Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> jaki waszym zdaniem sens ma życie? Idź do strony 1, 2, 3 ... , 5, 6, 7
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <grusia> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Wodą im wszystkim w portki. redface.gif
  
Re: <little_wild_girl> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Wszystkim? Wiesz jakbys sie urobila wowczas?;)
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Teraz już brak czasu, ma się rozumieć?


Raczej słomiany zapał.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
To znaczy, że jeśli człowiek twierdzi, że lubi żyć w pojedynkę, to mu się tylko wydaje, że lubi, bo w szkole inaczej go uczyli? cool.gif


A skąd mam wiedzieć? Zapytaj go.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
To dlaczego wielu ludzi zyje w samotnosci i to na wlasne zyczenie?


Nie mam pojęcia, czy i jak wielu ludzi żyje w samotności na własne życzenie.
  
Re: <Berger> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Kurcze, a ja myslalam, ze Ty na wszystkie pytania znasz odpowiedz.
  
Re: <Kosmopolitka> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Nie odpowiadam za Twoje błędne przekonania. cool.gif
  
Re: <Berger> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 03 Września 2005, 00:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




I cale szczescie dla Ciebie, bo bys mial na glowie, ze ho ho...;)
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 21:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cezar
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4560
Posty: 733


[ Osobista Galeria ]




smile.gif
Dawno mnie tu nie było, przeczytałem ...naście postów wstecz i jestem pod wielkim wrażeniem Waszej słownej "walki na poduszki"!
Naprawdę! Czytam Was z zapartym tchem! smile.gif
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Czwartek, 08 Września 2005, 16:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Poduszki oczywiście mięciutkie i jedwabne wink.gif
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Września 2005, 20:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
*r
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5179
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Sens zycia, to takie banalne pytanie,na ltóre niestety nie znam odpowiedzi.
  
Re: <*r> jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Niedziela, 25 Września 2005, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




to po co spamujesz ?
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Wtorek, 27 Września 2005, 13:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
*r
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5179
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




ekhm, bo po po co sie mam produkować, tworzyc wlasna definicje, jesli czegos takiego jak sens zynie nie ma.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Sobota, 26 Listopada 2005, 23:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Psyho
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5494
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Widzem pytania egzystecjalne... shock.gif Jezu ludzie nudzi wam sie @_@ No ale sami chcecie cool.gif

Więc nie czytałem waszych powstów oprócz Mrsa prezesa dredziarza... Jesli moja wypowiedz pokryje sie z którąs wczesniejszą jest to czysty zbieg okolicznosci... eusa_wall.gif

Let's get this party started! drunken_smilie.gif

Jakby nie patrzec, zyje sie krótko, nieco dłuzej lub krócej niz inni mieszkańcy ziemi. Niektórych moze bulwersuje takie porównanie ale. No własnie dlaczego? Bo zwierzęta są mniej inteligentne? Lepiej dlanich. Nie mają takich prolemów. Zaden pies nie pomysli "po kiego grzyba ja zyje...". Lepiej mu! Do czego zmierzam? A no do tego ze to własnie dar myslenia obciąza nas pewnymi problemiami... Sens zycia to cos czego człowiek doszukuje sie, zeby ułatwic sobie i umilic egzystencje, tym samym jest wiara. Przeciez lepiej sie zyje wiedząc ze nie zyje sie na marne? Urojonymi wartosciami "ulepszamy sie" wyprzedzając zwierzęta? nieco to wszystko załosne... Więc jaki sens zycia? Religia? Wiara? Hmm chyba nie... Przecież nikt nie ma pewnosci czy istnieje cos takiego jak zycie po smierci... A kto bedzie ryzykował zycie przed smiercią dla czegos nie pewnego? To tak jak inwestowac młodych artystów... eusa_wall.gif Więc co zostaje innego? Hedonizm? W sumie taka postawa opiera sie wyłacznie na czerpaniu z zycia satysfakcji... Ale to równiez nie ma sensu bo konczy sie smiercią. Miłość? udowodniono ze to tylko reakcja chemiczna zachodząca w mózgu na widok czy mysl o jakiejs osobie. Po jakis czasie to zjawisko oczywiscie zaniknie... niestety lub naszczęście kwestia gustu. Hmm kończą mi sie pomysły więc przejde do pointy. Sens zycia to wielopłaszczyznowe pojęcie, gdzie kazda jego warstwa jest przypisana jednej konkretnej osobie... Kwestia wyobrazenia, przekonań, wyznawanych wartość - równie subiektywna co ulotna... Według mnie jest to cos jak siła bezwładności w fizyce. Tzn praktycznie rzecz biorąc nie istnieje ale musimy ją wprowadzic do układu zeby było łątwiej...


Cytat:
To dlaczego wielu ludzi zyje w samotnosci i to na wlasne zyczenie?


Wydaje mi sie ze jest to spowodowane, traumą z dzieciństwa, problemami z kontaktami z ludzmi lub, strachem przed odrzuceniem i brakiem akcpetacji. Oh Ah.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Środa, 07 Grudnia 2005, 21:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piha77
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5416
Posty: 80


[ Osobista Galeria ]




Sens życia polega na tym, że sobie chodzimy po tym świecie i szukamy szczęścia.

Ale na czym owo szczęście polega? - może na doznawaniu przyjemności(wersja raczej hedonistyczna). biggrin.gif
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Środa, 07 Grudnia 2005, 21:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że nie można myśleć o szczęściu jako o czymś wielkim, do czego się dąży i dąży, i dąży... Bo wtedy sie go nie znajdzie, podnosząc mu zbyt wysoko "poprzeczkę". Sądzę, że szczęścia nie trzeba tyle "doznawać", co potrafić je docenić.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Czwartek, 08 Grudnia 2005, 01:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piha77
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5416
Posty: 80


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Myślę, że nie można myśleć o szczęściu jako o czymś wielkim, do czego się dąży i dąży, i dąży... Bo wtedy sie go nie znajdzie, podnosząc mu zbyt wysoko "poprzeczkę". Sądzę, że szczęścia nie trzeba tyle "doznawać", co potrafić je docenić.


....chyba, że się wierzy, iż szczęście jest właśnie dobrem największym.

Uważam że "dążyć" można do zaspokojenia potrzeb zewnętrznych, robimy to codziennie. Ich niezaspokojenie może powodować, że w jakiś sposób cierpimy, co nas z kolei unieszczęśliwia. Kiedy się jednak uda, w naturalny sposób pojawiają się następne potrzeby i tak bez końca.

Może wystarczy cieszyć się życiem, które jest nam dane, jeśli na chwilę odrzucimy świat materialny, wyzbędziemy się lęków powodowanych rozmyślaniami o tym co nas czeka, i założymy, że do szczęścia wystarczy brak cierpienia, to zrobi się nam przyjemnie i .....jak pisał Epikur(starożytny hedonista); Niech tylko ciało będzie zdrowe i dusza spokojna, a życie będzie rozkoszą.

I jeszcze; Nie uczty i pochody świąteczne, rozkosze miłości i rozkosze podniebienia przy zastawnych stołach czynią życie słodszym, lecz trzeźwy rozum, który...odrzuca błędne mniemania, najwięcej niepokoju sprawiające duszy. - też Epikur.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Czwartek, 15 Grudnia 2005, 10:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ANANKE
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2911
Posty: 28


[ Osobista Galeria ]




"Wydajemi się żejest to spowodowane, traumą z dzieciństwa, problemami z kontaktami z ludzmi lub, strachem przed odrzuceniem i brakiem akcpetacji. Oh Ah." PSYCHO


Psycho! Brawo za inteligencje tylko nie wiem jaką dedukcja do tego doszedłeś/gdzie to przeczytałeś?

Zapomniałeś o tych którzy nie przezyli traumy w dzieciństwie z ludźmi nie mają problemów jeżeli chodzi o kontakty a tylko są zbyt wrażliwi na trawienie razem z nimi tematów co najmiej beznadziejnych nie urażając nikogo. Zapomniałeś o tych co widzą trochę przenikliwiej niż reszta.

Jezeli człowiek ma w sobie choć trochę tego z czym się urodził to wsobie ma wystraczająco bogaty świat by nie nudzić się ze sobą przez bardzo dłuuuugi czas. Kwestia tego jak sie ptrzy na świat. Możesz powiedzieć: Człowiek istota społeczna ; A ja powiem ze nie każdy a wiekszosć zyje tak bo ich do tego przezkonano bo wyrośli w przeświadzczeniu ze tak trzeba . I to im zrobion a krzywde. Pobawiono ich możliwiości wyboru drogi.

Samotność . Wziąłeś pod uwagę tylko ten niszczący aspekt tego uczucia nie ważne słwo. Jeśłi uważnie patrzysz na świat to wiesz o co mi chodzi. A nie wystraczy spojrzeć zeby wiedzieć . Czasem trzeba użyć tego co ma sie miedzy uszami.

Nadwrazliwość nie istnieje . To pojęcie stworzyli ci co bali się tych którzy widza i wiedza więcej od nich. A jeżeli myśłisz zę ten temat można wyczerapać w 2 zdaniach to jeteś w ogromnym błedzie.
Wiesz co mam wrażenie zę albo ktoś bardzo Cie skrzywdziła lbo naczytałeś sie głupot.
Nie mozęsz wiedzieć co myślą zwierzeta, bo nie masz o tym zielonego pojecia. Nie mzoesz wypowiadać się na temat o którym jie masz zadnych informacji. Z Twojejw ypowiedzi wynika też ze nie wierzysz w miłość. A w co wierzysz? Co dla Ciebie ma sens? BO jesli nie wierzysz w miłość , to wierzysz w ludzi? Bo jeśłi nie ma miłosći to Na czym Twoim zdaniem opierają sie ludzkie relacje? W takim razie moze nienawiść nie istnieje też?

P.S.Skoro sens życia nie istnieje, to może Ty żyjesz w tym słynnym Matrix'ie!A może sam nie istniejesz i jesteś tylko fragmentem snu małego chłopca.Sens jest wartością większą od samego Boga!Dziękuje i prosze spokojnie podejśc do tego wszystkiego wyżej czytaj i myśl a nie patrz i walcz o tron głupca!
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Piątek, 12 Stycznia 2007, 00:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Życie sensu nie ma...

Podobno Albert Einstein teorii względności nie uważał za najważniejsze odkrycie w swoim życiu. Na krótko przed śmiercią pewnemu dziennikarzowi powiedział: "Najważniejsze, co odkryłem to to, że Wszechświat jest przyjazny".

Gówno prawda. Ja od zawsze czułam, że jestem we Wszechświecie sama i że przyjdzie w moim życiu taki moment, że gdy już będę taka sama, że ja pierdolę, to nikt mnie wtedy humanitarnie nie dobije. Tylu ludzi codziennie umiera, a ja...

To nie jest ogłoszenie matrymonialne.
  
Re: jaki waszym zdaniem sens ma życie?
PostWysłano: Niedziela, 14 Stycznia 2007, 14:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :
Tylu ludzi codziennie umiera, a ja...


A moze wlasnie to sens Twego zycia? By jeszcze pozyc i cos dac swiatu od siebie?
  
jaki waszym zdaniem sens ma życie?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 6 z 7  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010