Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Troja
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 00:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Dlaczego nie ma jeszcze wątku o tym filmie? Mrau? crazy.gif Pomimo wielu nieścisłości z oryginalną fabułą,a momentami rzeczywistością, prze-dramatyzowania wielu scen, nadużywania słowa ,,miłość" oraz scen brutalnych zahaczających momentami o napawanie się przemocą, nie znudził mnie ani na moment. Już dawno nie przykuto mnie do ekranu na cały czas emisji bez ziewnięcia, a nawet myślenia o ziewaniu. A to wcale nie dzięki ,,testosteronowi w pocie Brada Pitt'a" (nie wiem, czy ja ... no...nie wiem, wolałabym, żeby Achilles miał buźkę Parysa [smiech na sali] cool.gif ). Więc dlaczego niby?
Ten film świetnie manipuluje widzem. Może na przykładzie muzyki: gdy jej szum wkrada się do uszęciów i gdy zdaje mi się, że zaraz spotkam się z uczuciem irytacji, dzieje się dokładnie odwrotnie, bo nagle ton wkracza na nieziemskie tory i spotyka moje zadowolenie. crazy.gif Inne elementy - analogicznie - w chwili, gdy rozmowa staje się ckliwa i zdawałoby się, że scenę utnie morał a'la Disney, puenta wpleciona zostaje tak zgrabnie, że człowiek nie zauważa, że zmusiła go do myślenia.

Aha, jeszcze na coś chciałam zwrócić uwagę.

Mianowicie, rzekomy kuzyn i przyjaciel Achillesa, Patrokles jest tak naprawdę jego kochankiem, co wynika z książki. Ten oczywisty fakt po raz kolejny został ukryty, jak przystało na zachodnią kinematografię. Pytam: dlaczego? W takim kinie japońskim np. tak oczywiste sprawy nie są ukrywane. Rozumiem - to różnice kulturowe (bariery?). Nie chodzi tu przecież o pokazywanie szczegółów, a o NIEPOMIJANIE FAKTÓW, które chamsko zmieniają treść stworzoną przez autora. Czy nie uważacie, że taki kamuflaż w XXI wieku jest zabawny? Tym bardziej, że film nie był przeznaczony dla młodszych odbiorców ze względu na brutalność (od lat 15).

Chciałam tu wstawić plakat, ale nie umim, a link to nawet nie działa. Dlatego, że z zagranicy? sad.gif
  
Re: Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 07:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ciri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1244
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




mi się wydaje że "Troja: przede wszystkim nie musiała być identyczna jak książka bo nikt nie mówił że to będzie dokument tylko film na podstawie książki...ja osobiście nie traktowałam jakoś specjelnie historycznie tego wielkiego widowiska tylko jako normalny (jeżeli tak można określić to hm arcydzieło wink.gif ) film . . . a pomyślcie czy chcieli byście oglądać Brada Pitt'a z jakimś mężczyzną? eusa_eh.gif ja osobiście nie bardzo...nie mam nic do homoseksualizmu ale to jest Hollywód tam sie nie robi takich rzeczy gwiazdom a w japoni myślę że się już poprzyzywczajali i teraz wiemy czemu wschodnie filmy nie podbijają świata? confused.gif wiem trochę to chamskie ale ja tak myślę...Ameryka jest nastawiona na zysk...oglądalność...a nie na jakieś fakty z książki...(których tak szczerze większość widzów nie była nawet świadoma) dobra tam....
pozdrawiam
btw.
Mi się Troja bardzo podobała...w skali ocen szkolnych daję jej 5- cool.gif
  
Re: Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 11:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl : Czwartek, 15 Lipca 2004 00:59 :
przykuto mnie do ekranu na cały czas emisji bez ziewnięcia


Ja natomiast trochę się nudziłem.

Cytat:
wolałabym, żeby Achilles miał buźkę Parysa


Dla mnie obaj wyglądali ciut lalusiowato. Jak facet IMHO wyglądał Hektor i ew. Odyseusz.

Cytat:
Mianowicie, rzekomy kuzyn i przyjaciel Achillesa, Patrokles jest tak naprawdę jego kochankiem, co wynika z książki. Ten oczywisty fakt po raz kolejny został ukryty, jak przystało na zachodnią kinematografię. Pytam: dlaczego?


Bo inaczej miliony nastoletnich dziewcząt by nie poszły Achillesa oglądać. wink.gif

Cytat:
Chodzi o NIEPOMIJANIE FAKTÓW, które chamsko zmieniają treść stworzoną przez autora.


Zdaje się, że na końcu był napis, że film BYŁ INSPIROWANY książką. Pominięto nie tylko homoseksualizm bohatera, ale i cały poczet bóstw, które odgrywały w oryginalnej opowieści rolę bardzo ważką.

Cytat:
Czemu wschodnie filmy nie podbijają świata?


A ,,Ring - Krąg"? A seria o Godzilli? A ,,Wejście smoka"? A ,,Miasteczko Hibiskus?" A ,,Zapalcie czerwone latarnie"? A ,,Ostatni cesarz"?

Cytat:
Daję 5 -


A ja 3 +.
  
Re: <Berger> Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 11:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
A ,,Ring - Krąg"? A seria o Godzilli? A ,,Wejście smoka"? A ,,Miasteczko Hibiskus?" A ,,Zapalcie czerwone latarnie"? A ,,Ostatni cesarz"?

A "Musa"? A "Ichi the Killer" wink.gif? A "Hero"? I wiele innych, których mam obrazy w głowie, ale tytuły uleciały.

Jeśli chodzi o Troję, to widać, że wycięto dobre 30 min scen. Te trzy godziny, które zostały musialy nie znudzić przeciętnego widza amerykańskiego. Poza tym zły nie był, ale i dobry również.
  
Re: Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 12:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ciri : Czwartek, 15 Lipca 2004 07:56 :
(...)nie mam nic do homoseksualizmu(...)


Dla ścisłości. Achilles był biseksualistą.

Berger :
Dla mnie obaj wyglądali ciut lalusiowato. Jak facet IMHO wyglądał Hektor i ew. Odyseusz.


To, że wyglądali lalusiowato ... cóż, Achilles w książce również opisywany był jako młodzieniec piękny, nie przystojny. O Parysie mi niewiadomo. Gdy Achilles w młodości przebywał na jakimś dworze królewskim, przebrano go nawet za kobietę i jego rzeczywista płeć była nie do odgadnięcia. Dopiero, gdy sprowokowano go do zrzucenia damskich fatałaszków wśród innych dam, przyznał się, że kryje męskość. A to gagatek jeden, no, nie pochwalił się. cool.gif
  
Re: Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 19:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ciri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1244
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Ale Parys był żałosny...myślałam że się posikma ze śmiechu lol.gif . . . scena kiedy złapał za nogę brata lol.gif lol.gif lol.gif myślałam żę wykituję hahahah
  
Re: <Ciri> Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 21:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Dlatego powiedziałam, że wolałabym, aby Achilles miał buźkę Parysa... no i trochę jego zgrabności, ale nie za dużo. I to tyle z Parysa. biggrin.gif Jak stwierdziła Helena po opisywanym przez Ciebie zdarzeniu: ,,Nie martw się. Jedni mężczyźni są stworzeni po to, aby walczyć, a drudzy po to, aby kochać". eusa_sick.gif
Choć z drugiej strony, nie lubię twardzieli , którzy naprawdę rzadko pokazują, że coś czują, a częściej manipulują kobietą, jak Achilles. Ale dlaczego tylko takie skurczysyny mnie pociągają?? Wrr. zly.gif wink.gif

P.S. Słyszałam, że umięśnione ciało Achillesa nie należy do Brada Pitt'a, a do jakiegoś piłkarza i jest ,,zamienione" komputerowo.


Ostatnio zmieniony przez little_wild_girl dnia Czwartek, 15 Lipca 2004, 23:11, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Troja
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 23:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ciri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1244
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




no to jest fakt...Brad Pitt miał za mało umiesnione łydki to mu je komputerowo obrobili :D miał też na planie swojego hollywódzkiego stylistę który mu codziennie rano fryzurkę poprawiał...ale co tam..wiem że jest hm nie tyle zły ile narcystyczny i ociężały umysłowo bo mnie jeszcze nie poznał wink.gif ale i tak ma coś...a tamtej sceny nigdy nie zapomnę...taka kicha...i wiecie żę Orlando został wytypowanty na nowego Bonda lol.gif ....ja myślałam że się poleję normalnie...Bond przed trzydziestką...Troja to jednak świetny film...można się było pośmiać że hej... cool.gif
btw.co do manipulującymi kobietami facetów...też mam do nich słabość ^^"
  
Re: Troja
PostWysłano: Środa, 01 Lutego 2006, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bajtek21
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5924
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




No coz film faktycznie, jest nakrecony niemal po mistrzowsku, chociaz jezeli chodzi o scislosc o wiele bardziej "wciagnal" mnie "Aleksander", a co do watku homoseksualizmu lub tez bisexualizmu w filmie hmmmm..... no coz z jednej strony rozumiem rezysera, gdyz zamieszczenie takich watkow w filmie mogla by wplynac na jego sprzedaz, a i miliony rozhisteryzowanych panienek sikajacych w majtki na widok Pitt`a mogloby nie pojsc do kina! Zreszta nasza polska mentalonosc tez jest chora... zawsze sie slyszy "mnie to nie przeszkadza...ja do tego nic nie mam... ale" no wlasnie to "ale"... a gdyby w naszych szkołach uczono prawdziwej historii i robiono to sumiennie, to kazdy by wiedzial, ze bisexualizm czy nawet homosexualizm w czasach sytarozytnej Grecji i Rzymu byl czymś powszechnie akceptowanym, a wrecz normalnym! no, ale co by na takiego nauczanie kosciół powiedzial i o. rydzyk!? Reasumujac film jako superprodukcja jest naparwde dobry, jednak jezeli chodzi o szczerosc to i tak wole "Aleksandra"> Pozdrawiam
  
Troja
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010