Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> USB i Linux (Yoper)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
USB i Linux (Yoper)
PostWysłano: Piątek, 25 Lutego 2005, 12:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Kwestia prosta dla zaawansowanych userów ale sadze ze podpowiedź ta przyda się wszystkim "Nowym" - tym którzy maja problem z np. USB Stickami (pamięci flash) ... ostatnio miałem taki stick a wcześniej nie korzystałem z urządzeń USB pod moim Yoperem ... rozwiązanie jest proste ale wiem ze niektórzy nad tym główkują

do pliku fstab znajdującego się w katalogu

/etc/

dopisujemy następującą linijkę

/dev/sda1 /mnt/usb vfat user,noauto,umask=0 0 0

postanowiłem zmodyfikować zapis w fstab ... sądzę ze to przedstawione poniżej jest wygodniejsze i przyjemniejsze dla usera:

/dev/sda1 /mnt/usb supermount fs=vfat,dev=/dev/sda1,--,iocharset=iso8859-2,codepage=852,sync,umask=0 0 0


przy czym wcześniej najprościej w trybie graficznym pod rootem robimy katalog np. usb w katalogu

/mnt/

wygląda potem tak

/mnt/usb/

i od tej pory mamy możliwość korzystania z urządzeń takich jak właśnie pamięci flash na stickach usb ... wink.gif

jest jeszcze jedna kwestia w przypadku kompilacji Kernela nie zapomnijcie o włączeniu usb ... nie odznaczajcie tego oraz włączcie jako moduły urządzenia masowe pamięci ... w przeciwnym razie może nie zobaczyć waszej pamięci flash

ps. pamiętajcie o tym ze emulacja urządzeń SCSI musi być w jądrze uaktywniona inaczej nie przypisze wam do np wykrytego urządzenia scsi1: urządzenia np sda1
  
USB i Linux (Yoper)
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010