Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> PROBLEM Z GRAFIKĄ
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
PROBLEM Z GRAFIKĄ
PostWysłano: Środa, 10 Listopada 2004, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
araskowalczyk
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2019
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




MAm kartę grafiki GeFOrce FX 5200 128 MB (64bit). Kiedy włącze jakąs grę np. Fifa 2005 na 15 minut radiator grzeje się tak że nie można dotknać go palcem i przytrzymać 2 sekund. Myslę że jest to wina wiatraczka który chyba się obluzował i bardzo wolno się kręci. CZy wymiana na sam radiator ZALMAN NB32J przyniesie mi jakieś efekty i czy będzie on pasował do mojej grafy. Ewentualnie jak zdjąć stary radiator z coolerem. Czy jest duże ryzyko uszkodzenia karty??
  
Re: <araskowalczyk> PROBLEM Z GRAFIKĄ
PostWysłano: Czwartek, 11 Listopada 2004, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Ryzyko, ze radiator zallmana sobie nie poradzi jest zawsze... Ale bardzoa małe. Wszystko zależy jakiej wielkości masz wiatraczek na karcie, jeżeli masz bardzo duży to na pewno zallman nie da rady, najlepiej porownaj sobie wymiar wiatraczka do radiatora zall. - jezeli bedza podobnych wymiarow to na 100% nie bedziesz mial problemow... Jezeli wentyl okarze sie trochę wiekszy, tez nie bedziesz mial problemow, ale jezeli wentyl jest 3, 4 razy wiekszy ;-) (nie wiem jaki on tam duzy jest, przesadzam oczywiscie) od radiatora ktory chcesz zalozyc to bym sie zastanowil.... Jezeli chodzi o rozmiar to pasuje do 99%, jest regulowany, ale tez musisz porownac wielkość, bo reguluje się go w jednej płaszczyźnie. cool.gif

Zdejmuje się delikatnie, wyciągasz najpierw kołki, a nastepnie ruchem skrętnym w prawo lub lewo i schodzi... (Tak mialem w mojej poprzedniej karcie)...

Jeżeli natomiast nie pójdzie w taki sposób zdjąć, to bedzie oznaczalo, że masz przyklejony went. na klej, a wtedy nie mam pomysłów, ja z tymtez sobie dałem spokój, ale ja mam przyklejony radiator, a nie wentyl!!!! Szczerze to nie słyszałem, o przyklejanych wentylatorach, więc na 99% masz na pastę i kołeczki, więc jak napisałem wyżej zejdzie bez problemu i nie uszkodzisz karty, jak w mojej starej karcie.... cool.gif

Pozdrawiam i powodzenia

marchew
  
PROBLEM Z GRAFIKĄ
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010