Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Przysięga pierwszo komunijna
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Przysięga pierwszo komunijna
PostWysłano: Niedziela, 24 Października 2004, 13:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tovik
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1242
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




Mam maleńki problem, ponieważ jak miałem pare latek znaczy sie 9, to podpisałem przysięgę że nie bede brał żadnych używek(alkohol, fajki itp). Więc rodzice czepiają sie mnie o tą przysięgę , bo za pare dni skącze 18 lat i chce zrobić 18 z alkoholem drunken_smilie.gif . Dzieci nie mogą podpisywać żadnych umów, ponieważ ich umysł nie jest rozwinięty i nie zdają se sprawy z konsekwencji np zaakaz picia alkoholu do lat 21!!! przecież to jest chore. Jestem pełnoletni więc moge se pić i palić!! zly.gif .
Jaką przyjmujecie postawę do tego problemu?
  
Re: <Tovik> Przysięga pierwszo komunijna
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Października 2004, 05:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




A jesteś pewien, że do dzisiaj umysł "ci się rozwinął" ?? Bo jak tak to se pal i pij.
  
Re: Przysięga pierwszo komunijna
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Października 2004, 15:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




im bardziej sie czegos zakazuje tym bardziej dzieciom to konczy sie to najczesciej buntem i checia wyprobowania tego wink.gif alkohol szkodzi dopoki sie mlody organizm rozwija i rosnie dlatego dzieciom sie nie podaje :P ja bym sie nie przejmowala i postawila na stol jakas symboliczna butelke. napic sie z umiarem a nie zapic. pepierosow nie uznaje.
  
Re: <Tovik> Przysięga pierwszo komunijna
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Października 2004, 22:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
siostrysyjamskie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1823
Posty: 42


[ Osobista Galeria ]




Ale to niesamowite: spisywanie przysięg w tym wieku i egzekwowanie ich przez rodziców. wink.gif
  
Re: <siostrysyjamskie> Przysięga pierwszo komunijna
PostWysłano: Wtorek, 26 Października 2004, 12:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Generalnie alkohol i fajki to nic dobrego, a jak się nadużywa to i konsekwencje niemiłe.
Co do tej przysięgi, to nie traktowałbym jej jako akt prawny, ale raczej formę nałożenia odpowiedzialności na dziecka, a potem nastolatka.
Wszak młodzi zawsze krzyczą że są już dorośli. A to czy potrafią się faktycznie dorośle zachowywać to inna sprawa.
Ja osobiście patrząc wstecz, bardzo żałuję że zetknałem się zbyt wcześnie z alkoholem i papierochami...
  
Przysięga pierwszo komunijna
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010