Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> Joga przed telewizorem
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Joga przed telewizorem
PostWysłano: Czwartek, 21 Sierpnia 2003, 15:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Za radą Bibi zadam jeszcze raz swoje pytanie biggrin.gif

Co sądzicie o telewizyjnych programach poświęconych ćwiczeniom jogi?
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Czwartek, 21 Sierpnia 2003, 15:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Kapłanka :
Co sądzicie o telewizyjnych programach poświęconych ćwiczeniom jogi?


Ja nie mam żadnego doświadczenia z joga przed TV. Wyobrażam sobie, że taka praktyka jest o wiele mniej efektywna niz praktyka z nauczycielem. Jednak wiem, że dla niektórych jest jedynym wyjsciem, więc nie będę jej tu za bardzo potepiać.
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Czwartek, 21 Sierpnia 2003, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




kiedy gdzie to mozna obejrzeć w Polsce?
Pozdrawiam Modest
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Czwartek, 21 Sierpnia 2003, 16:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
wahwah
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #221
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Kapłanka :
Co sądzicie o telewizyjnych programach poświęconych ćwiczeniom jogi?


Myślę że to lepsze niż książka, ale kiepskie jest to że nie ma sprzężenia zwrotnego, że nauczyciel nie może popatrzeć na to, jak uczeń przed telewizorem wykonuje jakieś ćwiczenie, i w razie potrzeby zareagować.

Widziałem kiedyś na nagraniu Iyengara prowadzącego zajęcia. Niestety, żadnych szczegółów nie było widać. A w nich właśnie tkwi ten diabeł...

Pytanie tylko, co lepsze: joga przed telewizorem czy żadna.
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Czwartek, 21 Sierpnia 2003, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




"Pytanie tylko, co lepsze: joga przed telewizorem czy żadna."

Nie chcę być ortodoksyjna, ale chyba jednak żadna.
  
Re: <modest> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 10:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Programy emitowane są na kanale Club. Godziny różne: przed południem lub po północy.
  
Re: <Bibi> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 10:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




Na razie lepszej metody poznania jogi nie mam.
Ale nie mam zamiaru uczyć się jej tylko za pośrednictwem telewizora. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyć pójść na jaki kurs smile.gif
W tej chwili traktuję te ćwiczenia przed telewizorem jako sprawdzenie czy mi będzie joga odpowiadać. I jak na razie odpowiada.
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 13:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bibi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #197
Posty: 46


[ Osobista Galeria ]




Kapłanka :
Programy emitowane są na kanale Club. Godziny różne: przed południem lub po północy.


Akurat najgorsze pory, w których można ćwiczyć jogę!
Najlepszy jest wczesny poranek albo wieczór.
  
Re: <Bibi> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 14:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Kurde, nie jestem w temacie, ale tak ogólnikowo sobie liznąlem o medycynie alternatywnej, i o tych różniastych gimnastykach.

I to co mi się nasuwa, to to, że joga przed TV to tak jak, kiedyś niejaki Kaszpirowski odliczał patrząc prosto w kamerę. Śmiech na sali, aczkolwiek miał sporą oglądalnosc... Uzdrowiciel kude...z ekranu telewizora. smile.gif
  
Re: <Marek D.> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 15:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kapłanka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #226
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




he he he ... eusa_eh.gif

Masz szczęście, że mieszkasz w Krakowie. W dużym mieście, więc możliwości uprawiania różnych sportów w tym jogi (jakbyś chciał) bez liku.
Nam mieszkańcom małych miejcowości musi wystarczyć TV sad.gif
Tylko niewielu się chce jeźdić 50 km lub więcej na ćwiczenia jogi czy karate. I są to przeważnie ci co są przy kasie.
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 09:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Kapłanka :
he he he ... eusa_eh.gif

Masz szczęście, że mieszkasz w Krakowie. W dużym mieście, więc możliwości uprawiania różnych sportów w tym jogi (jakbyś chciał) bez liku.
Nam mieszkańcom małych miejcowości musi wystarczyć TV sad.gif
Tylko niewielu się chce jeźdić 50 km lub więcej na ćwiczenia jogi czy karate. I są to przeważnie ci co są przy kasie.

Niekoniecznie sięz tym zgadzam.
Nie zawsze i nie wszędzie joga musi drogo kosztowac.
w naszmy miescie Gorzowie Wlkp. Prowadzimy klub czy raczej sekcjęjogi na zasadach niekomercyjnych. Są pasjonaci, hobbysci, ktorzy prowadzą zajęcia z pobudek niematerialnych. Dlatego koszty udzialu w zajęciach niesą wysokie. Uczestnicy pokrywajątylko koszty wynajmu sali.
Mysle ze powinno sie dązyc d otego aby joga byla dostępna.
Chcialbym aby nauczyciele dązyli nie tylko do tego aby na jodze zarabiac, ale starac sie aby dostęp do jogi byl mozliwy dla ludzi o mniejszych dochodach.
W przeciwnym razie rzeczywiscie konkurencją będzie joga przy telewizorze. Mysle ze nie o to chodzi.
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Poniedziałek, 25 Sierpnia 2003, 13:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dioryt
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #238
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Witam,
kursy emitowane przez kanał Club są przygotowywane przez amerykańską szkołę Yoga Zone.
Ćwiczenia są w prosty sposób dostosowane i wyjasnione przystępnie dla osób, które nawet nigdy nie zetknęły sie z jogą. Zbliżają się raczej do gimnastyki opartej o asany i zasady wykonywania asan.
Widziałem większość odcinków i wydaje się, że w tym konkretnym przypadku lepiej spróbować z tą szkołą niż wogóle nie cwiczyć.
Z pewnością te lekcje nie zaszkodzą i nie wypracują błędnych nawyków.
Co innego to praktyka na podstawie książek, co nieststy bardzo często sie zdarza.
pozdrawiam
dioryt
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 17:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ciri
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1244
Posty: 34


[ Osobista Galeria ]




Ja ćwiczę jogę przed telewizorem od roku i nie widzę w niej nic złego...bardzo mi się podoba...i jestem przewiązana do tych ludzi co ją prowadzą...jest na kanale Club i wciągu roku szkolnego jest wcześnie rano około 6 i po południu o 18 więc chyba jest dobrze...a teraz w wakacje jest podwójna dawka Jogi naraz która trwa 50 minut (normalnie tylko 20 :( ) a zaraz po lub przed jogą jest Sposób na sprawność co też mi się bardzo podoba...niedawno nauczyłam się Afrobrazylijskich tańców...wg mnie lepiej ćwiczyć przed telewizorem niż wogóle...zresztą...jak dla kogoś..(np. dla mnie) telewizor jest częścią życia...to Joga analogicznie też się nią stanie dzięki Telewizji :D
jasne że lepiej jakbym miała kogoś na żywo ale jakoś tak mi słabo idzie że głupio byłoby mi się pokazać z moimi sprawnościami fizycznymi na jakimkolwiek kursie Jogi...jak będę sprawniejsza to może :D a w tv też dokładnie wszytsko opisują i jest czas na medytację...i mnie bardziej motywują bo czuję się wyjątkowa...jakby tylko i wyłącznie do mnie przemawiali... redface.gif
pozdrawiam
^_^
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Wtorek, 13 Lipca 2004, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fred
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #222
Posty: 48


[ Osobista Galeria ]




Ciri : Wtorek, 13 Lipca 2004 17:56 :
Ja ćwiczę jogę przed telewizorem od roku i nie widzę w niej nic złego...[...]

wg mnie lepiej ćwiczyć przed telewizorem niż wogóle..
[...]
jasne że lepiej jakbym miała kogoś na żywo ale jakoś tak mi słabo idzie że głupio byłoby mi się pokazać z moimi sprawnościami fizycznymi na jakimkolwiek kursie Jogi...jak będę sprawniejsza to może

Jasne ze nie ma nic zlego w takiej praktyce i zapewne cos ona daje.
Jesli nie mozna cwiczyc w grupie z nauczycielem, to dobre jest i to.
Natomiast nie obawial bym sie na Twoim miejscu zapisania sie na jakis chocby wakacyjny kilkudniowy kurs jogi.
chętnie prazyjmowane są równiez osoby zupelnie poczatkujące i to na wiekszosci kursow. To by pozniej procentowalo :)
  
Re: <fred> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Wtorek, 10 Sierpnia 2004, 21:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
drx
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1407
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




jestem zywo zainteresowany tematem, bo chcialbym stworzyc taki program na antenie polskiej telewizji. prosze zatem o wszelkie wskazowki i sugestie, za ktore z gory dziekuje.
  
Re: <Ciri> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Czwartek, 26 Maj 2005, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




Żeby iść na kurs nie trzeba posiadać żadnych umiejętności jogowych. Lepiej wcześniej się zapisać, zanim wpadnie się w nawyki złego ćwiczenia. Kontakt na żywo w grupie jest nie do porównania. W grupie ćwiczących też można się czuć wyjątkowo, nawet bardziej, niż przed ekranem ;-) tv.
Cenię sobie jogę klasyczną, wciszy, skupieniu. Mam wrażenie, ze w takiej jodze lepiej się moim ciałem opiekuję i mobilizuję sie do pracy. W jodze nie ma miejsca na żaden wstyd. Chyba ten wstyd wyrabiają w ludziach właśnie media. Reklamują ją grupy ćwiczących wysportowanych, z wieloletnim doświadczeniem.
Joga przed telewizorem to leniwa i zblokowana joga dla mnie.
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Piątek, 27 Maj 2005, 10:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sis
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3873
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Uprawiam jogę od dawna z instruktorami , przed telewizorem i samodzielnie.
Uważam że żadna z tych metod nie jest "lepsza" ani "gorsza".
Ta o której piszecie wyżej Alana Fingera ,emanuje spokojem ,radością,wolnością i nie ma w niej żadnego nacisku.
Niektórym łatwiej się skupić przed telewizorem niż w grupie,szczególnie asany na równowagę.
Wazny jest niestety aspekt finansowy, ta przed tv jest tania i bez dojazdu.
Można wybrać z trzech pór nadawania albo nagrać i odtwarzać wg.potrzeb.
Myślę że idealnie popularyzują jogę.Pozdrawiam Szkołę Yogi ,Ciri, Dioryta
i wszystkich joginów telewizyjnych.
Wielkie THX dla Yoga Zone
  
Re: <sis> Joga przed telewizorem
PostWysłano: Niedziela, 29 Maj 2005, 22:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
leonverde
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3869
Posty: 228


[ Osobista Galeria ]




Ach... jestem idealistką. Ważne, żeby czuc się dobrze w ćwiczeniu jogi
  
Re: Joga przed telewizorem
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Września 2005, 22:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Jogin87
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5076
Posty: 8


[ Osobista Galeria ]




Ja też jestem idealistą Joga czyli swoiste bycie w tu i teraz smile.gif i ilekroć oglądam jakiś film lub TV (co bardzo rzadko) ćwicze sobie bycie w tu i teraz czyli uważność. Po prostu wpadam w rytm - narzucam swej świadomości aby oddychała w specyficznej harmonii i oddycham świadomie, w pełni do-energetyzowując się przy tym wink.gif
Ja tak samo nie mam gdzie chodzić na jakieś treningi czy coś w tym rodzaju naprawde bym chciał bo co innego ćwiczyć samemu, a co innego z grupą ludzi.
Ja sam jogi, medytacji nauczyłem się z książek po prostu ciekawość wszelkie pytania... wątpliwości... szukałem i szukam dzięki czemu krocze swoją ścieżka w pełni rozwijając się nie pod okiem mistrza prowadzącego lecz przed samym sobą... wink.gif
  
Joga przed telewizorem
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010