Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Moje WC, pytania, sugestie, porady
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Moje WC, pytania, sugestie, porady
PostWysłano: Piątek, 06 Sierpnia 2004, 21:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal87
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1384
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum także nie bijcie mnie od razu :)

Zaczne od początku. Idea złożenia WC zrodziła sie u mnie jakis miesiąc temu. Zacząłem odwiedzać chyba wszystkie dostepne w polsce fora dyskusyjne w poszukiwaniu konkretnych informacji. Spędziłem wiele godzin na czytaniu setek postów...

Przejdźmy do rzeczy. Konfig: Barton 2500+ (cos słabo sie kręci mysle że na WWC pójdzie troszku więcej), 256MB DDR Kingston 400@333Mhz at
6-2-2 CL2, Gainward GF 4MX440 (270MHz@370MHz ; 405MHz@570MHz na hynixach 3,6ns ; 8527 punktów w 3DSmarku 2k1) EpoX 8RDA3i. Planuje złożenie układu z pompką niezatapialną, na razie jednym blokiem na CPU (póxniej jeszcze GPU) i chlodnicą. Po przeczytaniu tych setek postów doszedłem do takiego oto stuffu:
Blok na CPU: Orbital O3 (chciałem spider extreme bo promocja była ale po dokładnym obejrzeniu płyty doszedłem do wniosku że musiałbym wywalić cały rządek kondensatorów aby go zmieścić)
Chłodnica: Kadett
Pompka: Hydor Seltz L-20
rezerwuar ?

Pompka w środku budy, nagrzewnica na dachu.
Troche problem jest z odpowitrzaniem takiego układu dlatego wpadłem na taki pomysł aby postawic na budzie równiez malutki rezerwuar zrobiony z pojemnika na żywność. Otwory na kroćce byłyby z boku a nie z góry. teraz moje pytanie: Obieg wody zrobić w nastepujący sposób:
pompa==>blok==>nagrzewnica==>rezerwuar czy
pompa==>blok==>rezerwuar==>nagrzewnica. Czy dodanie malego rezerwuaru zwiększy znacząco opór ?? Wybrałem ta pompkę ponieważ wg wielu opinii jest wydajna i co najważniejsze cicha. Ale czy pociągnie taki układ z max 2 blokami ?? Co do pompki myślałem jeszcze nad Hailea HX 6520 1000l/h ale wielu mówi że ta pompka jest głośna. Możecie podać inne propozycje pompek do max 110zł które uciągną taki zestaw przy czym będą niesłyszalne z odległości 1m. MJ1000 odpada za głośność jako niezatapialna. Na razie niczego jeszcze nie mam bo najpier chce rozwiać wszelkie wątpliwości a potem składac niz złozyc i potem płakać.
Troche dużo ale mam nadzieje że pomożecie początkującemu :)
  
Re: Moje WC, pytania, sugestie, porady
PostWysłano: Niedziela, 15 Sierpnia 2004, 16:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rOg@s
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1230
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




co to jest WWC ?? lol.gif
orbitala na jakich kroccach biezesz ?
mj1000 glosny , bierz l-20 da rade z dwoma blokami cool.gif

jak chcesz orbiatal mam dwie wersje smile.gif wal na gg: 2796545
  
Re: Moje WC, pytania, sugestie, porady
PostWysłano: Czwartek, 19 Sierpnia 2004, 19:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal87
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1384
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




A sory wcisneło mi sie 2x W chodzi oczywiście o WC. Wziąłem Crystala C3 jednak na NK12 :D za 79zł :D
  
Re: Moje WC, pytania, sugestie, porady
PostWysłano: Niedziela, 29 Sierpnia 2004, 09:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bestia
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1509
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich

Jestem nowym userem tego forum i chcialbym prosic was o pomoc. Mianowicie chcialem zakupic sobie wc. Szczeze mowiac to jestem dopiero poczatkujacym wc maniakiem biggrin.gif . Mojego CPU chlodzi Thermalright SP97 i nie jestem do konca pewien czy mi sie oplaci przejscie na wc. Ale nie wiem cos mnie tak na nie wzielo. Po skonsultowaniu z kolega uskladalem cos takiego:

Black Ice Extreme
X3M P4/AMD
Abadon GPU
AS MJ1000

Oczywiscie chce zlozyc uklad zamkniety. Czy ta konstrukcja bedzie wydajniejsza od SP97 ktory jest na prawde bardzo wydajnym AC. Na podkreconym Athlonie XP 1700+@2300mhz temperatura w stresie nie przekracza 45 stopni. Please help me eusa_wall.gif
  
Moje WC, pytania, sugestie, porady
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010