Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> [php] Index...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
[php] Index...
PostWysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2004, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Skiner
AMD-GUIDE.com
 
Użytkownik #890
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Mam problem przy tworzeniu strony w php. Mianowicie jeśli stworze strone główną i kilka/kilkanaście podstron to żeby np. dodać dział w Menu muszę go dodać na każdej z tych podstron. Czy zna ktoś skrypt w PHP który umożliwi zmienianie zawartości w podstronach zmieniając ją ręcznie tylko w indexie...?
  
Re: <Skiner> [php] Index...
PostWysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2004, 17:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Nie bardzo rozumiem, chcesz zmieniac zawartosc podstron w indexie, niby jak? eusa_wall.gif
  
Re: [php] Index...
PostWysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2004, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




nie no da sie.. caly serwis mozna w index.php zmiescic.

Prawdopodobnie chodzi ci o to zeby menu sie dodawalo automatycznie do podstron, zeby tego nie przepisywac.
Bierzesz wycinek kodu z menu zapisujesz go w menu.php, a w kazdym pliku w miejscu, w ktorym ten kod ma sie pojawic: include('menu.php');
Jesli nie o to to napisz zrozumiale.
  
Re: <Tassadar> [php] Index...
PostWysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2004, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




nie no da sie.. caly serwis mozna w index.php zmiescic.

No wiem, ze mozna,a le chyba nie o to chodzi eusa_wall.gif
I nie wydaje mi sie zeby chodzilo o menu, ale nie wiem eusa_eh.gif

Mozna to wszystko tylko uprosic sotusajc baze danych
  
Re: [php] Index...
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 13:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Skiner
AMD-GUIDE.com
 
Użytkownik #890
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Konkretnie chodzi mi o zmienianie zawartości np. menu lub czegoś innego tylko nie części głównej... i jak to stwierdził mój kolega
"ma to być na includach"
"index ma byc jeden a w plikach txt tylko zmieniasz i dodajesz linki"

co to np: include("menu.php") - to tak własnie zrobiłem ale chodzi mi konkretnie o dynamiczne ładowanie stron...
  
Re: <Skiner> [php] Index...
PostWysłano: Piątek, 11 Czerwca 2004, 14:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Kod:
  <?
      if($id=="") $id=("teksty/news");
      if(!file_exists($id.".php"))
      {         
      include "default.php";
      }      
      else
      {
      include_once $id.".php";
      }
       ?>


Cos takiego???
  
Re: [php] Index...
PostWysłano: Sobota, 12 Czerwca 2004, 12:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Skiner
AMD-GUIDE.com
 
Użytkownik #890
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




heh no chyba tak... jesteb ponizej początkującego.. w PHP confused.gif
  
Re: <ulan> [php] Index...
PostWysłano: Sobota, 12 Czerwca 2004, 23:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mefju
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1086
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




hmm baze danych do takiego skryptu>? hmm chyba nie ma sensu... Tak jak to napisal kolega wyzej nalezy w pliku menu rozszerzenie (*.inc lub podobne ) wklejac wszystkie linki :] no i tam gdzie mają sie otwierac podstrony wstawic regolkę - ta z ory powinna byc ok... nie sprawdzalem amwiec nie dam glowy uciąc :D
  
Re: <mefju> [php] Index...
PostWysłano: Niedziela, 13 Czerwca 2004, 00:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




ROTFL, bazy danych mozna, a nawet warto uzyc, do obslugi zawartosci tych podstron, kolega na poczatku nie powiedzial wyraznie czego oczekuje, dwa skrypt ktory podalem dziala w 100% mozna sie jeszcze bawic w zabezpieczenia, ale nie ma wiekszego sensu, wystarszy zmienic rozszerzenia plikow z php na txt, albo inc. Trzy skrypt nalezy wstawic w pliku index.php, albo innym ktory ma obslugiwac podstrony, w miejscu w ktorym ma byc wyswietlana ich zawartosc. Cztery link wyglada index.php?id=plik_do_otwarcia bez rozszerzenia.

Skiner przeczytalem jeszcze raz dokladnie Twojego porzedniego posta, i chyba ciagle nie wiem o co Ci chodzi confused.gif . Jezeli chcesz tylko zmieniac linki to <? include ("sciezka do pliku/plik.inc"); ?> musisz to dodac w kazdym pliku w ktorym ma byc wyswietlane to menu :)
  
Re: <ulan> [php] Index...
PostWysłano: Niedziela, 13 Czerwca 2004, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mefju
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1086
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




o wilku mowa... - mam to samo na mysli :) Skiner tak jak powiedzial nie jest najlepszy w php a wiec z bazą tu nie motac juz biggrin.gif twoja wersja skry[tu ( moja tez :) ) ma takie cos fajnego ze jak strona jest niedostepna mozna wyswietlic strone zastępcza :)) na ktorą ja sobier wstawilem fajny obrazek eroor 404 page not found :D fajna sprawa :)
  
[php] Index...
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010