Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> [Freelance] Aspekty prawne
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
[Freelance] Aspekty prawne
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Predict
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5923
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Freelnacer, o tej formie zarabiania słychać już od paru lat i wydaje się, że powoli staję się również coraz popularniejsza w Polsce. Jako, że świadomość potencjalnego klienta stale rośnie, można się spodziewać, że ta, konkurencyjna dla dużych agencji, forma stworzenia firmowego serwisu, będzie w przyszłości niezwykle popularna i zdominuje rynek małych i średnich przedsiębiorstw. Zatem i mnie ona zainteresowała. Jednak narodziło się w mojej głowie kilka pytań i mam nadzieję znaleźć tutaj na nie odpowiedzi... (za co wielce dziękuję odpowiadającym :-)

1. Czy jest konieczne zarejestrowanie działalności gospodarczej, czy może umowa zlecenie?
2. Jakie formy umów zawiera się z klientami i skąd wziąść wzory takich umów (ułożyć je samemu?)
3. W jaki sposób dokonują się płatności, czy jest to jakoś prawnie regulowane, czy może robi się to nieformalnie? I co z podatkiem?
4. Czy istnieją jakieś ograniczenia w stosunku do przyjmowania zleceń z zagranicy? Umowy i prawa międzynarodowe (w UE i poza)? Wiem że jest sporo międzynarodowych stron dla Frelancerów, jednak nie znalazłem nigdzie informacji o prawnej stronie zawiązywania umów z klientem z innego kraju.
5. Czy konieczne jest podpisywanie umowy w 4oczy? Czy np. Kiedy ja jestem z Łodzi, a klient z Szczecina to muszę do niego jechać na miejsce? Czy może można przesłać umowę i rachunek faxem? Lub pocztą? I jak to zazwyczaj się robi? Pytanie to dotyczy także umów międzynarodowych.

Będę wdzięczny (i myślę że nie tylko ja) za odpowiedzi na te pytania, lub ewentualnie, podanie linków do stron gdzie znajdę odpowiedzi na chociaż część z nich.
  
[Freelance] Aspekty prawne
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010