Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> CPC VS reszta swiata :) Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 12:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




mam pytanie - jestem (niestety ) uzytkownikiem bloku cpc sad.gif , zastanawiam sie nad wymiana na cos solidniejszego ( nukleon ?) i tu pytanie na jaki spadek temperatury moge liczyc

obecnie
athlon 1700+ @ 2100 ( 166 X12.5 ) 1.6V

MSI KT4V idle 46 load 50 ( odczyt z wewnetrznej diody okolo 10C wyzszy niz z termistora na sockecie)

pompka 650 , nagrzewnica FIAT 125p , wentyle 2 x 80 mm w obudowie wiejace na nagrzewnice

mam 2 bloki drugi na grafice
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 17:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Możesz byc pewny spadku temperatury.
  
Re: <muzycom> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 19:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




tyle to i ja wiem ale chodzi mi o konkret
1 ,2 5 , 10 stopni ? ?
bo jezeli 1 -3 to gra nie warta swieczki
  
Re: <Urgat> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 21:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robsonik
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #177
Posty: 63


[ Osobista Galeria ]




Mysle ze okolo 10*C... zreszta poczytaj ostanie posty w temacie Nowiutkie bloczki by me.. tam zrobilem maly test bloczkow....
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 02:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SpiderMAN
Mod 4 [dot] Us
 
Użytkownik #102
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




10 o ile nie wiecej. CPC w tej konkurencji zwanej chlodzeniem wysiada przy jakichkolwiek innych blokach wodnych!!! lol.gif
  
Re: <SpiderMAN> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 10:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robsonik
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #177
Posty: 63


[ Osobista Galeria ]




No dokladnie ja to testowalem na 11x200 przy 1,85V i wyszlo 10*C a przy 12,5x166 przy 1,5V to na bank roznica bedzie wieksza niz 10*C
  
Re: <Robsonik> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 12:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




w takim razie jaki bloczek do 100 zl ???
  
Re: <Urgat> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 15:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robsonik
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #177
Posty: 63


[ Osobista Galeria ]




Do 100zl to bedzie jakis wiercony bloczek... te ktore testowalem sa frezowane i tak C1 120zl i C2 130zl wiec lepiej doloz i wez frezowany...
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 22:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
reniol
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #243
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Ludzie, ludzie co wy za głupoty piszecie. Ja kupiłem ten zestaw 12+ i niepatrząc co za głupoty piszecie na interku jestem zajebiście zadowolony bo z proca 2000XP zrobiłem 3400XP i działa na 38 stopniach w pokoju gdzie mam 25 stopni . Więc prosze mi powiedzieć niby czemu ten zestaw CPC nie jest wydajny ,A NAPIĘCIE NA PROCKU JEST 1,875v Na priva mogę przesłać skany z pulpitu mojego gzie sam śledzę temperature procesorka 3400XP HEHEHEEEEE. kUPUJCIE Z GŁOWĄ ANIE ŻE KTOŚ GDZIEŚ COS GADA. DZIWNE ŻE MI WSPANIALE CHODZI JEDYNIE CŁODNICA JEST ZŁA W CPC ALE RESZTA JEST SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!
  
Re: <reniol> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 22:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Oprócz chłodnicy kiepski jest jrszcze blok. Reszta jest OK. A te temperatury to coś jest nie tak. Albo w idle, albo płyta źle mierzy. Poza tym jaki to 3400XP? Bo XP 2000+ to nie Barton, a powyżej 2800+ są tylko z 512kB cache. Zresztą 3400+ wogóle nie ma, ale prawdopodobnie jakby był to by miał 512kB cache, 2.3GHz i FSB200/400. Thoroughbred pewnie by wyciągną podobne wyniki przy 2.4-2.5GHz. Co by nie było określenia XP nic nie mówia w przypadku podkręcania. Powinieneś napisać jaką częstotliwość osiągnąłeś i jaką masz tęperaturę w idle, oraz w obciążeniu. I to przy długotrwałym obciążeniu, kiedy woda się nagrzeje. Do tego warto dodać ile miałeś przy AC i jaki to był AC, bo często płyty przekłamują temperaturę.
  
Re: <reniol> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Czwartek, 28 Sierpnia 2003, 22:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




coz moze wiecej szczegolow
jaka plyta , te 38 to w idle czy load
jaki sposob mierzenia temp - termistor na socket`ie czy odczyt z wewnetrznej diody w procu
  
Re: <Urgat> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 00:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Larus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #218
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Nie przecieniasz go ? :-PPP
On ci detali raczej nie przedstawi, przecież on ma proca > 100W, a chłodzi go jakieś 8C powyżej temp. wody blokiem pt. CPC. Co tu dodawać, PLONK i tyle ...
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 02:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taran
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #244
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Pompka po 6 mc jest głośniejsza od moich głośników (88 db). Gwarancja tego nie uznaje "cichy pc". Ja wole mój stary wiatrak.
  
Re: <Taran> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 03:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jak ma sięobieg zamknięty i doda czegośdo wody, żeby zapobiec gloną to wirnik sięnie zasyfi i pąpka nie będzie głośna.
  
Re: <Tirinti> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 09:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




fakt mam pompke z cpc 7 miesiecy i rzeczywiscie jest nieslyszalna , kupilem z aquael tez 650 i ta byla troche glosniejsza , wiec akurat jesli chodzi o cisze to musze przyznac ze cpc sie wywiazalo - a w sumie niczego innego nie obiecywali biggrin.gif

a jesli chodzi o wydajnosc to pamietam doskonale ze zestaw 16 db dawal taka sama temperature jak moj stary miedziany spire ( copper king ) z wiatrakiem 6cm na 5000 obr. ( okolo 50 C w load ) a procek wydzielal wtedy @ 60 W
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 22:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




mysle, ze to nie zasluga cpc, ze ich pompka jest cicha - nie sa chyba jej producentem, co?
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Piątek, 29 Sierpnia 2003, 22:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




producentem pewnie nie ale - sprzedaja towar o ktorym pisza ze jest cichy - i jest cichy i to jest ich zasluga , jak juz pisalem cpc nie obiecuje super osiagow ( mimo zachwalania zalet swych blokow przyznaja jakie sa realne temperatury bodajze na athlonie 2000+ palomimo - @ 55 jesli sie nie myle)
wiec chyba ten klient ktory pisal o 38 na 3400+ powinien zainstalowac czujnik dymu w obudowie biggrin.gif
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 18:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
reniol
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #243
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




bez komentarza na reszte . Ja mam blok z firmy CPC - 12dB plus i jestem zadowolony. Chłodnica jest moja bo ich jest kiepska reszta za tanie pieniądze i jest super. Pokażcie mi drugi taki zestaw gdzie z AMD 2000XP zrobionego na 3400 XP macie 35,5stopna Celsjusza i -przy napięciu 1,875 Volta. HE HE HE. pojaję adres strony gdzie można sprawdzić mój wynik. WARTO !!!!!!!!!!!! ( http://www.max.fir.pl/allegro/temperatura.jpg ) TO JES TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  !!!!!!!!!!!!!!!!!
  
Re: <reniol> CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 19:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Urgat
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #214
Posty: 19


[ Osobista Galeria ]




powtarzam pytanie - jaka plyta ??
slyszalem cos o plytach na nforce i zadziwiajaco niskich odczytach temperatury z bios`u - coz masz @ 110 watow na procu , podaj mi temperature bez przetaktowywania , piszesz ze w pokoju jest @ 25 , wiec ile bedzie bez przetaktowania ?? 27 ? 28 ?? chyba sam w to nie wierzysz ze to moze byc realna temperatura proca
  
Re: CPC VS reszta swiata :)
PostWysłano: Niedziela, 31 Sierpnia 2003, 21:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




jak chcesz zestawu to zajrzyj na republike.
a ja dolaczam do prosb o model plyty i sposob pomiaru temperatury, oraz o temperatury na niekreconym procu.
bo moze po prostu wszyscy poza toba tkwia w blednym przekonaniu, ze cpc nie jest wydajna platforma do krecenia?
  
CPC VS reszta swiata :)
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010