Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka -> Castle Party
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Castle Party
PostWysłano: Niedziela, 13 Czerwca 2010, 21:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cpinfo
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7505
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]
Castle Party - jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego odbywający się na przełomie lipca i sierpnia na zamku w Bolkowie. Pierwszy koncert odbył się na zamku Grodziec. W imprezie wzięło udział około 300 osób, zagrało pięć zespołów, które w tym czasie dopiero zaczynały swoją działalność. Edycje druga (1995) i trzecia (1996, ponad 1000 osób ) były także zorganizowane na zamku w Grodźcu, jednak ze względu na to, iż co roku przybywało fanów tego typu muzyki, festiwal przeniesiony został na zamek w Bolkowie.

Podczas edycji drugiej-piątej odbywał się konkurs, kolejnymi laureatami zostali: Batalion d'Amour, God's Bow, God's Own Medicine, Cold Swat, Devian, Lorien.

Na festiwal przyjeżdża rokrocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych. W większości są to Polacy, lecz także Niemcy, Czesi, Rosjanie, Słowacy, Holendrzy, Węgrzy i przedstawiciele innych narodowości. Festiwal trwa trzy dni od godzin popołudniowych do późnych godzin nocnych, zarówno na zamku, jak i w klubach.

Podczas koncertów tylko część osób może znajdować się przed sceną, ze względu na ograniczoną pojemność dziedzińca, gdzie scena jest ulokowana. Wieczorem i nocą, gdy dziedziniec jest zapełniony, znaczna część uczestników festiwalu ma możliwość przebywania w innych częściach ruin zamku. Duża część zamku staje się wówczas przestrzenią handlową, gdzie sprzedawane są napoje, jedzenie oraz różnego typu akcesoria, mające służyć do podkreślania przynależności do subkultury.

Ciekawym zjawiskiem jest też to, że znaczna część gotów przebiera się w różnego typu stroje, pozując do zdjęć i tworząc nastrój ciągłej maskarady. Zawodowi fotograficy sprzedają nawet wykonane przez siebie zdjęcia na poprzednich edycjach festiwalu. Od kilku lat jako goście zapraszane są na festiwal zespoły nie mające zbyt wiele wspólnego z rockiem gotyckim i pokrewnymi nurtami muzycznymi, jak np. Ścianka czy Lech Janerka.

W roku 2009, nakładem wydawnictwa Scriptoris, została wydana książka poświęcona festiwalowi, zatytułowana: "Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko" napisana przez duet autorski, skrywający się pod pseudonimami Anna & Greg. Publikacja jest zbiorem wywiadów z osobami bezpośrednio związanymi z istnieniem festiwalu Castle Party w Bolkowie oraz spostrzeżeń poczynionych przez autorów podczas XVI edycji festiwalu w 2009 roku. Na łamach książki wypowiadają się: Anja Orthodox (liderka zespołu Closterkeller); członkowie zespołów: Industria Ex Machina oraz Indukti; burmistrz Bolkowa; oficer prasowy policji w Jaworze; właściciel jednego z klubów organizujących after party; oraz główny organizator festiwalu - Krzysztof Rakowski. Do książki dołączona jest płyta CD z fotografiami pochodzącymi z festiwalu, dźwiękowymi fragmentami wywiadów oraz krótkimi filmami.

źródło: Wikipedia
  
Castle Party
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Muzyka

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
aidi piesGrzejniki płytowe Kermi we Wrocławiu Tanie Grzanie grzejniki purmo we wrocławiu Sklep z grzejnikami Wrocław - Tanie Grzanienocowanie nad morzem, noclegi, pokoje, kwatery blisko morza, apartamenty, tanie noclegi w różnych warunkach morze bałtyckie, spanie nad morzem, tanie wczasynwfseopromocja
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010