Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 00:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




czy ktoś wie dlaczego w układzie pojawiają się pęcherze powietrza?
mam układ z dwoma chłodnicami i blokiem z plexa do niedawna tego nie miałe..Postanowiłem do układu zrobiić sobie dla bajeru pojemnik rezerwuar w doku stacji 5,25 wyglada extra podswietlone diodą UV ale od tamtej pory zauważyłem wspomniane pęchcerze po 1 w bloku po drugie zbiera się w rezerwuarze.. opisze troche : z bloku wąż wychodzi do góry skreca w lewo krzyżyując się z blokiem na środku (cos w postaci petelki0 i idzie do pojemnika do stacji 5,25jednak tez z bloku chychodzi 6mm a potem przechodzi w 8mm i za połaczeniem mniejszy w większy w większym powstaje pecherz który jak jest za duży idzie do rezerwuaru czy jest ktoś kto jest w stanie pomyslec o co może tu chodzić !!!!!!!!moze razem uda man się rozwiązac mój problem biggrin.gif
dzięki
pozd
Piła
  
Re: zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 11:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Najprawdopodobniej masz nieszczelny układ - musisz poszukać nieszczelności.
  
Re: <Wawelski> zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 12:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




też tak sądzę, jednak szukałem tej nieszczelności i trudno znaleść jeżeli jest tylko w którym miejscu jeżeli już powstaje pęcherz powietrza w bloku?? a z pojemnika do bloku nie mam nic tylko wąż i złączkę która może być nieszczelna smile.gif biggrin.gif hura chyba wpadlem na to
dzięki wawelski
  
Re: zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 22:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Już wszystko zmieniłem i zrobiłem dokładnie a do tego widać od razu że procek jest lepiej zalany cieczą a i temp spadła z 37-39 do 32-33* w stresie.. SUPER biggrin.gif
  
Re: <Piła> zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
PostWysłano: Piątek, 13 Sierpnia 2004, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rafalmag
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #910
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Jak wygladala ta "nieszczelosc", bo ja tez zauwazam czesto babelki w ukladzie, ale nigdy nie mialem wycieku plynu.
  
Re: <rafalmag> zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
PostWysłano: Piątek, 13 Sierpnia 2004, 23:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




witam
miałem źle sklejony rezerwuar i powietrze dostawało się do układu do tego miałem źle dokrecone złączki na bloku wodnym i w dużej mierze ta nieszczelność wywodziła się z tego jak dokręciłem złączke całkowicie puścił rezerwuar klej nie wytrzymał ciśnienia i trochę kompa mi zalało ale w porę zajarzyłem dziwnymi pixelami na monitorze myślałem że kartę za mocno przetaktowałem ale jak zaskoczyłem że w środku wszystko śwqieci bo mam świecący płyyn to wiedziałem o co chodzi
pozd
  
zapowietrzanie się układu!!!ktoś coś wie na ten temat??????????
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010