Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> CPC VS reszta swiata :) Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 10:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




Witam

Co do postu o @hlonie 3400+ z 2000+ i temperaturze tak niskiej to jako uzytkownik CPC wiem ze da sie uzyskac... bo czemu nie. Modyfikujac rurki na miedziane, dokladajac powazna chlodnice i zamieniajac wode na ciekly azot i cos tam pewnie jeszcze wymagaloby zmiany ;) [pompki].
No... i kto mowi ze sie nie da? :D

Do konkretow.
Posiada[le]m zestaw CPC na CPU->GPU->NB.
Przy dolozeniu chlodzenia na GPU i NB dolozylem do 12+ pompke 16tke ktora po miechu zaczela warkotac no i ja wymienilem w CPC [bez zbednych problemow], dostalem nowa, 650 l/h, dziala super.

Po 1,5 roku uzywania CPC [pol roku na GPU i NB] przesiadlem sie na zestawik Nukleon->nagrzewnica siakas fajna od kolegi [z odpowietrznikiem ktory rzadzi] na tym wiatrak 120mm na 5v i 2x 80mm na 5v [wszystkie ciche slizgoweczki] i do tego eheim 1250.
Temperatura spadla o rowne 10*C przy czym w stanie spoczynku i pod obciazeniem [encoding klipow czy granie czy cos jeszcze tam co wyjdzie] temperatura rozni sie tylko o 1*C, imho calkiem niezle.
Ale cpc nie wywalilem, mam go na GPU i na NB, spisuje sie nadal swietnie i przynajmniej w moim wypadku wszystko to co opisuje producent na swoich stronach jest prawidlowe i w 100% sie sprawdza.
Komputer moj chodzi przewaznie 24/7 i woda nie ma czasu sie schladzac :)

Z obu zestawow jestem bardzo zadowolony chociaz oba sluza do czego innego, co mozna wycyztac na stronach producentow. Narzekanie na CPC jest conajmneij dziwne bo nikt niczego poza cisza nie obiecywal i zarowno ja jak i znajomi ktorzy CPC maja wlasnie taki efekt otrzymali.

Pozdrawiam

EDIT:
Zapomnialem dodac a coponiwktorzy moga nie wiedziec...
Blokow na CPU z CPC jest kilka...ja jestem posiadaczem najstarszej czyli pustej w srodku [2 miala blaszke w srodku a trzecia blaszke z czymstam...nie wnikam...]. Jest to najslabszy 'model' i te nowsze sa nawet o 8 stopni lepsze... wiec przesiadka z cpc na nukleona mogla by zmienic jedynie 3-4 stopnie.


Ostatnio zmieniony przez BusteR dnia Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 17:50, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <DarekS> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 17:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
QauczuQ
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #400
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




to jedna n niewielu opini o cpc prosto z sercajavascript:emoticon('eusa_clap.gif'),o to własnie chodzi, pomagać a nie motać w głowie ludziom javascript:emoticon('smile.gif')
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 17:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
QauczuQ
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #400
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




cyt:"Widzę że na tym forum zestawy CPC nie cieszą się sławą. Muszę przyznać że posiadam zestaw od nich (blok na CPU + zasilacz) Potrzebowałem czegoś w miarę taniego i cichego. Nie jestem maniakiem śrubowania procka i grafiki, nie muszę się pocieszać widokiem dodatkowych MHz. Dla mnie ważne naprawdę była cisza w pokoju gdy włączę film DVD lub muzykę a gdy wyłączę dzwięk to żeby cisza a nie szum Niagary.
Chcę zaznaczyć że nie bronię ich ze względu na wydajność tylko na głośność pracy. To jest to co szukałem. Wiatraki tak by nie wyciszyły."

QauczuQ :
to jedna n niewielu opini o cpc prosto z sercajavascript:emoticon('eusa_clap.gif'),o to własnie chodzi, pomagać a nie motać w głowie ludziom javascript:emoticon('smile.gif')
  
Re: <QauczuQ> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Listopada 2003, 18:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Możesz nam wytłumaczyć, o co Ci chodzi, QauczuQ?.. ;)
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Wtorek, 04 Listopada 2003, 01:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




a wydawalo sie, ze wszystko juz zostalo powiedziane ...
to ja jeszcze raz, moze juz ostatni.
wierze, ze zajmujemy sie tu rzeczowa i konstruktywna krytyka cpc. mam nadzieje, ze nikt nie skresla cpc tylko z powodow moralno/religijnych, a jedynie biorac pod uwage swoje wymagania wobec wc.

cpc jest odpowiedzia na potrzeby uzytkownikow dosc slabych konfigow (jak np. moj) i nie ma sie co oszukiwac, ze jest inaczej. przy zalozeniu, ze nie podkrecamy ich za mocno - sprawdza sie w miare dobrze (choc stresujaco brzmia kolejne doniesienia o zalaniach).
i wlasnie taka informacja powinna towarzyszyc tym produktom. lecz zamiast niej znajdujemy "gleboko naukowy" belkot, z ktorego laicy wywnioskuja, ze to szczyt technologii w dziedzinie chlodzenia woda.
i tu moim zdaniem lezy zrodlo calego szumu wokol tej firmy.
  
Re: <EZ_lo> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Sobota, 15 Listopada 2003, 22:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




Witam

Moim zdaniem szum jest nie ze wzgledu na naukowy belkot tylko ze wzgledu na to ze baardzo duza czesc polakow nie potrafi czytac ze zrozumieniem. Pisze jasno i wyraznie do czego jest to chlodzenie i czego po nim oczekiwac. Niestety ludzie kupowali to do czego innego i narzekali przekonujac innych ze to do niczego sie nie nadaje. Stad cale zamieszanie ktore w sumie nikomu na dobre nie wychodzi. Dlaczego? Bo cpc to niezly start. Niezly zestaw aby przekonac sie ze woda to nic groznego, ze moze spokojnie zastapic chlodzenie powietrzem. Podczas banalnego montazu mozna jednak zyskac jakies doswiadczenie jezeli chodzi o WC, to doswiadczenie przy skladaniu standardowego chlodzenia woda bardzo sie przydaje. Po wycisnieciu z CPC wszelkich sokow i stworzeniu wszelkich modyfikacji czlowiek ma juz pewne ukierunkowanie... wie o co mu chodzi, moze smialo podejsc do standardowego chlodzenia wodnego...czyli czegos z wyzszej polki.
Wedlug mnie, fakt ze CPC znalazlo sie na nasyzm rynku mozna porownac do faktu znalezienia sie na rynku takich prockow jak Duron czy Celeron. Kazdy wie ze dobre to one nie sa ale dla poczatkujacych sa w sam raz. Jak juz wycisnie z nich ostatnie soki to bedzie mogl sie zabrac za cos lepszego, majac juz pewne doswiadczenie.

Oczywiscie bardziej niz o doswiadczenie chodzi o kase... bo jednak spalic durnia czy celka to taniej wychodzi jak spalic p4 za 1500zl ;)
To samo tyczy sie drogich zestawow do WC i skromnego CPC.

Ja sam namawiam od dawna szefow aby jednak uzbierali troszke kasy i pozwolili mi zamontowac w firmie na wszystkich kompach CPC dzieki czemu... bedzie mozna sie lepiej slyszec ;)

Pozdrawiam
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 16 Listopada 2003, 03:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




ja nie wiem, gdzie sie doczytales wyraznych informacji co do przeznaczenia cpc. oczywiscie poza tymi mowiacymi o stosowaniu go do komputera lol.gif bo jak dla mnie tekst, ze zestaw odbierze 460w ciepla to lekka przesada. tzn moze i odbierze, ale procek sie bedzie piekl na wolnym ogniu. wiec moim zdaniem balansuja na cienkiej krawedzi miedzy zatajaniem pewnych informacji a wprowadzaniem w blad. a ze wszystko jeszcze jest podlane mnostwem naukowych okreslen opisujacych prymitywna i malo wydajna konstrukcje ... obraz, ktory sie rysuje moze zniechecic.
  
Re: <EZ_lo> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 16 Listopada 2003, 14:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




Rozumiem ze tekst ktory sie non stop przewija o Athlonie 2000+ chodzacym przy 50 stopniach nie mowi ci nic i spokojnie go olewasz w calym kontekscie?
Co do naukowego belkotu to...gdzie go nie ma? Zrobili naciecia to sie nimi chwala, pisza jak to dziala. Przeciez jak nie napisza tego to o czym maja pisac? O tym ze jest dobre bo jest tanie i dobre? Troche masz do tego dziwne podejscie...jakbys na sile chcial ich uwalic i udowodnic ze klamia...a nie klamia. Wszedzie gdzie sie nie spojrzy pisza o tym ze to zestaw do wyciszania kompa! Tworzenie jakichs histori jakoby byl przeznaczony do czegos innego jest... daremne.

Pozdrawiam
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 00:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ven0m
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #258
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




U bracika jest CPC - chodziło ==niefajnie==

Uciąłem kable, zmiast tego przymocowałem do ściany kilka miedzianych rurek - trochę to wygląda jak taka suszarka na ręczniki, tylko że z błyszczącej miedzi.

Przedwczoraj dorzuciłem przedłużacz z przekaźnikiem, to mu się włączają i wyłączająpompki razem z kompem. I jak działa?

Athlon 900 + CPC PSU (dorobię mu później blok na GPU) i chodzi na 50*C, nie jetem w stanie wycisnąć powyżej 53*C.

Wcześniej było prawie 7 dych.
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 01:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




dyskusja przestaje byc rzeczowa i trafiles na niewlasciwa osobe. mam na prawde niezwykle umiarkowane poglady (przeczytaj jeszcze raz ten topik, i inne poswiecone cpc). brzmia one w skrocie:

- cpc nadaje sie do uzytku w coraz wezszym przedziale zastosowan, w zwiazku z rozwojem prockow = wieksza moca do odebrania, oraz wymaganiami stawianymi przez userow.
- nie twierdze, ze to zupelnie stracone pieniadze - twierdze, ze zestawy te nadaja sie raczej do slabego sprzetu (przykladowo - moj)
- jednoczesnie nie zgadzam sie na oszukiwanie uzytkownikow i uwazam, ze ukrywanie pewnych faktow jest tego forma. a nie podawanie przedzialu procesorow do jakich sie te zestawy nadaja jak najbardziej sie do tego kwalifikuje (w mojej opinii). i uwazam, ze brak tych informacji jest tuszowany przez zasypanie nabywcy sterta do niczego niepotrzebnych informacji, ktore dodatkowo moga spowodowac, ze nabierze przekonania, ze kupuje jakis topowy sprzet (a taki nie jest - chyba sie zgodzisz?)


podsumowujac: masz slaby sprzet, szukasz ciszy za stosunkowo male pieniadze i nie boisz sie nadmiernie o kompa - wal smialo w cpc. w pozostalych przypadkach zawsze doradzam ac lub powazniejsze wc - w zaleznosci od wiedzy/kasy/checi.

mam nadzieje, ze wyczerpuje to juz wreszcie temat.
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 15:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




Witam

Prawie sie z Toba zgadzam :>
Po pierwsze... bede sie czepial tego zatajania. Wystarczy wrzucic na ruszt ich konfiguratora i dobierze ci odpowiedni zestaw... mozna tez zapytac :)
Co do tego beukotu.. to twoja subiektywna opinia. Dla mnie to porpostu opis produktu.
Wydaje mi sie ze jak na razie zestaw CPC mozna smialo stosowac z kazdym prockiem. Jedynie co to zestawy beda sie roznic np. miedzy celeronem 700 a p4 3200.
Trzeba tez miec swiadomosc ze do podkrecania sie to nie nadaje co mozna wywnioskowac po ich stronie.
Kupowalem ten zestaw naprawde dawno temu i... jeszcze bez zadnego konfiguratora ani strony cpc.pl [tylko opis na allegro] wiedzialem co kupuje.
Naukowy beukot masz w kazdym opisie kazdego produktu.
Male porownanie... ostatnio kupujac aparaty telefoniczne do pracy na opakowaniach znalazlem wielkim drukiem napisane co to aparat oferuje... cyfrowa klawiatura... przelacznik analog/pulse, 3 stopnie natezenia dzwonka, 3 guziki quick dial, redial itp. W innym aparacie, bezprzewodowym siemensie dla szefa znalazlem calkiem inne informacje... 30 dzwonkow [czy ilestam], ksiazka telefoniczna, mozliwosc rozbudowy zestawu o dodatkowe sluchawki, CLIP itp.
Poporstu...kazdy zachwala to co ma. Trudno zeby Mate zachwalal jakies bzdety kiedy moze sie pochwalic czyms lepszym.

To poprostu reklama.
Takie przyklady mozna podawac w kazdej dziedzinie...

Pozdrawiam
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 18:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Wydaje mi sie ze jak na razie zestaw CPC mozna smialo stosowac z kazdym prockiem

no, jesli tak jest w rzeczywistosci, to chyba jednak nie mamy o czym rozmawiac. bo ja uwazam, ze nie jest to zestaw uniwersalny. ani tym bardziej nie znalazlem na ich stronie ani jednej wzmianki, ze nie nadaje sie do podkrecania.
jesli taka jest - to ja wskaz, jesli nie - to eot.
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Wtorek, 18 Listopada 2003, 09:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
BusteR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #403
Posty: 90


[ Osobista Galeria ]




Witam

Wiec tak... mozna stosowac z kazdym, sluzy do tego ich kreator [wiadomo co qpic].
Na stronach nigdzie nie ma napisane ze sluzy do podkrecania [w zyciu jest tak ze trzeba udowadniac wine a nie niewinnosc] i przepraszam ze potrafie czytac ze zrozumieniem, ale:
Cytat:

Zestaw został zaprojektowany z myślą o użytkownikach komputerów, dla których problem bezawaryjnej i cichej pracy systemu chłodzącego jest celem nadrzędnym.


EOT

Pozdrawiam
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Wtorek, 18 Listopada 2003, 13:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




BusteR :
EOT


Czas najwyższy..
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Środa, 19 Listopada 2003, 10:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
reed
Tweak.pl
 
Użytkownik #99
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




Buster, jestes zagozalym fanatykiem zaslepionym na punkcie cpc.
Jezeli porownujesz reklamy normalnych produktow, np fonow w ktorych pisze konkretnie co zawiera, nawet to ze posiada klawiature to ROTFL
Fon ma faktycznie te klawisze, a cpc ??
Wiesz co to sa te slynne "bulbulizatory i dysze Ventylego" ?
Rozlutuj sobie blok z tego goownianego zestawu i porownaj to co tam znajdziesz z tym co o tym pisze pan pamula.
Rysy robione szczotka druciana, splaszczone krzywymi kombinerami krzywo uciete roorki lub garsc scinkow z roorek wsypane do bloczku.
ROTFL, to jest IMHO wrecz oklamywanie klienta i wciskanie mu goowna w ladnym opakowaniu.
Albo nie mas pojecia o WC, albo jestes agentem KrzysiaP IMHO jezeli dalej bedziesz bronil tego "chlodzenia" (ogrzewania raczej)
BTW jego mozliwosci odbierania ciepla, jak on to policzyl ? na jakiej podstwie twierdzi ze odbierze mu 460W ??
ROTFL !!!
Nie twierdze ze do pewnych zastosowan sie to nie nadaje, owszem, do cienkich prockow, staroci jakichs +-500MHz spox, czemu nie, ale do nowych prockow ?? Bez yay "kolego"
Piszesz ze nigdzie krzys nie twierdzi ze to sprzet dla podkrecaczy, to dlaczego chwali sie ze moze 460W ciepla odebrac ?? to z niekreconego proca tyle ma sie wydzielac ??
Ty i krzys jestescie niekonsekwentni w swoich gadkach i reklamach.
Wprowadzacie ludzi w blad i te gadki nic nie zmienia.
Pominalem juz fakt wielokrotnego rozszczelniania sie tych pudeleczek na sardynki, a to chyba tez wazne ??
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Środa, 19 Listopada 2003, 18:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ven0m
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #258
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




pliz, jesli to czyta jakiś admin / mod - zamknijcie tego threada. To tylko bełkot.
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Lipca 2004, 11:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
drozdzak
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1197
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




A ja wam powiem jak łatwo sprawdzać pewnie chociaż bardzo ogólnie wydajności waszych układów WC, mianowicie nasze termomentry domowe są wystarczająco dokłade i wystarczy podać temp pomieszczenia a następnie temp wody w zbiorniczku (ona praktycznie jest na całej objętości taka sama - temp) Ja np mam zestaw NB,CPU,GPU (od CPC) pojemniczek z dwiema malutkimi pompeczkami (też CPC :( ) i icg super niewydajną chłodnicę (naprawdę tak uważam) procek to 2200XP na 2,17Ghz pusczony core=1,85 podniesione napięcie o 0.1V na GPU oraz NB płytka:Soltek frn-2l bloczki CPC oczywiście .. i wynik następując termometr na ścianie: 24-25 * w pojemniku przy idle jakieś 32 * w stress będzie ooło 40 myśle ale nie sprawdzałem więc nie brać tego pod uwagę

Pozdro All...

p.s. wcale nie jestem wielbicielem tego CH ... CPC
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Lipca 2004, 11:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




drozdzak : Poniedziałek, 05 Lipca 2004 11:08 :

p.s. wcale nie jestem wielbicielem tego CH ... CPC

Jednak kupiłeś za... (przyznaj się).
crazy.gif
  
CPC VS reszta swiata :)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 3 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010