Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> Zniesławienie, fałszywe zeznania
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Zniesławienie, fałszywe zeznania
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Października 2006, 14:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
daphny1
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #6520
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Mój wujek został oskarżony przez sąsiadkę o postrzelenie jej psa. Zeznała ona na policji, wraz ze swoją matką, że na własne oczy widziały, jak to on strzelał. Zaczęły się plotki, oczerniane wujka przed mieszkańcami ulicy, ubliżanie również mojej babci (tj. mamy wujka), groźby, że pójdzie za to siedzieć itp. itd. W międzyczasie znalazł się świadek, który widział prawdziwego sprawcę owego zdarzenia. Policja wzięła do badania obie wiatrówki - wujka oraz drugiego podejrzanego. Okazało się, że to ten drugi strzelał, do czego zresztą się przyznał. I stąd moje pytanie- czy wujek może wnieść przeciw sąsiadce pozew np. o zniesławienia i o składanie fałszywych zeznań? JAk to pownno wyglądać? Gdzie ma się udać, tzn. jaki charakter miałaby taka sprawa - karny czy np. cywilny o naruszenie dóbr osobistych? Jak ma wyglądać wniosek? Wujek chciałaby odszkodkowania na cele charytetywne, np. dom dziecka. Bardzo proszę o porady. Będę wdzięczna.
  
Zniesławienie, fałszywe zeznania
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010