Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Wycieki w chłodzeniu wodnym?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Czwartek, 05 Sierpnia 2004, 18:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lobson
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1314
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Przygotowuje sie do zbierania calego ukladu chlodzenia wodnego (procek i 2 dyski) i obiło mi sie o uszy o wyciekach? Jak sie o tym dowiedziałem to stracilem chęć na całe to chłodzenie. Woda wycieknie i dupa... po sprzęcie. Albo słyszałem też ze blok wodny do procesora, czasem sie rozpada w miejscach lutowania, wystarczy kropelka i znów po sprzęcie... Często zdarzają sie wycieki?
  
Re: <Lobson> Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Czwartek, 05 Sierpnia 2004, 23:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALF
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #469
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




witam

mi się nie zdarzył choś ja też miałem cykora na początku. a teraz wiem że coponiektórzy nawet pompy od CO instalują w kompach ;)
kupuj dobry, sprawdzony sprzęt. jak wszystko połączysz i porządnie poskręcasz (np cybantami) to nie ma siły żeby choćby kropelka pociekła. przed pierwszym włączeniem komputera należy jeszcze wykonać kilkugodzinny test "krwioobiegu" sprawdzając połączenia i jak jest sucho to hulaj dusza :D

pozdr
  
Re: Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Piątek, 06 Sierpnia 2004, 11:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




Lobson : Czwartek, 05 Sierpnia 2004 18:24 :
Albo słyszałem też ze blok wodny do procesora, czasem sie rozpada w miejscach lutowania,


rotfl panie
lutowane bloki hmm pewnie cudowne super extra bloki ze znanej firmy
ehh ...
lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Piątek, 13 Sierpnia 2004, 23:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




J@ger : Piątek, 06 Sierpnia 2004 11:00 :
[..]



rotfl panie
lutowane bloki hmm pewnie cudowne super extra bloki ze znanej firmy
ehh ...
lol.gif lol.gif lol.gif

dobrze powiedzane super bloki z extra firmy
Ja miałem wyciek i to dośc poważny ale sprzęt nadal działa bo woda i środek konserwujący są mało przewodzące prąd. Miałem mnustwo tego na karcie graf ale jak wysuszyłam było ok jedyną oznaka w trakcie zalania było że widziałem takie małe białe pixele na monitorze może ich było z 10 ale jak zajarzyłem ze mam wyciek to wszystko było ok i uwierz nic nowego kupowac nie musiałem usunołem tylko z układu rezerwuar i temp skoczyła z 26-28 na 33-36
ale to nic i tak jest nisko na tak skręconym procku
  
Re: <Piła> Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Sobota, 14 Sierpnia 2004, 09:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




szkoda ze nie zauwazyles ironii w moim poprzednim poscie

nic ci sie nie stalo - twoje szczescie

a jakby sie stało ?
bloki "znanej" firmy wykonywane w technologi wierconej moga przeciekac,
ba przeciekaja wrecz. inne bloki w innej technologii sa tej wady pozbawione

a woda raczej prad przewodzi .... miales strasznego fuksa ot co
  
Re: <J@ger> Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Sobota, 14 Sierpnia 2004, 10:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




zgadzam się z Tobą że przewodzi woda prąd, ale woda demineralzowana ma te właściwości mniejsze a do tego jeżeli w układzie jest w 70% dodany specjalny płyn o strukturze oleju to zmienia to postac rzeczy i praktycznie nie przewodzi. Wiem że to fuks przy takiej ilości jak się rozlała ale cieszę się że tak wyszło więc jakiekolwiek przecieki nie koniecznie muszą wykończyć sprzęt
  
Re: <Piła> Wycieki w chłodzeniu wodnym?
PostWysłano: Sobota, 14 Sierpnia 2004, 18:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




to ty nie masz wody z dodatkiem plynu tylko plyn zdodatkiem wody
kazdy wyciek jest grozny i kazdy moze spowodowac zwarcie

coz z tego ze masz super plyn jak wystarczy ze masz zakurzona obudowe ??
i z wode deminerealizowanej - (dejonizowana powinna byc) robi sie kranowa ?
  
Wycieki w chłodzeniu wodnym?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010