Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Wu-Hae, Zumba -> Śmietana & WU-HAE feat. Markowski
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Śmietana & WU-HAE feat. Markowski
PostWysłano: Sobota, 17 Grudnia 2005, 15:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
reason666
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4080
Posty: 31


[ Osobista Galeria ]
„Co się stało z waszą Solidarnością?”

„Co się stało z waszą Solidarnością” to tytuł nowego singla którego autorem jest Jarek Śmietana – uznany w kraju i na świecie gitarzysta jazzowy – laureat wielu nagród m.in. słynnego „Fryderyka”, także tegorocznej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Akademie Jazzu, zwanej popularnie "Oskarami Jazzowymi". Oskary przyznano Jarkowi Śmietanie w dwóch kategoriach „Najlepszy gitarzysta jazzowy” oraz „Najlepszą płytę jazzową 2004„ za „A Story Of Polish Jazz”.

Pierwotna wersja „Co się stało z waszą Solidarnością” została stworzona do filmu „Solidarność, Solidarność” który został nakręcony z okazji XV rocznicy powstania Solidarności, a jego premiera miała miejsce w sierpniu tego roku.
Utwór wydany na singlu znacznie rożni się od pierwowzoru.
Materiał został znacznie skrócony i nagrany na nowo.
W projekcie bierze udział Grzegorz Markowski z Perfectu oraz Bzyk i Guzik z Wu-Hae, - którzy współpracowali z Jarkiem przy „A Story Of Polish Jazz”.


Tekst odgrywa w tym utworze najważniejszą rolę. To historia człowieka, który w młodości walczył o wolność i demokracje, wierzył w ideały i przesłanie jakie niosła ze sobą „Solidarność”. Jako jeden z niewielu pozostaje wierny ideałom, które wyznaje.
Po przemianach ustrojowych nie idzie na lukratywne propozycje, nie wchodzi w nowe układy i rozgrywki polityczne.
To historia opowiedziana przez uczestnika , świadka historycznych wydarzeń politycznych i opisana z jego punktu widzenia.

To swoisty muzyczny eksperyment, nie do klasyfikacji w żadnym trendzie muzycznym.
W tym utworze znaleźć można mistrzowskie gitary Jarka łączące korzenie jazzu i rocka, rytm który nadaje recytowany tekst przez Grzegorza Markowskiego, oraz zbuntowany z pogranicza hardcore klimat, który wprowadzają chłopaki z Wu-hae .
To połączenie skrajnie różnych wykonawców o różnych upodobaniach twórczych.
Wszystko razem daje bogate energetyczne brzmienie.
Nowe muzyczne oblicze utworu, może być również nową ścieżką, którą w przyszłości podąży wielu artystów którzy eksperymentalnie będą łączyć gatunki muzyki jak uczynił to Jarek Śmietana.

W utworze cytowane są wypowiedzi polityków byłych jak i obecnych, które pokazują przekrój władzy rządzącej na przestrzeni tych 25 lat. Dodają utworowi autentyczności i miejscami dużą dawką humoru, jednocześnie zmuszają do refleksji nad pytaniem
„Co tak na prawdę się zmieniło?”, „ Kim są ludzie biorący odpowiedzialność za Polskę?
„Co reprezentują sobą? O czyje „dobro” tak naprawdę „walczą”?.
„ Jak to się wszystko skończy?” – To przestroga - wszak historia lubi się powtarzać.

  
Śmietana & WU-HAE feat. Markowski
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Wu-Hae, Zumba

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
aidi piesGrzejniki płytowe Kermi we Wrocławiu Tanie Grzanie grzejniki purmo we wrocławiu Sklep z grzejnikami Wrocław - Tanie Grzanieprzewóz osób Holandianocowanie nad morzem, noclegi, pokoje, kwatery blisko morza, apartamenty, tanie noclegi w różnych warunkach morze bałtyckie, spanie nad morzem, tanie wczasyskup złomu Piła
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010