Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Viva! ratuje konie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Viva! ratuje konie
PostWysłano: Środa, 15 Sierpnia 2007, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Poniżej wklejam apel Vivy!:

"Zbieramy pieniądze na leczenie Dutry i Dolara - koni uratowanych przed rzeźnią.
Dutra - ponad 26 letnia klacz wielkopolska wykupiona z transportu w 93r.Od początku nie zdolna do pracy. Od 14 lat żyje szczęśliwie w swoim domu adopcyjnym,gdzie spędza całe dnie na łące.
Niestety sytuacja zdrowotna Dutry jest zła. Tuz po wykupieniu zdiagnozowano u niej nieleczona astmę, która doprowadziła do rozedmy płuc. Poza tym ma chore serce i niewydolne krążenie. Stale otrzymuje bardzo drogie leki i sterydy, natomiast okresowo leki wspomagające krążenie i specjalne inhalacje. Dzięki tym lekom i wszystkim zabiegom Dutra nie jest skazana na cierpienie i nadal może spokojnie cieszyć się życiem.
Dolar- arabo-konik polski, ma 11 lat. Wykupiony w 97r. z klatki o wymiarach 2 na 2 metry, w której przebywał od 4 miesiąca życia ponad rok. Konsekwencją tego jest niedorozwój serca, płuc, duża wada postawy ( skrzywienie kręgosłupa). Koń nigdy w pełni nie doszedł do siebie. Wymaga specjalistycznej diety, ortopedycznego kucia. Podobnie jak Dutra wymaga stałej opieki weterynaryjnej.
Stajnia, która jest schronieniem dla tych koni to idealne miejsce dla tych zwierząt. Mają ogromne pastwisko i niczym niezmącony spokój. Przede wszystkim jednak otoczone są miłością. Dziewczyna, która opiekuje sie nimi od momentu wykupienia każdego z nich, przez wiele lat dokładała wszelkich starań, żeby było im jak najlepiej. Niestety teraz nadszedł czas,kiedy potrzebuje Waszej pomocy. Pieniądze są potrzebne na lekarstwa i opiekę weterynaryjną - kwota 5.000 zł pozwoliłaby na zapewnienie koniom wszystkich niezbędnych zabiegów.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę:
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 z dopiskiem "Dutra i Dolar"
Kontakt w tej sprawie: "


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia Sobota, 19 Kwietnia 2008, 10:36, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: <Berger> Viva ratuje konie
PostWysłano: Niedziela, 09 Marca 2008, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Mail od Vivy!:
Brakuje środków na konie wykupione z Piaseczna.
Udało się wykupić trzy konie z Piaseczna oraz Maćka i Posejdona - dziękujemy za wpłaty! Po przetransportowaniu koni i podliczeniu wydatków okazało się, że brakuje nam jeszcze 2 500 zł na transport, pensjonat do czasu znalezienia im nowego domu i leczenie uratowanych koni. Nawet niewielkie kwoty ułatwią nam dalsze działanie: Fundacja Viva! 53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 dopisek „konie”.
  
Re: <Berger> Viva ratuje konie
PostWysłano: Sobota, 19 Kwietnia 2008, 10:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Informacja od Vivy!:

"Życie Błanki w Waszych rękach…
Mamy tylko kilka dni aby ocalić życie półtorarocznej klaczki spod Ciechanowa!
Niedawno otrzymaliśmy telefon z kolejną smutną historią konia, którego dni są policzone… Niestety, musieliśmy odmówić wykupu Błanki ponieważ zbieramy fundusze na operacje trzech innych koni…Ale zrobiliśmy co w naszej mocy, aby znaleźć osobę prywatną, która chciałaby ją kupić. Błanka jest zdrowym, mądrym koniem pociągowym. Ma łagodne usposobienie i bardzo lgnie do ludzi. Jej matka padła na kolkę, gdy Błanka była malutka. Właściciele wykarmili źrebaczka butelką. Błanka zostałaby w gospodarstwie na zawsze, gdyby nie sytuacja finansowa właścicieli. Skończyły im się zapasy jedzenia. Nie mają pieniędzy aby ja utrzymać. Po wsi kręcą się handlarze. Tylko oni są zainteresowani kupnem klaczki, ale właściciele nie maja sumienia wysłać swojego przyjaciela na okrutną śmierć. Poprosili więc nas o pomoc. Jesteśmy ich ostatnia deską ratunku.
Znaleźliśmy człowieka, który zakochał się w Błance. Chciał ją kupić choćby tego samego dnia. Niestety, miał słomiany zapał. Zwodził nas bardzo długo a czas Błanki powoli się skończył. W poniedziałek koń zostanie sprzedany na rzeź.
Pomóżcie nam ją wykupić. Błanka ma wspaniały charakter. Ma wszystkie cechy jakie powinien mieć koń do hipoterapii. Jeśli uda nam się ją uratować przygotujemy ją właśnie do pracy z chorymi dziećmi.
Mamy zaledwie kilka dni, jej szanse są bardzo małe. Dlatego apelujemy do Was o pomoc! Klacz kosztuje 2700 zł. Każdy grosz się liczy!
Prosimy o wpłaty na konto:
Fundacja Viva!
KREDYT BANK S.A.
VI O/Warszawa
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000
Z dopiskiem „Błanka”
Więcej informacji: bardzo małe. Dlatego apelujemy do Was o pomoc! Klacz kosztuje 2700 zł. Każdy grosz się liczy!"
Prosimy o wpłaty na konto:
Fundacja Viva!
KREDYT BANK S.A.
VI O/Warszawa
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000
Z dopiskiem „Błanka”
Więcej informacji: "
  
Re: <Berger> Viva ratuje konie
PostWysłano: Czwartek, 08 Maj 2008, 21:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
http://pl.youtube.com/watch?v=X-OGQQXWYKU
  
Re: <Berger> Viva ratuje konie
PostWysłano: Sobota, 31 Maj 2008, 09:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Viva! szuka domu dla faraona:

Konie do adopcji
Fundacja Viva! opiekuje się końmi odebranymi, wykupionymi lub otrzymanymi od osób, które nie mogły się nimi już dalej zajmować. Cały czas trafiają do nas nowe konie. W tej chwili szukamy domu m.in. dla Gerania, Alpinexa, Kasztana i Ramzesa. Jeśli możecie się w odpowiedzialny sposób zająć koniem, macie warunki i umiejętności skontaktujcie się z nami. Jeśli znają się dla nich domy, będziemy mogli pomóc kolejnym. Aktualna lista koni do adopcji: http://vegie.pl/topics81/1297.htm
  
Re: <Berger> Viva ratuje konie
PostWysłano: Niedziela, 01 Czerwca 2008, 12:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]
Viva! nie próżnuje:

Maciek i Kasztan czekają na Waszą pomoc!
Ich los zależy od Was! Właściciel koni postanowił się ich pozbyć. Są już na tyle duże, że można na nich sporo zarobić. Dla niego liczą się tylko pieniądze, dla nas liczy się ich życie! Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, szukamy też wolontariuszy którzy pomogą przy zbiórce pieniędzy i organizacji imprez na rzecz Maćka i Kasztana: http://vegie.pl/topics81/1583.htm
  
Viva! ratuje konie
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
busy Holandiaukryta sobieszewoturnusy odchudzającegrzejniki purmo wrocławsr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010