Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Anime
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Anime
PostWysłano: Piątek, 13 Sierpnia 2004, 01:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Czy tos z was wie w ktorej japonskiej bajeczce wystepuje postać _N_A_R_Y_A _ ?
  
Re: <adam> Anime
PostWysłano: Piątek, 13 Sierpnia 2004, 14:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Na przykład w takim ,,Vision of Escaflowne".
Kilka informacji na temat tej postaci znajdziesz tutaj.

A dlaczego pytasz? wink.gif
  
Re: Anime
PostWysłano: Sobota, 14 Sierpnia 2004, 22:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl : Piątek, 13 Sierpnia 2004 14:03 :
Na przykład w takim ,,Vision of Escaflowne".
Kilka informacji na temat tej postaci znajdziesz tutaj.

Wielkie dzieki.

A dlaczego pytasz? wink.gif[/quote]
No bo w google nic nie znalazłem;)
  
Re: Anime
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Sierpnia 2004, 14:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




No znalazłem w googlach:D Ale ten "Escaflowne" to występuje w wersji serialowej i "pojedyńczego" filmu. Podobno te Narja i Eraja występuja tylko w srjalu. Moeze wiesz w ktorym odcinku?
  
Re: <adam> Anime
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Sierpnia 2004, 17:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Tak, w filmie pełnometrażowym nie występują. Są zbyt pobocznymi postaciami, żeby upchnąć je do 90. minutowego remake’a. Jeżeli chodzi o serial, więcej me oczy nie dostrzegły:

Odcinek 15: ,,The Lost Paradise";
Odcinek 16: ,,The Guided People";
Odcinek 17: ,,The End of the World";
Odcinek 19: ,,Operation Golden Rule of Love";
Odcinek 20: ,,False Pledge";
Odcinek 21: ,,Reaction of Fortune";
Odcinek 22: ,,Black Winged Angel".
  
Re: Anime
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Sierpnia 2004, 20:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




No rewelacja, dzięki. Skąd Ty to wszystko wiesz??
Z dostepnoscia filmu to nie ma jak sie zorientowałem problemu - jest w sklepach inernetowych jkao DVD na eDonkey i innych p2p co kto woli. Ale skąd wytrzasnąć serial??? Czy on w naszej telewizji leciał??
  
Re: <adam> Anime
PostWysłano: Wtorek, 17 Sierpnia 2004, 12:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Nic innego nie znalazłam z polskich ofert:
http://www.comicsuniversum.com.pl --> ANIME (FILMY) --> DVD --> a dalej znajdziesz alfabetycznie po wyborze wersji językowej (polskiej niestety nie ma).
Jeżeli obrałeś drogę ,,osiołkowania", ,,mułkowania" lub ,,kozłowania", problemu ze znalezieniem mieć nie powinieneś.
Serial był emitowany w Polsce w 2002 roku na kanale Hyper w wersji japońskiej z polskimi napisami. O powtórkach mi niewiadomo.
  
Re: Anime
PostWysłano: Sobota, 08 Września 2007, 15:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kindża
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #6784
Posty: 322


[ Osobista Galeria ]




http://www.independent.pl/?img=69179

28 września 2007 rusza pierwszy w Polsce przegląd filmów ANIME ze słynnego japońskiego Studia Ghibli, założonego przez legendarnego Hayao Miyazakiego.
Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną klasyczne i kultowe filmy, które nigdy wcześniej nie były wyświetlane w Polsce na dużym ekranie. Wśród tych filmów pojawią się docenione na całym świecie: MÓJ SĄSIAD TOTORO, LAPUTA - PODNIEBNY ZAMEK oraz NAUSICAÄ Z DOLINY WIATRU.

Program Przeglądu uzupełnią znane już z ekranów kin: RUCHOMY ZAMEK HAURU (nominacja do OscaraŽ 2006), OPOWIEŚCI Z ZIEMIOMORZA oraz SPIRITED AWAY - W KRAINIE BOGÓW, który otrzymał w 2003 roku OscaraŽ za Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany.

Wszystkie te filmy świetnie charakteryzuje stwierdzenie - MAGIA W CZYSTEJ POSTACI, bo anime to coś więcej niż filmy, to "niepohamowane obrazy" (Man-Ga w wolnym tłumaczeniu), które tworzą świat dziwnej piękności i tajemnicy, która czyha na widza w każdym kadrze. Każdy z filmów, oprócz walorów artystycznych, posiada niezwykłe wartości wychowawcze i płynie z nich życiowa nauka zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Wszystkie tytuły zaprezentowane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami (z wyjątkiem SPIRITED AWAY - W KRAINIE BOGÓW - ten z dubbingiem).



Przegląd odbędzie się w następujących miastach:

- WARSZAWA: 28.09. - 07.10. - Kinoteka
- KRAKÓW: 28.09. - 07.10. -Kino Pod Baranami
- ŁÓDŹ: 02.10. - 11.10. - Kino Charlie
- POZNAŃ: 09.10. - 18.10. - Kino Apollo
- WROCŁAW: 09.10. - 18.10. - Kino Warszawa
- KATOWICE: 12.10. - 21.10. - Kinoteatr Rialto
- GDAŃSK: 19.10. - 28.10. - Kino Kameralne
- SZCZECIN: 19.10. - 28.10. - Kino Pionier

GORĄCO ZAPRASZAMY DO NABYCIA W KASACH KIN KARNETÓW, UPRAWNIAJĄCYCH DO OBEJRZENIA WSZYSTKICH SZEŚCIU FILMÓW W RAMACH PRZEGLĄDU. CENA JEDNEGO KARNETU WYNOSI 48 zł.

Dodatkowo z okazji Przeglądu Filmów Animewanych w warszawskiej KINOTECE 6 września zostanie otwarta wystawa plakatów i fotosów z filmów STUDIA GHIBLI. Będzie ją można podziwiać do 7 października. Mamy nadzieję, że zachwyci nie tylko fanów anime, ale przekona do tych filmów wszystkich pozostałych.

więcej: www.przegladanime.pl

p.s. fajnie jeszcze raz zobaczyć te filmy na tzw. "dużym ekranie". Ale będzie uczta cool.gif
  
Re: Anime
PostWysłano: Sobota, 03 Listopada 2007, 23:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lara99
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6930
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




ja od siebie polece cos o mandze
http://www.hyper.pl/manga
  
Re: Anime
PostWysłano: Wtorek, 06 Listopada 2007, 16:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




"Evangelion" wraca do kina

Firma Gainax przygotowuje cztery filmy kinowe poświęcone bohaterom kultowej serii telewizyjnej "Evangelion", która szturmem wzięła świat w latach 90.

Evangeliony to mające po około 50 metrów wysokości humanoidalne, biomechaniczne roboty bojowe, sterowane przez umieszczone w ich wnętrzu dzieci. Przed maszynami stają ciągle nowe wyzwania - nie tylko muszą pokonać obcych, ale i w pewien sposób pomóc swoim pilotom w zmierzeniu się z wieloma życiowymi problemami. Seria błyskawicznie zyskała miano kultowej w telewizji japońskiej i trafiła do USA i Europy.

Pierwszy z planowanych obrazów ma trafić do kin w lipcu przyszłego roku. Reżyserią zajmuje się Shinji Higuchi. Kolejna premiera zapowiedziana jest na styczeń 2008 roku. Ostatnie dwa filmy na ekranach znajdą się najprawdopodobniej w czerwcu 2008 roku.

W pierwszych produkcjach widzowie odnajdą niektóre z obrazów i projektów znanych z telewizji. Roboty osadzone zostaną jednak w nowym tle, a całości towarzyszyć będzie inna ścieżka muzyczna. Trzeci i czwarty film poruszą nowe wątki. Producenci zadecydowali o tym wskutek próśb fanów, którzy nie kryli swojego niezadowolenia z zakończenia innej kinowej ekranizacji ich ulubionej serii, zrealizowanej w 1997 roku przez Hideaki Anno.

W realizacji wszystkich produkcji wykorzystana zostanie animacja trójwymiarowa.

Onet.pl

Już nie mogę się doczekać. biggrin.gif Głównie zachęca mnie przedstawienie właściwie tego samego, co w serii TV, ale w lepszej jakości animacji, bo to przecież produkcje kinowe. Ciekawe. czy będzie nowa muzyka... mam nadzieję, bo ta znana z serii TV nie była najwyższych lotów (pomijając oczywiście zamieszczone tam utwory Beethovena i innych wielkich i znanych kompozytorów).
  
Re: Anime
PostWysłano: Środa, 21 Listopada 2007, 00:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lara99
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #6930
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




w sobote byl ciekawy program na cyfrze....wlasnie wygrzebalam w necie
male info
http://www.hyper.pl/news?11950485351052
bardzo ciekawy i podobal mi sie mam nadzieje ze jeszcze bedzie powtorka;-)
fajnie przedstawiona zostala ta cala machina ktora napedza to od podszewki....
warto zobaczyc zeby ogarniac mniej wiecej jak cos sie dzieje [cool]
  
Anime
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010