Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Który utwór podoba ci się najbardziej?
1. Gloria
8%
 8%  [5]
2. 11 O'clock tick tock
20%
 20%  [12]
3. I will follow
5%
 5%  [3]
4. Party Girl
5%
 5%  [3]
5. Sunday Bloody Sunday
25%
 25%  [15]
6. The Electric Co.
8%
 8%  [5]
7. New Year's Day
10%
 10%  [6]
8. 40
16%
 16%  [10]
Wszystkich Głosów : 59

UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 01:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
andy85
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #161
Posty: 304


[ Osobista Galeria ]




Witam,

Tworzę ten temat nie w konkurencji wobec Pigola, ale uznałem , że ta płyta powinna się tu znaleźć chociaż nie jest albumem studyjnym. Jak wiemy dzięki UABRS światowa publiczność mogła po raz pierwszy kupić album z muzyką koncertową U2 i jak się okazało była to ostatnia tego typu płyta ( nie liczę wydawnictw filmowych ). Trudno wybrać jeden utwór ze zlepku koncertówek, ale myślę, że pod temat można również podcianąć kasetę video z Red Rocks. Ja wybrałem "40". Powód jest krótki, zawsze była wspaniałym zakończeniem i jak wiemy jest grana nietypowo bo The Edge wymiata na gitarze
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 02:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




Wersje z Vertigo Tour pozwoliły wyeliminować konkurencję - Gloria z Chicago i NYD z Chorzowa wink.gif
a zatem - "this is not a rebel song - this is Sunday, Bloody Sunday" - "na zywo" emocje sięgają zenitu, wybuchowa mieszanka gniewu, bezradności, ale i nadziei, tak w tekście, jak i w muzyce...zwłaszcza, ze w perspektywie "a new song" - "40"
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 03:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Niestety - zlepek dwóch koncertów, lepiej gdyby całość pochodziła z Red Rocks. Ale nie ma co biadolić:). Wybrałem "I Will Follow" z tym niesamicie podeksctowanym Bono na wstępie ("Panie i panowie, dajcie mi powiedzieć...).Zawsze uwielbiałem jak w młodym Bono buzowały emocje. Jak pozwalał by nim targały. To już nie to samo co u dzisiejszego Bono. Scenicznego wyjadacza, który z niejednego pieca chleb jadł.

Płyta przełomowa, bo przecież jak już wspomniał Andy - pierwsza koncertowa. Dodatkowy plus należy się za okładkę. Mam wersję winylową i ma w sobie to coś!!!!

Oddzielne brawa dla ekipy U2, która już wtedy była zacięta i pełna zapału. Gdyby nie ona, koncert w Red Rocks z powodu fatalnej pogody wcale by się nie odbył.
  
Re: <U2roopa> UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 10:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Napiszę krótko, głos oddałem na Sunday Bloody Sunday - klasyczny przykład tego wykonania, jeszcze z tym buntem i zadziornością.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 12:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Tutaj nie miałem żadnego dylematu. Na tej płycie ukazane jest całe piękno Sunday Bloody Sunday. Jeśli ktoś chce poznać duszę tego utworu to polecam obejrzenie filmu Krwawa Niedziela. Na końcu filmu pojawia się właśnie SBS, w wersji z Red Rock. Powalające!!!
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 12:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
Tutaj nie miałem żadnego dylematu. Na tej płycie ukazane jest całe piękno Sunday Bloody Sunday. Jeśli ktoś chce poznać duszę tego utworu to polecam obejrzenie filmu Krwawa Niedziela. Na końcu filmu pojawia się właśnie SBS, w wersji z Red Rock. Powalające!!!


Atomic to raczej nie jest wersja z Red Rocks na końcu filmu, tylko z III leg Joshua Tree Tour i jestem do tego święcie przekonany wink.gif (chyba, że oglądaliśmy dwie różne wersje;)
Film godny obejrzenia.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 13:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Max :
[..]



Atomic to raczej nie jest wersja z Red Rocks na końcu filmu, tylko z III leg Joshua Tree Tour i jestem do tego święcie przekonany wink.gif (chyba, że oglądaliśmy dwie różne wersje;)
Film godny obejrzenia.


redface.gif redface.gif redface.gif redface.gif

Po napisaniu tamtego postu sam nabrałem wątplwości i włączyłem ten film. eusa_wall.gif Jak najbardziej masz rację Max. Dzięki za szybkie wyłapanie pomyłki eusa_clap.gif

Film Greengrassa rzeczywiście jest warty polecenia. Warto czasami zdobyć szerszą wiedzę o kontekstach niektórych utworów U2 i rzeczywistości w której dorastali. Pozwoli to również zrozumiec fenomen SBS. Wersja z filmu (chociaż nie jest to Red Rock wink.gif ) również bardzo porusza. Gdy zostajesz przed ciemnym ekranem telwizora, mając w głowie jeszcze przekaz filmu nagle z głośników rozlega się tak dobrze znany nam utwór...

Na końcu filmu zamieszczono również podziękowania dla U2.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 13:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
jakub1717
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4524
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




"40" i nic wiecej nie mówie biggrin.gif
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 16:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Zaglosowalem na Sunday Bloody Sunday,bardzo podoba mi sie ta wersja,w ogole wersje koncertowe z tej plyty bardziej podobaja mi sie niz oryginaly i jezeli chce posluchac tych songow to czesciej siegam po nie wlasnie z tej plyty.Poza tym polubilem Party Girl i 11'O Clock Tick Tock.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2005, 21:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Party Girl - genialne wykonanie z publicznoscia!!!!
wink.gif
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 21:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




ja uwielbiam z tej płytki cztery piosenki- "11 O'Clock Tick Tock ..", "Party Girl","Electic Co." i "New Year's day". Głos oddałam na "11..." chyba dlatego,ze polubiłam ja jako pierwsza i zawsze mam łzy w oczach jak słucham tego błagalnego
"Call out your name
Call out in shame
Call out your name
Call out
You better call out
Call, call, call out"
taka maksymalna tęsknota sad.gif
Bardzo dobrze, że powstała taka koncertowa płytka biggrin.gif
  
Re: <kanapka> UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 22:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
anchois
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3454
Posty: 440


[ Osobista Galeria ]




Kolejna ankieta, kolejny dylemat wink.gif.

Mimo iż ojciec katuje mnie tą piosenką od najmłodszych lat dziecięcych, i nawet w tej chwili słyszę ją, o zgrozo!, z dołu, to jednak mój głos oddaję na Sunday Bloody Sunday.

(Znowu przydalaby się ankieta wielokrotnego wyboru wink.gif )
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Sierpnia 2005, 22:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




jak dla mnie ulubiona plyta live! jak sie ja slucha ejst tam tyle emocji i mlodzienczego buntu! wszytsko w jednym! jedna z moich ulubionych plyt u2 i napewno ulubiona koncertowa plyta!


ja stawiam na 11 o clock tick tock bardzo lubie te piosenke i juz po 1 przesluchaniu wpadla mi w ucho!
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 17 Sierpnia 2005, 20:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




oddałam głos na Sunday bloody Sunday poprostu :)
niesamowita energia, niesamowita piosenka... niesamowite wykonanie ;)


niesamowici wykonawcy (to tak na marginesie) wink.gif
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 17 Sierpnia 2005, 20:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
agrace
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4183
Posty: 1241


[ Osobista Galeria ]




Sunday Bloody Sunday!!!!!!!!!
Wiem, że nie będę oryginalna, ale ten kawałek zawsze działa na mnie strasznie silnie - zwłaszcza po filmie o trasie Rattle and Hum z fantastycznym tłumaczeniem W. Manna.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 17 Sierpnia 2005, 22:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




a ja I WILL FOLLOW !!!

tyle tam emocji i zaangazowania !
zreszta cala plyta taka jest !!!!
kipiaca emocjami i niesamowita sila, energia z glosu Bono moze powalac ....


i gdy sie tego slucha ... mozna uwierzyc, ze swiat da sie zmienic !!!

kocham cala plyte i nigdy nie przestane !!!!


pozdrowienia
  
Re: <pigol> UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 19 Sierpnia 2005, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




ja - 40. fajne zakończenie tej płyty, która gdyby nie ostatni kawałek troche zlewałaby sie w jedną całość....
Przyznam jednak że z minialbumów chętniej sięgam po Wide Awake In America, niż po Under A Blood Red Sky. Mam wraźanie, ze na trasie Unforgettable Fire wszystkie kawałki z pierwszych trzech płyt były grane o niebo lepiej.. Na Under.. jest jakaś taka surowośc która przeszkadza.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 21:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Jeszcze nie czytałem Waszych wypowiedzi bo nie chcę sie sugerować.

Własnie UNDER A BLOOD RED SKY leci sobie w moim odtwarzaczu. Dawno tam nie była. Tyle sciągamy najrózniejszych bootlegów, że oficjalna płyta koncertowa nie jest wielkim raritasem. Jest jednym z wielu koncertów z 1983 roku jakie posiadam, tylko że niepełnym , nagrywanym w róznych miastach, ale za to w doskonałej jakości. Po tych wszystkich bootlegach (nierzadko bardzo kiepskiej jakości) tego albumu aż się dziwnie słucha biggrin.gif . Takie to sterylne.
Może to dziwne, ale jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny oficjalny album koncertowy U2 w wersji audio. szczerze mówiąc mogliby w końcu wydać jakąs koncertówkę.
Jeśli chodzi o zwartośc tej płyty to fajniej niż w studiu wypadła Gloria, I will follow.
Ja wybrałem Sunday bloody sunday. Widać , że zespół wkłada dużo serca w ten kawałek. Tutaj wypadł znakomicie, choc gdyby dali wersje z Red Rocks pewnie wyszłoby to jeszcze lepiej.

Jak sądzicie, czy gdyby płyta Cd była po prostu ścieżką dzwiękową kasety Video UNDER A BLOOD RED SKY byłoby lepiej?
Ja mam dylemat: z jednej strony jakby nagrać wszystko z Denver, byłoby to bardziej prawdziwe (a nie best of live). Z drugiej jednak strony mamy jednak minimalnie inne wersje piosenek i dzieki temu Trzeba mieć i jedno i drugie wydawnictwo w swej kolekcji.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Piątek, 23 Września 2005, 15:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LSQ
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5129
Posty: 1244


[ Osobista Galeria ]




Bogusz :
ja - 40. (...) Przyznam jednak że z minialbumów chętniej sięgam po Wide Awake In America, niż po Under A Blood Red Sky. (...)

Dokładnie to samo chciałem powiedzieć biggrin.gif Na WAIA są przecież genialne 'Bad' i 'A Sort Of Homecoming', zagrane tak, że uznaje się je za lepsze niż wersje z albumu. Porównując UABRS i WAIA widać, jak bardzo zespół zmienił się w tak krótkim okresie czasu. Pierwsza z nich jest, jak zaznaczył Bogusz, dość surowa wink.gif . Natomiast druga to piękne, poruszające kompzycje, na UABRS tylko '40' można w ten sposób opisać, a że taki styl mi odpowiada - głos poszedł właśnie na '40'.
  
Re: UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 27 Września 2005, 11:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Kolejna część naszego U2 Heh-owego Best Of.
Do poprzednich trzech płyt doklejam reprezentanta z Under a blood red sky.

Tak więc na razie lista wygląda cały czas tak:

01. I will Follow
02. Out of Control
03. October
04. Tommorow
05. Sunday Bloody Sunday (live)
.
.
.
c.d.n.


Na listę utworów wchodzą te, które zdobyły przynajmniej 10 głosów.
Następnym razem zajmę się albumem Unforgettable fire.
Wciąż czekam na głosy z Boy, October, War, Under ... . Zawsze mogę zmodyfikować listę utworów, dodając kolejny utwór wink.gif
  
UNDER A BLOOD RED SKY- Opinie o płycie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010