Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> ktos ma dzialjaca irde ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Środa, 20 Sierpnia 2003, 11:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




pod xp, podlaczana pod plyte glowna bezpordednio pod irda zlacze, bo moja nie chce ruszyc, tzn sprzetowo dziala, bo jak wysle z telefonu zdjecie to mowi ze cos znalazl czyli odbieranie dziala, tylko nie wiem co z wysylaniem, bo programy od telefonu nie chca nic powiedziec ;(.

telefon sagem, irda na ukladzie tfds 4500.
  
Re: <hardtmuth> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Środa, 20 Sierpnia 2003, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




używam irdy z SE T300 i wszystko działa bez najmniejszych problemów. Jutro zerknę na czym to zrobione to napiszę.
  
Re: <Bzdury> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Czwartek, 21 Sierpnia 2003, 10:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




dorba zaszedlem torche dalej i pod win98 dziala mi w jedna strone irda, tzn moge wysylac na telefon tepaty, zaraz sproboje czy dzwonek pojdzie...na xp nic za chiny nie chce ruszyc ;(, a wysylanie z telefonu przebiega tak: daje wyslij zdjecie, na telefonie po chwili pokazuje ze transmisja przerwana, a w programie na win98 do kontorli irdy, ale ten wbudowany...w momencie kiedy zaczynam przesylac pisze ze jest oki cos tam sie dzieje, cos sie przesyla i nagle traci polaczednie z urzadzeniem...

p.s. a powiedz czy masz ten uklad zrobione na TFDS4500 ? i czy masz dorzucone elementy filtrujacy ?, bo mi ze tak powiem nie chcialo sie za duzo lutowac i walnalem bez filtrowania zakladajac ze moje zasilanie jestr stabilne, ale dzisiaj chyba dolutuje te elementy bo je mam i zmienie kabel na jakis ekranowany, moze to pomoze, aha i dolutuje zwykla diode led zebym wiedzial czy cos przesyla bo to wyglada bardziej szpanersko ;0

EDIT: jak narazie dzwonki tez leca z kompa do telefonu, ale kurde nadal to samo jak wczesniej, connection failed na telefonie, a na kompie znika urzadzenie w podczerwieni i musze wylaczyc i spowrotem wlaczyc irde w telefonie, zeby na nowa win98 wykryl urzadzenie w podczerwieni, wrrr, kiedy mi to zacznie dzialac ? :D
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Wtorek, 07 Października 2003, 15:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lechoo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #95
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Prawdopodobnie masz problem z zakłóceniami przenoszonymi przez zasilanie, w końcu zasilacz impulsowy w kompie całkiem nieźle "sieje". Moja irda działa bezbłędnie na odległość prawie 3m, opis budowy znajdziesz tu: http://lechoo.ath.cx/pub/irda
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Wtorek, 07 Października 2003, 16:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




juz nie mam nerwow ;), zbieram 100zl i kupuije irda na usb ;), bo juz nie mam zamiaru jeszcze raz kupowac tfds4500 ;)

a jak wg tego schematu zrobilem irde co masz na tej stronie to przestala mi calkowicie dzialac, wywalilem kondensatory i zaczela, wiem ze pewnie cos spieprzylem, ale olewam to nigdy wiecej, kupuje na usb ;)

w jednym txtcie czytalem ze mozna podlaczac w czasie gdy komp jest wlaczony, a tutaj nie ze ;), wprawdzie u mnie komp sie zwieszal, ale tez moze od tego ze mam kabel od zasilania dysku uszkodzony i jak nim porusze to dysk sie odlacza ;d

tylko najdziwniejsze ze na dwoch asusach ta sama irda inaczej dziala, ale szczegol, miejmy nadzieje ze jak bede mial usb to wszystko bedzie okey, bo jak wezme przerzucam zdjecia z telefonu na kompa (laptopa) czyli profesjonalna juz irda to wszystko niezle zapierdziela i nie ma zadnych bledow, ani razu nic sie nie skopalo ;)
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Wtorek, 07 Października 2003, 16:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lechoo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #95
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




W/g mojego schematu http://lechoo.ath.cx/pub/irda/irda-lechu.gif zrobiłem kilkanaście sztuk portów i wszystkie działają bardzo dobrze. Tylko w jednym przypadku siostrzeniec źle podłączył port do płyty i jeden kondensator zaczął świecić :P Ale sam TFDS4500 nic nie ucierpiał. Użyj kondensatorów tantalowych, zwykłe elektrolity są do dupy bo przepuszczają szpilki na zasilanie i pewnie dlatego źle Ci działa tor odbiorczy.
W zasadzie można podłączać układ przy włączonym zasilaniu kompa, ale chwila nieuwagi (złe włożenie wtyku) może skończyć się tak jak w przypadku mojego siostrzeńca :)
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Wtorek, 07 Października 2003, 16:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ale wiesz co, jest jeden gryps ;), pierwsz irda zrobilem wogole bez kondziorkow, luz dal osie na telefon wysylac wszyskto co chcialem w druga strone juz nic, a potem kupilem z allegro...tnz nie z allegro tylko od jakiegos kolesia ktory ma swoja strone na necie irda, ladnie obudowana itp, z dwoma diodami, zasilania/praca itp, wszystko myslalem ze juz bedzie chodzilo, a tu klapa to samo co z moja, wiec nie chce ryzykowac kolejnych 20zl bo ten cholerny tfds 18zl u mnie kosztuje, ale pewnie bliskie ceny Ty masz i nie mam zamiaru go kupowac jeszcze raz.

juz mam 25zl ;), bede mial niedlugo kolejne, juz polowa kasy na irda-usb, a potem maly dlug kumpel mi odda (50zl) i juz mam irda ;), przesylke to rodzice zafunduja ;) i bede wreszcie mogl sam przezucac zdjecia, a nie latac do kumpla zeby z laptopem do mnie wpadl, bo nawet nie mam jak przezucac zdjec z kompa na kompa, oprczo sieci, bo nie mam stacji dyskow ;).

ps. sprzedajesz na allegro ;), przynajmniej tak mi sie kojarzy Twoja ksywka ;), a dokladnie do podczerwienie ;), czy moze sie myle ? :D
  
Re: <hardtmuth> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 10:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




i co masz tą irdę w końcu? :-)
ja mam to http://tg.kosz.choszczno.net/index1.php?go=irda
i działa idealnie tylo z początku się pogubiłem trochę z BIOSem ;-)
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Czwartek, 16 Października 2003, 14:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Nikos :
i co masz tą irdę w końcu? :-)
ja mam to http://tg.kosz.choszczno.net/index1.php?go=irda
i działa idealnie tylo z początku się pogubiłem trochę z BIOSem ;-)


wiesz co Ci powiem ;)

poszedlem z ta irda ktora mam do kumpla ktory ma nokie 7650 zeby przeslac zdjecia z telefonu na kompa i...wiesz co ? dziala przysylanie idzie jak burza, a moj sagem nie chce nadal przesylac, po prostu pewnie slaba podczerwien ma moj aparat i to dlatego sa takie problemy, narazie nie mam kasy, wiec sobie nie kupie irda-usb, ale zawsze i tak moge chodzic do kumpla i przez laptopa przerzucac ;)
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Wtorek, 17 Lutego 2004, 19:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




witam elektrowymiataczy. z niemalym trudem skladam sobie wlasnie irde wg gornego schematu ze stronki podanej przez lecha i mam pare pytan.
mianowicie - nie udalo mi sie nabyc kondensatorkow tantalowych - mam zwykle, stad pytanie nr 1 - w takim przypadku kondensator c2 (100nF) jest potrzebny? pytanie 2 - jesli nie tantalowe, to c3 ma miec 22 uF czy moze miec 4,7? pytanie 3 - udalo mi sie dostac kondziolki 4,7uF/25V (a powinny byc /10V) czy to wplynie bardzo negatywnie na dzialanie ukladu/wymaga dodatkowych przerobek?
wybaczcie lamerskie pytania, ale musze sie posilkowac cudza wiedza i doswiadczeniami z braku wlasnych biggrin.gif
  
Re: <EZ_lo> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Środa, 18 Lutego 2004, 03:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




powiem tyle...moja irda smiga rowno...a nie ma w niej ani jednego kondesatora, a kabel jest z super cienkich zyl zrobiony...do tego ma kolo 1,5m i wszystko chodzi pieknie..

krotko mowiac zrob sobie irda`e przez kondziorkow, tylko rezystorki czy rezystor i tdfs4500 i powinno chodzic ;)
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Środa, 18 Lutego 2004, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




dzieki za pomoc. na razie dalem rade ze zmontowaniem na tych kondziolkach, ktore kupilem. przetestuje przy najblizszej okazji i pochwale sie wynikami. a tak w ogole to moda robie malego i tez sie nim nie omieszkam pochwalic biggrin.gif
  
Re: <EZ_lo> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Środa, 18 Lutego 2004, 19:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tak, ale gdy irda mi nie chciala najpierw dzialac z moim sagemem...a z innymi dzialala telefonami, to dolutowalem kondesatory...wtedy juz kompletnie przestala dzialac :D


czekamy na moda :D
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Piątek, 20 Lutego 2004, 01:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




na razie faza pierwsza moda kompletna. i nie wiem, czy zabierac sie za nastepna. w sumie robie dyplom :D niestety nie z modowania klawiatur ...
  
Re: <EZ_lo> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Piątek, 20 Lutego 2004, 08:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




...lecz z modowania irda`y ? :)
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Piątek, 20 Lutego 2004, 18:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




wishful thinking lol.gif
  
Re: <EZ_lo> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Piątek, 20 Lutego 2004, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




a powiedz co mozna zmodowac w irdzie...rozumiem mozna zwiekszyc pradzik...zeby na wieksze odleglosci dawac...mozna dorobic diodki mrygajace jak sie przesyla czy jak wogole jest zaislanie podlaczone, ale coz wiecej....
  
Re: ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Sobota, 21 Lutego 2004, 00:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




w sumie jestem zupelnie niewlasciwa osoba do pytania, co mozna modowac w elektronice :D to ty tu jestes guru.
  
Re: <EZ_lo> ktos ma dzialjaca irde ?
PostWysłano: Sobota, 21 Lutego 2004, 01:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tak, ale to Ty zaproponowales tuning...irda ;d, wiec czekam na odpowiedz...bo wiecej pomyslow nie mam :D
  
ktos ma dzialjaca irde ?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010