Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> windows
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
windows
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 21:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Abaddon
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #127
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Hehe troche mi sie nudzi wiec:

Pomyslalem, ze zainstaliuje windows 98, w koncu to najpopularniejszy OS. Ok, wkladam cd, ladnie sie bootuje, chce zrobic partycje dla niego a tu co? jakis tekstowy fdisk <szalone>, w mandrake jest graficzny program partycjonujacy..., patrze na wybór oprogramowania... hmm nawet ie nie moge odznaczyc <szalone>, musze zainstalowac prawie wszystko, to bez sensu, ale coz, to populatny system, jedziemy dalej. Zainstalowalo sie, wlaczylo, ale co? Nie mam dzwoieku! Dowiedzialem sie, ze trzeba jakies sterowniki instalowac <szalone>, w linuxie wystarczylo proste modprobe...., ok niech bedzie zainstalowaly sie i co?! Chca mi system zrestartowac <szalone>, nie wiem tylko po co, ale coz... Po ponownym zaladowaniu stwierdzilem, ze kolorow malo i rozdzielczosc nie ta... pomyslalem, ze tez trzeba sterowniki zainstalwac [szalone, w xfree byly odrazu dostarczone], i znowy rzadanie restartu <szalone>. Ok, zainstalowalem jeszcze sterowniki do reszty sprzetu, za kazdym razem restartujac <szalone>. Teraz postanowilem poserfuwac po sieci. Wlaczam ie wklepuje adres i co ?! Zwiecha! <szalone>, pasc mozna, restart... No coz z www zrezygnowalem, nie wytrzymam ciaglych restartow... Przyszlo mi na mysl, zeby zainstalowac Office, wlaczylem excela, wklepalem niezwykle skomplikowana funkcje jezeli(), a w odpowiedzi dostalem 100% obciazenia procesora i brak odpowiedzi po jakims czasie <szalone>, wywalilo sie... Zwiech zaliczylem jeszcze sporo <szalone>. A co mnie najbardziej zdenerwowalo, to bootloader windowsa nadpisal BEZ PYTANIA moje lilo <szalone>, widac nie lubi konurencji... Musialem grzebac w poszukiwaniu dyskietki starowej linuxa rzeby przywrocic lilo...

Opisu reszty moich przezyc pisac nie ma sensu, wszystko w tym systemie (lacznie z brzydkim gui) jest <szalone>.
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

chce zrobic partycje dla niego a tu co? jakis tekstowy fdisk

system powstal w 97'
Cytat:

Nie mam dzwoieku! Dowiedzialem sie, ze trzeba jakies sterowniki instalowac

dziwne, prawda? crazy.gif
Cytat:

, ze kolorow malo i rozdzielczosc nie ta... pomyslalem, ze tez trzeba sterowniki zainstalwac [szalone, w xfree byly odrazu dostarczone],
chcesz od razu sterowniki? to zainstaluj winxp crazy.gif
Cytat:

Wlaczam ie wklepuje adres i co ?! Zwiecha!
98 posiada IE5, ktory jest bardzo konfliktowy z nowymi stronami, po prostu jest juz stary (i dziurawy ;))...
Cytat:

mi na mysl, zeby zainstalowac Office, wlaczylem excela, wklepalem niezwykle skomplikowana funkcje jezeli(), a w odpowiedzi dostalem 100% obciazenia procesora i brak odpowiedzi po jakims czasie <szalone>, wywalilo sie...

wnioskuje, ze kompa masz bardzo slabego, cd-rom w czasie intensywnej pracy wykorzystuje sporo mocy procesora
Cytat:

A co mnie najbardziej zdenerwowalo, to bootloader windowsa nadpisal BEZ PYTANIA moje lilo

widac, ze nie masz duzego doswiadczenia z systemami... crazy.gif
Cytat:

widac nie lubi konurencji...

M$ zarabia duzo kasy na tym, zeby ich systemy byly uzywane przez ludzi, jesli chcialbys wiedziec, to fat i fat32 nie bedzie wspierane przez Longhorna, nfts zostanie zastapiony nowym systemem plikow, wiec domysl sie, ze skoro sam M$ przestal w koncu wspierwac swoje przestarzale technologie, to po co mialby umozliwiac niezawodna prace innych systemow? :>
Cytat:

wszystko w tym systemie (lacznie z brzydkim gui) jest <szalone>.
nie wszystko, a GUI jest takie, jak lubie wlasnie, w xp pierwsze co, to zawsze zmienialem wyglad i wylaczalem rozne duporele, ktore sa domyslne ustawione, tak samo jak w KDE
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




chcialbym cos powiedziec, ale znowu na mnie nakrzycza. jest jeszcze jeden taki system, ktory sie instaluje bez problemu (mozna sobie odchudzic lub dodac opcje lokalne dla chin ludowych), nie instaluje sie zadnych sterownikow i pierdol... wink.gif klik! instalacja, optymizacja, restart i szur... jestem online! cool.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




"pierdół" mialo by,,, nie umim ogonkow
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Trurl
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #124
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Cytat:
Cytat:

A co mnie najbardziej zdenerwowalo, to bootloader windowsa nadpisal BEZ PYTANIA moje lilo

widac, ze nie masz duzego doswiadczenia z systemami...

EDDY, rozumiem że ty masz doświadczenie, to powiedz jak zrobić, żeby windows nie zapisywał nic na MBR? Bo istotnie robi to bez pytania i nie da się tego obejść. A o doświadczenie Abaddona z systemami się nie martw, jest na pewno większe od Twojego.
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




a mnie to wyglada, ze obaj zartuja sobie...
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Abaddon
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #127
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




@user: komu jak komu, ale Tobie taka zmiana wybacze ;)

Cytat:
wnioskuje, ze kompa masz bardzo slabego, cd-rom w czasie intensywnej pracy wykorzystuje sporo mocy procesora


Tak sie sklada kolego, ze to jest przyklad z zycia wziety, ale nie ode mnie, tyko ze szkoly (procki 1,7 ghz, raczej nie wolne).

Cytat:
widac, ze nie masz duzego doswiadczenia z systemami...


Tak sie sklada, ze mam i to duze i prawda jest taka, ze wcale tego win 98 nie instalowalem, a to, ze nadpisze mbr to nie jest mi obce.

Cytat:
98 posiada IE5, ktory jest bardzo konfliktowy z nowymi stronami, po prostu jest juz stary (i dziurawy ;))...


Tak sie sklada, ze mowa o wersji 6 (ktora wcale mniej konfliktowa nie jest)

Cytat:
system powstal w 97'


Tak sie sklada, ze winxp tez nie ma graficzngo programu do partycjonowania.


Ogolnie ten post to taki troll ;)

Doczynienia z win 98 to ja mam tylko w szkole. A napisalem go z 2 powodow:

1) nuda
2) pokazanie, ze dla starego uzytkownika linuxa win98 moze byc tak samo beznadziejny, jak linux dla uzytkownika windows (pozdrowienia Triniti)/
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

jak zrobić, żeby windows nie zapisywał nic na MBR

o ile pamietam, to jest to tylko kwestia odpowiedniego parametru
Cytat:

A o doświadczenie Abaddona z systemami się nie martw, jest na pewno większe od Twojego.

tej pewnosci nie mozesz miec i na przyszlosc, swoje personalne uwagi zachowaj dla siebie
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Abaddon
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #127
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Hehe, tak sie sklada, ze Trurl moze miec ;)

Cytat:
o ile pamietam, to jest to tylko kwestia odpowiedniego parametru


Przy instalacji?
  
PostWysłano: Czwartek, 19 Czerwca 2003, 22:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UsEr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #120
Posty: 56


[ Osobista Galeria ]




rude_boy :
a mnie to wyglada, ze obaj zartuja sobie...

Wiesz ...dla niektórych to są kwestje "religijne" conajmniej . lol.gif
  
Re: windows
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dozzie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #132
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Nowe forum, nowy post, tylko sporo ludzi zostalo tych samych :))
Abi, moglbys sie nie klocic! Eddy, nie wiem, jak stoisz ze znajomoscia OSow, nie bede wiec jej poddawal w watpliwosc (chce tu dac dobry przyklad :) )
Pewne jest dla mnie, ze Abaddon wie duzo o OSach.
A co do tego parametru, zeby Win98 nie nadpisywal MBR, to i ja jestem ciekawy, zanosi mi sie na reinstalke.
  
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 18:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Abaddon, Ty mi wiecej nie trolluj, bo sie niektorym cisnienie podnosi (mowa o mnie) biggrin.gif

co do tego parametru, to naprawde nie pamietam, nigdy nie robie formata (jak to maja zwyczaj robic lamki ;)), chyba raz uzylem tego parametru, ale to bylo rok temu conajmniej

pozdrawiam i nie trollowac! :P
  
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dozzie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #132
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Obiecuje, ze nie bede az do nastepnego razu :)))
  
Re: windows
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbkr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #22
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




Jak nie nadpisac MBR - krotki manual dla ofiar '95 '98

setup /IR
po pierwszym restarcie bootujemy jeszcze raz z flopa
sys'ujemy dysk z winda
reboot <szalone>
  
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 22:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aht
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #123
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Dobra <szalone> . Ja tez mam duze dosiwadczenie z OS'ami. Chyba wywale komputer przez okno. Dlaczego pisze bez polskich znakow ? To skutek mojej podrasowanej zyly wodnej, ktora raczyla do mnie podejsc a jej ultranegatywne fale siegaja do mnie, az na 10 pietro :/
Debiana nie moge uzywac, cos spieprzyli z sidem, a stable jest staaaareee. Zreszta debian juz mi sie znudzil.
Slackware oczywiscie dziala, zawsze mialem do niego szacunek, tylko z jakiego powodu nie moge go spolszczyc, mimo ze robie wszystko tak jak kiedys, kiedy dzialalo. Kit, grunt ze dziala, tak do bym nie mial nic.
Win98 nie moge zainstalowac, instalator nie wiem czemu wylacza mi sie w losowych momentach. Raz nawet udalo mi sie zainstalowac, ale zaczelo mi nie wiem czemu wykrywac urzadzenie ktorych wcale w kompie nie mam, np. dzojstik :) W dodatku nie moglo znalezc do nich sterownikow na plycie win98 mimo ze kazalo ja wlozyc, kit, win98 juz dawno mi sie znudzil :/
Chyba wywale kompa jednak przez okno. Jednyna nadzieja, instaluje jutro freebsd5.1, moze zadziala. Niestety mam troche rozwalony naped cdrom, i w loswych momentach przestaje czytac plyte. Tak to jest jak eksploduje w nim plytka z komputer swiata :/
Dobra, zegnam sie na razie :)
  
PostWysłano: Sobota, 21 Czerwca 2003, 15:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dozzie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #132
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




<szalone>Ja za kilka dni (jak znajde ze dwa plasterki czasu) reinstaluje Win98 - LiteStep nie chce mi normalnie dzialac</szalone>
  
windows
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010