Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Komunikatory -> Kadu 0.3.8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Kadu 0.3.8
PostWysłano: Środa, 21 Kwietnia 2004, 10:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Nowa wersja rewolucji ze soba nie niesie, ale za to kilka bardzo wygodnych innowacji. Najbardziej widoczna zmiana to nowe okno historii - nareszcie logicznie skatalogowane i takze dostep do historii ludzi spoza listy.
Pozatym wreszcie ruszylem temat skryptow dynamicznych:

Mail - pozwala na informowanie o stanie skrzynki e-mailowej.... Troche zawodne, zwlaszcza licznik ilosci nowych wiadomosci. Ale to wciaz rozwijany porjekt, jak sadze wink.gif
skrypty TCL wraz z KaduPro - i tu wiele udogodnien, takich jak menu wielu statusow opisowych (a nie tylko 4, jak w defaultowym Kadu), Klon GG, system antylancuszkowy, korektor literowek etc.
XMMS - przepisywanie mp3-jek do opisow, badz opcjonalnie okna rozmowy
TCL Chess - to mnie totalnie rozbroilo biggrin.gif. Granie w szachy via GG lol.gif

Jest jeszcze kilka skryptow, ale ja korzystam tylko z powyzszych.

Niestety wada Kadu jest instalacja w pelni zeskryptowanego programu. Wersje podstawowa, owszem, mozna z pakietu binarnego zainstalowac, ale ma ona za malo bajerow wink.gif. Pelne kompilowanie natomiast jest troche uciazliwe, bo moduly sa niedopracowane, nie zawsze aktualne a strony modulow (TCL!) sa nieczytelne i mozna zla wersje sciagnac przypadkiem wink.gif. Summa summarum mozna kompilowac dluuugi czas, bo bledy i poszukiwania na forum Kadu znacznie wydluzaja ten proces.

Ale warto. Lepszego komunikatora GG nie ma na Linuksa.
Jesli kiedys dodadza opcje komunikacji w Tlenie, to juz w ogole inne tego typu programy nie beda mi potrzebne wink.gif



Homepage: http://www.kadu.net
  
Kadu 0.3.8
Forum dyskusyjne -> Software -> Komunikatory

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010