Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> The Doors
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Trochę zdziwiony dość niskim miejscem Robiego Kriegera z The Doors na opublikowanej przez Krzyśka liście stu najlepszych gitarzystów, zacząłem o tym dyskutować z ludźmi. Usłyszałem opinię, że nic w tym dziwnego, jako że u Doorsów liczą się teksty, ,,ale muzycznie to takie hippiesowskie disco polo". Jakoś trudno mi się z tym pogodzić. Może gitara to nie jest rzeczywiście to, na czym muza Doorsów się opiera, ale głos Morrisona i klawisze Manzarka są przeca równie cenne w muzyce rockowej, jak gitara Hendrixa!
  
Re: <Berger> The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Co do Jima i Raya-ok, ale Krieger i Densmore wirtuozami nie byli
z tym "hippisowskim disco polo" to jakies glebokie nieporozumienie, ktos, kto to wymyslil, chyba w zyciu Doorsow nie slyszal
ja lubie bardzo, ale teraz nie slucham juz tak duzo
  
Re: <Kowal> The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 14:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No właśnie. Pogodziłbym się jeszcze ze stwierdzeniem "It's only rock"n"roll", ale od razu od disco - polo wyzywać! shock.gif
  
Re: <Berger> The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 18:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Ta lista jest śmieszna dla mnie i tyle.. ..nie wiem, kto ją ułożył, ale
jestem pewien, że o gitarze miał baaardzo blade pojęcie..

Co do tego hipisowskiego DiscoPolo.. ..Analogicznie do tego, co
napisałem wyżej - wymyślił to ktoś, kto o Doorsach zbyt wiele nie
wiedział.. ..wystarczy powiedzieć, że Morrison był uczulony na hippisów
i hippisowski styl bycia/życia, a sam miał raczej opinię "antyhipisa"..
  
Re: <GregorP> The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 19:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




dajcie mi ta liste, chetnie obejrze i skomentuje wink.gif
  
Re: <Kowal> The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




http://f.heh.pl/viewtopic.php?t=393&start=30

Na samym dole..

Enjoy..
  
Re: <Kowal> The Doors
PostWysłano: Piątek, 26 Września 2003, 20:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




jest na forum U2- The Joshua ... tu jest link(szukaj pod koniec strony) : http://f.heh.pl/viewtopic.php?t=393&start=30 . Lista opublikowana przez magazyn Rolling Stone
  
Re: <GregorP> The Doors
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Września 2003, 10:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




To prawda, że Morrison był raczej antyhippiesowski, ale po latach takie podziały się zacierają i wszelki bunt lat 60. uchodzi za hippiesowski. Tego więc akurat bym się nie czepiał.
  
The Doors
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010