Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Ten Pentagram QC 92 CU....
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Ten Pentagram QC 92 CU....
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tovik
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1242
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




Cześć, mam mały problem. Na pokładzie mam

-Epoxa EP-8RDA+,

-Athlona XP 2500+ Barton,

-Wentylator Pentagram QC 80 Cu( ustawiony na max obrotów) doubt.gif

-Chiefteca 420 Watt cool.gif .

Bez podkręcania temperatura wynosiła 47 C*w idle przy otwartej obudowie, procek był posmarowany zwykłą sylikonową pastą. Zastanawia mnie tylko jedno, otóż gdy dotykam radiatora od procka to jest taki letni i wogle powiedział bym że wentylator się nie grzeje bo stary od durona to się nieźle grzał i widać że odprowadza ciepło. Myśle może że źle nałożyłem pastę może za mało, jeszcze jedna sprawa dotyczy źle poszlifowanego spodu radiatora:( nie wygładziłem bo nie wiem za bardzo czym). Następnie zacząłem podkrecac procka( ta płytka jedna z niewielu *tak myśle*bez podnoszenia napięcia pracuje stabilnie przy FSB 200) komputer pracuje spoko bez żadnej zwiechy, po zamknięcu obudowy i założeniu na tył wiatraczka cooler master z 33 CFM do środka obudowyoraz zasilacz ma jeden wyciągowy wentylator ze spodu zasilacza. Temperatura w normalnej pracy na windosie nie przekracza 52*C zly.gif . W testach w necie to z 4 wentylatorami w obudowie temp wynosiła ok 39*w idle, na tym samym procku i wentylatorze co ja mam.

Mam jeszcze kilka innych pytań:

-gdybym zdejmował procka to ta pasta nie przysycha do procka gdybym chciał nałożyć drugą np Silver ceramiq?

-gdy założe radiator ponownie na procka(mam coper slim thermaltake) i nie wiem jak mocno jeszcze moge dokręcać śrubki w uchwycie na radiator czy nie ukruszy się i czy trzeba mocno dociskać by lepiej przylegało?

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie Wasze odpowiedzi na moje problemy.

Pozdrawiam Tomek lol.gif
  
Re: <Tovik> Ten Pentagram QC 92 CU....
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 13:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Awgan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1045
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




heh powód takich temperatur jest jeden ... cooper shim TT ... na stronie TT znalazłem opis CooperShima rev2 i w nim jest wyraźnie napisane, że nie nadaje się do Bartonów: http://www.thermaltake.com/accessories/NewCopperShim.htm. coś mi się zdaje, że shim TT jest zdeczko za gruby. jeżeli chodzi o pastę, to czym jej mniej (cieńsza warstwa) tym lepiej. Dobrze jest wziąść kawałek żyletki a najlepiej specjalnej szpatułki i dokładnie rozprowadzić pastę po rdzeniu (pomalować). Jeżeli pasta Ci przyschła to znaczy, że dostałeś nędzną pastę. Nie nakładaj kilku past jednocześnie. Przed ponownym założeniem radiatora dokładnie usuń starą pastę zarówno z radiatora jak i rdzenia. Starą pastę najlepiej usunąć chusteczką higieniczną. Jeżeli na radiatorze miałeś taśmę (taką jak w boxach) to musisz ją delikatnie zeskrobać z radiatora a następnie używając lekko zwilżonego papieru ściernego (kolejno : 600, 800, 1000) wygładzić miejsce styku radiatora z rdzeniem. Papier najlepiej jest przykleić do gładkiej powierzchni np. stołu. Niygdy nie szlifuj raditora trzymając papier na palcu. Z resztą na tu jest opis jak to zrobić http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=szlifowanie. To chyba wszystko...
  
Re: Ten Pentagram QC 92 CU....
PostWysłano: Piątek, 30 Lipca 2004, 10:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tovik
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1242
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




dzięki bardzo mi pomogłeś wink.gif
  
Re: Ten Pentagram QC 92 CU....
PostWysłano: Wtorek, 10 Sierpnia 2004, 10:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tovik
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1242
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




hehehe gdy wywaliłem coopra i dałem artica to mam temperature 42*C z otwartą obudową smile.gif
  
Ten Pentagram QC 92 CU....
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010