Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia -> Inny punkt widzenia - Buddyzm
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Inny punkt widzenia - Buddyzm
PostWysłano: Sobota, 13 Grudnia 2008, 12:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zoha90
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7377
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]
Wykład - Buddyzm

http://video.google.com/videoplay?docid=-6366800768231109690&hl=pl


Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym.

- Budda -


Religia przyszłości będzie religią kosmiczną. Powinna ona przekraczać koncepcję Boga osobowego oraz unikać dogmatów i teologii. Zawierając w sobie zarówno to, co naturalne, jak i to, co duchowe, powinna oprzeć się na poczuciu religijności wyrastającym z doświadczania wszelkich rzeczy naturalnych i duchowych jako pełnej znaczenia jedności. Buddyzm odpowiada takiemu opisowi. (...) Jeżeli istnieje w ogóle religia, która może sprostać wymaganiom współczesnej nauki, to jest nią buddyzm.

Albert EinsteinOby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczynę szczęścia.

Oby były wolne od cierpienia i przyczyny cierpienia.

Oby nie były oddzielone od prawdziwego szczęścia - wolności od cierpienia.

Oby spoczywały w wielkiej równości, wolnej od przywiązania i niechęci."Istnieje bardzo prosty sposób, by stać się Buddą. Nie czyńcie zła, nie lgnijcie do życia i śmierci, miejcie głębokie współczucie dla wszystkich odczuwających istot, odnoście się z szacunkiem do tych ponad wami i bądźcie uprzejmi dla tych, którzy stoją niżej. Porzućcie nienawiść i pragnienia, zmartwienia i smutek – oto co zwie się Buddą. Nie szukajcie niczego innego." - Eihei Dogen Zenji, Shoi


Ciekawy tekst o Buddyzmie:

http://www.tutej.pl/cms.php?i=17527


Buddyzm w Polsce

http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/index.php
  
Re: <zoha90> Inny punkt widzenia - Buddyzm
PostWysłano: Środa, 13 Lipca 2016, 09:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LWG
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7662
Posty: 54


[ Osobista Galeria ]
Ja nie jestem buddystką, a jestem szczęśliwa.
  
Re: <zoha90> Inny punkt widzenia - Buddyzm
PostWysłano: Wtorek, 06 Października 2020, 03:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 837


[ Osobista Galeria ]
Heh no nie będę się odnosił do kweesti merytorycznej wątku, bo akurat buddyzm w zależności od regionu przybiera skraijnie różne formy, z resztą tak się dzieje że wszystkimi wyznaniami. Doznałaś jakiegoś tam swojego oświecenia, które głosisz, zapewne wszem i gdzie popadnie. Ale do czego zmierzam:
1. twój post ma wydźwięk mocno naiwny, mało z tego przypomina mi posta z forum, które już nie istnieje: "ludzie golcie się pod pachami" (wrażenia estetyczne po powrocie autorki wpisu z basenu)
2. Proponujesz coś w rodzaju globalizacji buddyzmu. i tu wychodzą twoje braki w zakresie biologii, socjologii i historii.
A jeszcze ten kosmos. Wracaj na ziemię
  
Inny punkt widzenia - Buddyzm
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Religia i filozofia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
nocowanie nad morzem, noclegi, pokoje, kwatery blisko morza, apartamenty, tanie noclegi w różnych warunkach morze bałtyckie, spanie nad morzem, tanie wczasyPolecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.Sklep dla każdego numizmatyka - monety, odznaczenia, medale, skup banknotów Opole akcesoria numizmatyczne, abonament numizmatyczny, sklep numizmatyczny Warszawatransport piła
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010