Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i problemy z 2.4.22-21
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i problemy z 2.4.22-21
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 10:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panie i panowie jest nowe Jądro wink.gif Kernel 2.4.23 już stabilne ... dziś postaram się przetestować je wink.gif

... zobaczymy czy nie będzie "marudziło" przy kompilacji ... coś dziwnego bowiem stało mi się po ściągnięciu "nowego" jądra 2.4.22-21 z Mandrake update ... zrobiłem menu config wyłażę i zaimportowałem wcześniej "zoptymalizowany" pod moje potrzeby .config ... puszczam make dep oki idzie ładnie ale po make bzImage ... no i właśnie ... tu się zaczęły schody wywala mi kompilacje na sterach muzycznych ... a to już są jaja bo mam ustawionego mojego nforca na i810 i reszta oki ... w modułach najbardziej potrzebne opcje a reszta won wink.gif ... dziwne to jest dlatego ze jak kompilowałem źródełko jądra 2.4.22-6 zawarte na płytkach z Mandrake`iem 9.2 RC2 ... to żadnego błędu nie wywaliło i poszło gładko i pięknie a robiłem już 10 kompilacji na różnych kompach właśnie tego jądra ...

aha żeby niejasności nie było symlinki były zrobione poprzednie zdjęte ... a nawet jak na "moim" .config nie poszło zrobiłem ustawienia od nowa i ... nic a wszystkie biblioteki są raczej pierwszej świeżości ... z wyjątkiem może ALSY ... ona jest w wersji 0.96 a nie 0.98 ... ale to chyba raczej nie powinno skutkować tak dziwnym zachowaniem ?

hmmm kompilował Ktoś już może (pod Mandrake`iem oczywiście) 2.4.22-21 ?
  
Re: <e X t 7 3> Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i pro
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 17:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




stabilne jajko 2.4.23 ?? biggrin.gif brzmi ciekawie wiec zabierajmy sie do kompilacji :) a efekty zobaczymy
  
Re: <nyx> Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i pro
PostWysłano: Wtorek, 02 Grudnia 2003, 23:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




na razie walczyłem z 2.4.22-21 i ... powiem warto i to nawet bardzo ...

po pierwsze cały config trza od nowa ustawiać (to co miałem na 2.4.22-6 o #### rozbić) ...

po drugie ... przynajmniej na NForce 2 NIE zmieniać ustawień dźwięku za bardzo .. albo lepiej w ogóle ... mi nawet jak wyłączyłem GUS`a ... kompilacje przerywał lol.gif

ale po kompilacji jądro jest wyraźnie szybsze niż skompilowane 2.4.22-6 ... szczerze nie wiem czym to jest spowodowane ale widać to od razu np. wyniki pod glxgears z ok. 3000 wzrosły mi do 3100 - 3180 klatek/sekundę ... a np. QIII chodzi tak z 30 % szybciej niż pod winda ... w szoku byłem cool.gif
  
Re: Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i problemy z 2.4.22-21
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 01:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
priv
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #473
Posty: 82


[ Osobista Galeria ]




Q3 to gra?
quake 3 arena czy ja juz glupne
  
Re: <e X t 7 3> Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i pro
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 09:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




Ja sie zabralem za 2.4.23 i trzeba przyznac ze kompilacja przebiegala bez zazotow :) choc jeszcze nie mam tego czego chce pojawil sie dziwny problem przy odpalaniu nowego jajka.. po zalogowaniu sie jako zwykly user nie widzi katalogu /home i bash bardzo nazeka .
  
Re: <priv> Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i problemy
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 10:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




tak Q III to Quake III Arena wink.gif a teraz na tapecie są UT 2003 chodzi jak złoto wszystko na full (pan mówi : holly shit) rozdziała 1280x1024 – więcej nie daje bo musiałbym X odpalać w 1600x 1200 a mój monitor to niestety 17 Samsung 755 .. super obraz ale do pracy to jedynie do 1280x1024 ... i Wolfenstein: Enemy tetritory ... tylko ten wolf to zajmuje ok 260 MB do ściągnięcia i mi coś wczoraj marudził .. transfer ok. 15-20 KB ... tragedia confused.gif ale obaczim może jutro ... dziś bowiem się ukulturalniam ... Teatr Bagatela i "Kolacja z głupcem" lol.gif ponoć niezła komedia - to tak co by nadrobić zaległości spamerskie wink.gif
  
Re: <nyx> Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i pro
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 11:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a to dziwne nigdy mi się nie zdarzyło żeby po kompilacji katalogów nie widział ? ... urządzeń to i owszem lol.gif ale katalogów ? ... choć vide moje przeboje z 2.4.22-21 .. "wszystko się może zdążyć" wink.gif
  
Re: Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i pro
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




nyx :
Ja sie zabralem za 2.4.23 i trzeba przyznac ze kompilacja przebiegala bez zazotow :) choc jeszcze nie mam tego czego chce pojawil sie dziwny problem przy odpalaniu nowego jajka.. po zalogowaniu sie jako zwykly user nie widzi katalogu /home i bash bardzo nazeka .



no bez jaj wink.gif
zobacz uprawnienia do /home bo może coś przekombinowałeś?
  
Nowe stabilne jajeczko ;) 2.4.23 i problemy z 2.4.22-21
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010