smoka
PostWysłano: Wtorek, 31 Stycznia 2006, 16:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




rotfl :D
  
Ultra Głośny Zasilacz Smoka
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010