Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia -> IV RP prześladuje Czechów?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
IV RP prześladuje Czechów?
PostWysłano: Niedziela, 14 Października 2007, 07:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kaczor głośno mówi o swojej przyjaźni z Klausem, ponoć jedynym europejskim politykiem, który go rozumie (swoją drogą dziwne to, bo jak gospodarczy liberał może rozumieć socjalistę?). Tymczasem policja IV RP nęka zamieszkałą w Poznaniu Czeszką Evę Zamojską. Opowiada o tym artykuł w poznańskiej wkładce do piątkowej GW. Niestety, w necie tekstu nie znalazłem, a skanera nie mam, więc przepiszę fragment:
"Poznańscy policjanci zainteresowali się czeską wykładowczynią UAM. Wypytywali ją o pracę, zarobki, majątek. Podobne kontrole dotknęły cudzoziemców w całym kraju. Nikt wczoraj nie umiał powiedzieć, dlaczego.
Eva Zamojska mieszka w Polsce od ćwierć wieku, wykłada na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i jako żona Polaka ma prawo stałego pobytu. I co ważne - jest obywatelką Unii Europejskiej.
- Nawet w PRL nic takiego mnie nie spotkało. A teraz, kiedy i Polska, i Czechy są w UE, policja nachodzi mnie w moim prywatnym mieszkaniu i nie potrafi wyjaśnić, dlaczego - mówi.
W poniedziałek do jej drzwi zapukało dwóch policjantów. Pytania m.in. o zarobki, stan majątkowy i pracę czytali ze specjalnej ankiety.
- Poprosiłam o wskazanie podstawy prawnej tej kontroli. Kiedy okazało się, że jej nie znają, poprosiłam ich o wyjście - opowiada Eva Zamojska.
(...) Szef poznańskiej komendy Tomasz Trawiński tłumaczy:
- To zarządzenie o dzielnicowych. Mają oni rejestrować miejsca pobytu cudzoziemców. Kontrole takie robimy od czasu ataku terrorystycznego w USA.
(...)
Jednak w zarządzeniu o pracy dzielnicowych znaleźliśmy tylko wskazanie, aby rejestrowali miejsca pobytu cudzoziemców. Nie ma tam słowa o zadawaniu szczegółowych pytań. Próbowaliśmy dociec, skąd się wzięły ankiety. Ale nikt nie chciał nam tego powiedzieć. (...)"
O tym, że władze IV RP boją się świata zewnętrznego i nie mają o nim bladego pojęcia, wiadomo nie od dziś. Jednak przypisywanie Czechom ataku na World Trade Center to już zupełna aberracja. Do tej pory nachodzono Polaków, którzy w swoich domach gościli Persów, Arabów czy innych muzułmanów. Ale dlaczego naszych najbliższych sąsiadów z południa?!
  
IV RP prześladuje Czechów?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Bohemia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010