Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> OpenOffice pl 1.1-1
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Piątek, 10 Października 2003, 12:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




jest już nowe OpenOffice 1.1 sprawuje się doskonale i jest w pełni spolonizowane ... taki pakiet znajduje się także w Mandrake`u 9.2 RC2 jednak tam mamy do czynienie z wersją RC2 a tu z wersją finalną czyli RC5 ... polecam:

1. OpenOffice 1.1-1 - Linux link 1
2. OpenOffice 1.1-1 - Linux link 2
3. OpenOffice 1.1-1 - Linux link 3

rozmiar pliku 82.0 MB

oraz link dla Windows rozmiar pliku 61.9 MB

w przypadku Linuxa musimy posiadać bibliotekę glibc w wersji co najmniej 2.2 ... polecam wersje 2.3 (glibc-2.3)

Pozdrawiam !
  
Re: <e X t 7 3> OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Sobota, 11 Października 2003, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




thx zassane
  
Re: OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 00:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




z lekkim opoznieniem, ale na temat. to jak jest w koncu z licencja na tego open office'a? jest bezplatny czy nie? bo w umowie licencyjnej pisza
Kod:
"Licencja na użycie OPROGRAMOWANIA udzielana jest LICENCJOBIORCY odpłatnie. W tej sytuacji LICENCJOBIORCA powinien przed użyciem OPROGRAMOWANIA uiścić odpowiednią opłatę bezpośrednio LICENCJODAWCY lub wskazanej przez niego firmie posiadającej status dystrybutora OPROGRAMOWANIA. Oznacza to zakupienie przez LICENCJOBIORCĘ licencji na użycie OPROGRAMOWANIA"

i sie pogubilem ...
konkretnie - ojciec ma firme (jednoosobowa/1 komp smile.gif ) i w ramach legalizowania softu chcialem mu to zainstalowac, ale z pozoru prosta sprawa sie zagmatwala.
  
Re: <EZ_lo> OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 11:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




można za free przeczytaj:

to

a poza tym najlepszym sposobem aby skarbówka nie "marudziła" jest zakupienie dystrybucji np. gazetowej z np. Mandrakiem 9.2 albo Auroxem 9.1 gdzie są zamieszczone wersje OO w MDR 9.2 to wersja 1.1 a w Auroxie 9.1 to zdaj się, że 1.02

a jak by marudzili ze to obejście prawa ... ta kwota 37 zł ... to możesz poprosić aby przeczytali licencje GPL ... oczywiście najlepiej grzecznie z nimi ... ale jak się nie da to należy walnąć (personalnie – wskazując na niekompetencje - oczywiście nie ich szefa ! a jakiegoś pomniejszego pracownika) ... z najgrubszej możliwej rury ... skutkuje jak nagle się zaczyna grunt usuwać ... to nagle sprawy nie ma

a dla innych

link do Licencji GPL
  
Re: OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Czwartek, 04 Grudnia 2003, 18:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




dzieki za linki. poczytalem i mam jaka-taka jasnosc biggrin.gif
pozostaje pytanie, za co w takim razie ux.pl chce 130/80zl - to oplata za nosnik+instrukcje+wsparcie+upgrade'y? czyli to, co mozna od nich sciagnac darmowo, to ten sam program dla oszczedzajacych gotowke po prostu? coraz bardziej podoba mi sie ta idea :D
a mowie oczywiscie na razie o instalacji dla windy. choc poczytalem watek marka D o dystrybucji linuxa dla lamerow i pomysle o jakims auroxie, mandrake'u lub innym slackwarze. bo w sumie mialoby pod nim chodzic jak u marka: poczta, www, office moze jakies filmy czasem.
  
Re: <EZ_lo> OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Piątek, 05 Grudnia 2003, 10:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




to na razie radzę albo Mandrake`a 9.2 ... albo jeżeli poczekasz to może być też Aurox`a 9.2 ... choć zobacz na screeny mojego Linuxa mam Mandrake`a 9.2 i wsio chodzi super ... oczywiście na początku łatwo nie było ale dość szybko zdobyłem wiedzę pozwalającą swobodnie wykonywać wszystko co do tej pory robiłem pod Windowsem na Linuksie ... windowsa prawie nie włączam ... ma tylko jeszcze mały problem z IRDĄ ale już wiem w zasadzie jak to rozwiązać ... tak, że swobodnie instaluj jeden z w/w (na razie dostępny MDR 9.2) i jak by co przeczytaj co już jest na forum, poczytaj to co zawarte na stronach:

www.linux.pl oraz
http://newbie.linux.pl

a jak będziesz miał problemy to pisz wink.gif
  
Re: OpenOffice pl 1.1-1
PostWysłano: Sobota, 06 Grudnia 2003, 02:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




raz jeszcze dzieki za linki. i oferte pomocy oczywiscie - na pewno skorzystam biggrin.gif
  
OpenOffice pl 1.1-1
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010