Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Blok na HDD [projekt]
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Niedziela, 06 Czerwca 2004, 11:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ujemny
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1056
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam!!!

Jak nie przystalo na pierwszy post na forum wystepuje z mocnym projektem bloku na HDD.
Bylo juz wiele pomyslow jak dobrze chlodzic blok, plaszcze wodne i jakies dziwne rzeczy.
Niejako, że rodzimi producenci dlugo sie zbieraja z produkcja bloku wodnego na dysk postanowilem cos sam wymyslec i podpowiedziec co moznaby zrobic w tej materii. 8)

Tutaj zamieszczam kilka screenow

Teraz krotki opis "techniczny"
wymiary bloku (oczywiscie miedzianego) 60x15x150
wlot i wylot cieczy i glowny kanal (niebieski) srednicy 10 mm
kanaliki pionowe (rozowe) o srednicy 4,2mm
mocowanie dysku na 3 sruby (zielony) 4mm (tyle chyba) ta sruba ma.

Oczywiscie blok jest przystosowany do chlodzenia dwoch dyskow na raz.
i aby calosc jako tako wygladala potrzebny jest "blizniak" z drugiej strony scianki dysku.
Miedzy poszczegolne dyski mozna wlozyc gabke wygluszajaca i calosc takze oblozyc i "obic" jakoas blacha i ladnie przyczepic pod zatokami 5,25"

W tej chwili pracuje nad pokazaniem calosci blizniakow razem z dyskami.
Jakyb ktos nadal nie wiedzial o co chodzi.

Czekam na dalesz pomysly i uwagi z nadzieja na to ze zaden producent nie podprowadzi mi tego pomyslu i nie bedzie czerpal z nigo dopr materialnych. Kasy na opatentowanie tego nie mam :(
Ale jestem chetny do wspollpracy :D

PS. Prosze sie nie wysmiewac z techiniki malowania bo wczoraj pobieralem intensywny internetowy kurs rysowania w AutoCadzie w 3D i takie oto dzielo tylko udalo mi sie stworzyc w 2h :P
  
Re: Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Czerwca 2004, 10:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Mi się podoba.
Co możesz jeszcze rozważyć:
1. Połączenie bloczków z przedu - żeby tył mógł być maksymalnie wsunięty do końca. Ale to w sumie nie ma większego znaczenia.
2. Taki ogólny pomysł co do bloków wierconych mi się nasunął - pewnie ktoś już na to wpadł, ale jakoś nie widziałem zastosowania w praktyce. Może by tak te otwory nagwintować na całej długości - to sturbalizuje przepływ dużo lepiej, niż jakiekolwiek dysze Ventury i zwiększy wydajność.

Update:
3. Te bloki w sumie z dyskami IMHO powinny być nieco węższe niż zatoka - tak, żeby dało się jakąś matą czy gumą (z 2x2mm) odizolować bloki od obudowy. Wyciszy to dyski i zapobiegnie ewentualnemu oddawaniu ciepła do obudowy.
4. Zmieniłbym wlot/wylot na 12mm - standard w większości dobrych bloków (żeby nie trzeba było kombinować z redukcjami i zmniejszyć opory).
5. Wygląda na to, ze zamierzasz przykręcać blok do dysku i do obudowy tymi samymi śróbkami. IMO lepszym pomysłem jest osobne przykręcenie bloków do dysku i osobne całego takiego kompletu do obudowy.
  
Re: Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Czwartek, 22 Lipca 2004, 11:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sasci
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1292
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




coś nie tak z tym linkiem do projektu, a szkoda, wielu pewnie chętnie by zobaczyło ten projekt
  
Re: <sasci> Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Czwartek, 22 Lipca 2004, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




delikatnie mowiac
spozniles sie jakis miesiac
  
Re: <J@ger> Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Piątek, 30 Lipca 2004, 01:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALF
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #469
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




witam

skoro jest temat o projektowaniu bloków na HDD to ja znowu upierdliwie poruszę kwestię dostępności (a raczej jej braku) bloczków hdd w ofercie polskich producentów. powstaje po 10 wesji bloków na GPU, NB i oczywiście CPU z 20 różnymi frykaśnymi kształtami topu. Jednak hdd jak nie było tak nie ma (chodzi oczywiście o bloki przykręcane po ludzku do boków twardziela a nie bryłę miedzi na jego górę), juz o
PSU nie wspomnę. Słowem o kompleksowości wyciszania za w miarę niską kase możemy sobie nadal pomarzyć. 0-FAN system lub coś zbliżonego wymaga jednak chłodzenia dysków wodą, wyciszanie też. Można by rzec że łatwo samemu wykonać taki blok. No cóż jak ktoś ma warunki i trochę umiejętności to tak. Jeszcze brak bloku PSU jest łatwo zrozumieć - ilu producentów tyle różnych zasilaczy, ale budowa bloku hdd jest ponoć prosta jak budowa cepa. Śmiać mi się chce jak w bloki.pl widzę od ponad roku ten sam tekścior "prace nad blokami hdd nadal trwają" - bez komentarza, PSU jest ale chyba codegen only. MCS poszedł w wycinanie blaszanych mocowań do abadona na różne okazje i kosmiczną rzeźbę w pleksie na topach - tyle że nie wiem po co (nie obrażaj się Mate ale ja mam N2 mk1 i uważam że nic więcej nie trzeba przy takich blokach majstrować bo jest git). Panowie z trójmiasta to jakoś chyba nową firmę założyli i zaczynają chyba zupełnie od początku (nie oriętuję się za bardzo) czyli cokolwiek w temacie hdd pewnie dopiero za 2 latka. No więc generalnie ściana głową nie do przebicia. Wciąż pozostaje jedynie innovatec ze swoimi kosmicznie drogimi cudeńkami.

a piszę to wszystko bo ostatnio w te upały udało mi się zagotować mojego WDAC sad.gif

pozdr
  
Re: Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Piątek, 30 Lipca 2004, 14:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Spokojnie. Konkurencja* nie śpi. Już od dawna oferuje bloki na PSU, a jak ponad miesiąc temu pytałem, to napisali mi, że w lipcu pojawią się w sprzedaży bloki na HDD.

*oczywiście nie uważam CPC za konkurencję ;)
  
Re: Blok na HDD [projekt]
PostWysłano: Piątek, 30 Lipca 2004, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
NAZIR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #589
Posty: 115


[ Osobista Galeria ]




A któraż to konkurencja jesli można wiedzieć, bom niezmiernie ciekaw... zwłaszcza, że podług moich precyzyjnych obliczeń ów lipiec kończy się jutro o północy cool.gif
  
Blok na HDD [projekt]
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinkurozcieńczalnik uniwersalny
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010