Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> czarny ekran w filmach
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
czarny ekran w filmach
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 12:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Problem jest bardzo dziwny. Otóż nie widzę kompletnie obrazu w dowolnie odtwarzanym filmie. Zmieniałem kodeki na wszystkie sposoby, zmieniłem sterowniki, zainstalowałem DX 9.0c i ciągle czarny ekran...
Posiadam kartę graficzną Radeon 9800SE @ Pro.
Co dziwne, to przed tym objawem miałem czarno-biały obraz, wtedy przeinstalowałem kodeki i teraz nie mam wcale.
Czy ktoś wie co się mogło stać?
  
Re: <EDDY> czarny ekran w filmach
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Jaki system tam masz zainstalowany?
  
Re: czarny ekran w filmach
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 18:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Ty już wiesz jaki, tylko chcesz się ponabijać. tongue.gif
Windows 2003. Zauważyłem, że niektóre pliki *.wmv pod BestPlayer działają, ale już pod AllPlayer nie.
Sprawdziłem jeszcze Windows 98 i tam działa (tylko beznadziejnie, ale pomińmy tę kwestię... ).

Edit: Udało mi się poprawnie odtwrzać filmy w XviD. Zmieniłem w ustawieniach dekodera "Output Colorspace" na RGB32.
Tylko nadal DivX i SVCD nie chodzą...
  
Re: czarny ekran w filmach
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 19:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




EDDY : Niedziela, 22 Sierpnia 2004 18:21 :
Ty już wiesz jaki, tylko chcesz się ponabijać. tongue.gif
Windows 2003.

No domyśliłem sie ze Mplayer pod *uxem czy *BSD to nie mogł być:) Firmy producenta tez sie domysliłem, ale o który produkt konkretnie chodzi to nie wiedzialem. Stąd pytanie. Nogłes np sławnego SP2 zinstalowac przeciez.
Cytat:
Zauważyłem, że niektóre pliki *.wmv pod BestPlayer działają, ale już pod AllPlayer nie.
Sprawdziłem jeszcze Windows 98 i tam działa (tylko beznadziejnie, ale pomińmy tę kwestię... ).

Edit: Udało mi się poprawnie odtwrzać filmy w XviD. Zmieniłem w ustawieniach dekodera "Output Colorspace" na RGB32.
Tylko nadal DivX i SVCD nie chodzą...

Odinstaluj _wsystko_ co masz do odtwarzania DivXa i _wszystkie_ kodeki. Nastepnie przeczytaj TO i zrob jak tam pisze.
  
Re: czarny ekran w filmach
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 22:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Artykuł, który podlinkowałeś jes dobry, ale... dla laików. Niczego nowego się nie dowiedziałem. tongue.gif

Problem udało mi się rozwiązać. Wystarczy wyłączyć akcelerację sprzętową DirectDraw i wszystko działa bez problemów. Wiedziałem, że to coś karta graficzna paskudzi sprawę. Może kwestia sterowników? Używam zmodyfikowanych przeze mnie Catalyst 4.8 (na tym właśnie to się stało), ale przy zmianie na DNA opartych o 4.8 (OGL 4.9 beta) również ten sam problem, więc może 4.7 powinny działać poprawnie? O ile faktycznie, to o to chodzi...

PS. Akcelerację sprzętową DirectDraw wyłączyłem przy pomocy DirectX 9.0c Control Panel. W ustawieniach ekranu akceleracja jest ustawiona cały czas na Full (przy wartości średniej również działało).

Edit: Zapomniałem dodać, że filmy SVCD działały tylko monochromatycznie, a (jak pisałem wcześniej) XviD po zmianie wartości "Output Colorspace" na RGB32. Dziwny ten problem z kolorami...
  
Re: <EDDY> czarny ekran w filmach
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Sierpnia 2004, 10:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SamoDobro
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #265
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




zainstaluj FFDShow i leć na standardowych ustawieniach.
pozostałe kodeki wypieprz w pizdu
  
Re: czarny ekran w filmach
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Sierpnia 2004, 17:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
yamaykee
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1475
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




witam wszystkich

trafilem na wasze forum bo wlasnie szukam rozwiazania pdobnego problemu jaki ma eddy - z tym ze u mnie jest o tyle gorzej, ze jesli sprobuje wylaczyc odtwarzacz to wiesza mi sie komp. ale moze po kolei.

zaczeło się to wczoraj - nagle (bez zadnej zmiany w hardaware czy software) zaczely sie problemy z odtwarzaniem filmow. wyglada to tak, ze po odpaleniu filmu nie pokazuje sie obraz a slychac tylko dzwiek i program przestaje odpowiadac. w tym momencie moge zminimalizowac okno playera i kozystac normalnie z komputera. jesli jednak sprobuje w menadzerze zadan zamknac odtwarzacz, slychac pikniecie z glosniczka na mobo i komp zupelnie przestaje odpowiadac (nawet kursor myszki sie nie rusza) i pozostaje twardy reset.
Co ciekawe problem ten wystepuje przy wiekszosci odtwarzaczy (mediaplayer, crystalplayer, allplayer) czy nawet przy niektorych grach (wiesza sie w momencie kiedy powinno sie wyswietlic logo producenta), ale filmy MOŻNA bez problemu odtwarzac w opensource'owym Media Player Classic. Doom 3 tez odplala sie i chodzi bez problemow.

spróbowałem wykorzystać sposób eddy'ego i w dxdiag wylaczylem przyspieszenie DirectDraw - problem ustąpił. ale nie jest to rozwiazanie tylko chwilowe obejscie problemu. zastanawiam sie dla czego tak sie stalo i jak zrobic zeby wszystko dzialalo mi jak dawniej...

moj konfig:
AXP 1700+ @ 2600+ (166x12,5)
MSI K7N2 delta (nForce2 ultra400)
2x256 kingston value
Radeon 9100 64MB 128 bit Sapphire
Barracuda 80GB 7200.7
300watt modecon
OS: win XP pl SP1

nie mam zainstalowanych zadnych kodek-pakow, jedynie divx, xvid, ac3 i ffdshow

mam nadzieje ze ktos bedzie mogl mi pomoc, bo nie usmiecha mi sie reinstalacja systemu :(
  
Re: <yamaykee> czarny ekran w filmach
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Sierpnia 2004, 23:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




może trafiliście na jakieś świerze robactwo krążące w sieci??
  
Re: <Bzdury> czarny ekran w filmach
PostWysłano: Wtorek, 24 Sierpnia 2004, 14:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SamoDobro
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #265
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




albo XP zainstalowało im najnowszą łatkę...
u mnie w pracy zauważyłem to samo - a mam niestety XP
coś się doinstalowało w sobotę i dupa - filmy nie działają, tylko wywalają błąd...
ale odinstalowałem wszystkiem kodeki obrazu (nie wiem skąd się tu wzięły, bo już raz je odinstalowywałem) i zainstalowałem FFDShow Filter - problem ustąpił.
na jak długo, to już nie wiem eusa_eh.gif
  
Re: czarny ekran w filmach
PostWysłano: Wtorek, 24 Sierpnia 2004, 16:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
yamaykee
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1475
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




wirus jest malo prawdopodobny (chroni mnie panda platinum, aktualizacje sa prawie codziennie) dla swietego spokoju przeskanowalem sie tez innym antyvirem i adaware

możliwe natomiast. ze to microsoft podlozyl mi swinie ;) jesli tak jest rzeczywiscie to spodziewam sie "wysypu" osob z podobnym problemem...

jeszcze probowalem walki z driverami. odinstalowalem najnowsze catalysty i przy odpalaniu bez sterownikow filmy chodzily. po zainstalowaniu omega drivers problem powrocil. podejrzewam ze odinstalowanie sterownikow zaowocowalo po prostu wylaczeniem direcdraw.
mysle ze jest to jakis problem z directx - niestety instalacja dx9.0c nic nie daje :(
  
czarny ekran w filmach
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010