Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Wybierz nalepszy utwór z tych, których do tej pory nie było na albumach:
Sweetest Thing (ver.1998)
19%
 19%  [8]
Spanish Eyes
9%
 9%  [4]
Sweetest Thing (ver.1987)
2%
 2%  [1]
Bass Trap
2%
 2%  [1]
Dancing Barefoot
17%
 17%  [7]
Everlasting Love
14%
 14%  [6]
Unchained Melody
12%
 12%  [5]
Walk To The Water
4%
 4%  [2]
Luminous Times (Hold On To Love)
2%
 2%  [1]
Hallelujah Here She Comes
0%
 0%  [0]
Silver And Gold
7%
 7%  [3]
Endless Deep
0%
 0%  [0]
A Room At The Heartbreak Hotel
0%
 0%  [0]
Trash, Trampoline And The Party Girl
7%
 7%  [3]
Wszystkich Głosów : 41

The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 09:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pablos
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3562
Posty: 333


[ Osobista Galeria ]




Od dzisiaj wypowiadamy się na temat kompilacji: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides.
Dla mnie jest to pierwsza płyta U2 na która wyczekiwałem świadomie. I mimo, że płytę kupiłem dla trzech piosenek to jednak nie mogłem tego albumu nie mieć już pierwszego dnia, czyli na początku listopada 1998 roku.
Te 3 piosenki to nowa wersja Sweetest Thing, wersja studyjna Silver And Gold oraz Trash, Trampoline And The Party Girl, które po raz pierwszy mogłem słuchać bez trzasków.
Pamiętam jak wyczekiwałem na ten album i na nowy, promujący album utwór. Słuchałem dużo radia (Internet w Polsce był jeszcze w pieluchach) i któregoś dnia JEST! Leci w radiu nowa piosenka U2 !!! I jaka świetna! Niby Pan w radiu nic nie powiedział, że to U2, ale na pewno to jest U2!
Jednak później okazało się, że to Andreas Johnson w utworze: "Glorious" (niedawno wykorzystany w reklamie Nutelli).Facet ma prawie taki sam głos jak Bono! A w teledysku do tej piosenki to nawet wyglądał podobnie jak Bono w 1980 roku!
Ja tymczasem musiałem czekać nadal na usłyszenie nowego singla U2, który później okazał się nową wersją Sweetest Thing, jak dla mnie dużo gorszą od oryginału z 1987 roku (koszmarne tut - turu , tut - turu ... na końcu).Teledysk nad którym tak wszyscy się zachwycają też mi się nie podobał. Tam po raz pierwszy można było zauważyć, że Bono się starzeje. Oj mocno on tam się "posunął" w porównaniu do okresu z Pop-a !!!

Co do zawartości płyty to CD1 zawiera wszystkie oprócz Glorii single z tego okresu i chronologicznie wygląda tak:

1.I Will Follow
2.October (hidden track)
3.New Year's Day
4.Sunday Bloody Sunday
5.Pride (In The Name Of Love)
6.The Unforgettable Fire
7.Bad
8.Where The Streets Have No Name
9.I Still Haven't Found What I'm Looking For
10.With Or Without You
11.Desire
12.When Love Comes To Town
13.Angel Of Harlem
14.All I Want Is You
15.Sweetest Thing

Jednak zawartość CD1 różniłaby się znacznie gdybyśmy to MY (heh.pl) wybierali best of 1980-1990. Z przeprowadzonych do tej pory ankiet (w cyklu Opinie o płycie), z których ja robię nasze Heh-owe Best Of wynika, ze idealna lista utworów dla nas to :

01. I Will Follow
02. Out of Control
03. October
04. Tommorow
05. Sunday Bloody Sunday (live)
06. Pride
07. Unforgettable fire
08. Bad (live)
09. Where The Streets Have No Name
10. With Or Without You
11. Bullet The Blue Sky
12. All I Want Is You

I jeszcze króciutki komentarz CD2: druga płyta zawiera naprawdę niezłe kawałki i miałem duży problem z zagłosowaniem.
Mimo, że sa tak takie perełki jak "Sweetest Thing" (ver.1987), "Trash, Trampoline And The Party Girl", czy przede wszystkim "Unchained Melody" ja zagłosowałem na, według mnie, chyba najlepszy utwór U2 w całej swej historii czyli: Luminous Times (Hold On To Love)

...................................................................... ..
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 12:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




jak dla mnie płytka niezła do zasypiania wink.gif większość nastrojowych kawałków, naładowanych pozytywną energią biggrin.gif
swój głos oddałam na "Walk To The Water" głównie za ten moment :

I'm looking through your window
I'm walking through your doorway
I'm on the outside
Let me in
Let me love you
Let me love you
Let me...

ehhh to mówi samo za siebie.... wink.gif
  
Re: <Pablos> The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 12:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Daniel84
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1454
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Stawiam na cover P. Smith (chyba) Dancing Barefoot. Wiem, że Spanish Eyes i The Sweetest Thing i tak swoje głosy dostaną.
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 15:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




oj duzo jest wspanialych piosenek z B-Sid'ow :P

cudowne Sweetest Thing, rewelacyjne wydania koncertowe Spanish Eyes
przepiękne Dancing Barefoot, na które zagłosowałam (Some strange music drags me in It makes me come up like some heroine ), śliczne
Everlasting Love, piękne Unchained Melody, niesamowite Silver And Gold
i genialne Party Girl!!! I jak tu się zdecydowac?!
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Patrizio
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5317
Posty: 61


[ Osobista Galeria ]




Od tej płyty zaczęła się na dobre moja przygoda z U2. Wśród wielu piosenek innych artystów z U2 słuchałem Beautiful Day, Elevation i One ale nic mnie nie pokusiło żeby zacząć słuchać innych piosenek. Pewnego dnia koleżanka przyniosła mojej siostrze kasetę - właśnie The Best Of 1980-1990. Wiedziałem ze Sweetest Thing to utwór autorstwa U2 i sam też czasami odsłuchiwałem sobie tą kasetkę. Moja siostra przez ok 1 miesiąc nałogowo słuchała pewnej "dziwnej" piosenki, w której moim zdaniem było coś fajnego ale jednocześnie coś co sprawiało że piosenka nie wpadła mi odrazu w ucho. No i może gdyby nie to nałogowe słuchanie tej piosenki przez moją siostrę to prawdopodobnie nie pisałbym tu teraz na tym forum. A więc zdradzę Wam tytuł tej piosenki: była to 'Sunday Bloody Sunday'! Coraz bardziej ją lubiłem i pewnego razu ściągnałem tekst. I to był szok. Przy jednym z ostatnich wersów popłakałem się. Były to te słowa "We eat and drink while tomorrow they die". Teraz to jedna z moich ulubionych piosenek U2 (jest ich więcej). Pół roku później z niecierpliwością czekałem na HTDAAB a miłość do U2 pozostała mi do dzisiaj i prawdopodobnie jeszcze długo pozostanie.

Aha Zagłosowałem na Sweetest Thing :)
  
Re: <Patrizio> The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 16:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




głos poszedł na "Everlasting love", a tak pozatym to od b-side'ów właśnie zacząłem słuchać U2 (konkretnie Sweetest thing, ver. 1998)
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 16:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
alivox
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5223
Posty: 116


[ Osobista Galeria ]




...well...if I understood the question...my vote is for Everlasting Love...it´s so difficult to understand the Polish language...but I try...Ali wink.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 17:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matibg
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5304
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Przepraszam, ze zapytam ale czy alivox naprawde nie jest z polski? "-P W takim razie po co jest na polskim forum i jak jest w stanie nas choc troche zrozumiec, ciekawa sprawa biggrin.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 17:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




matibg :
Przepraszam, ze zapytam ale czy alivox naprawde nie jest z polski? "-P W takim razie po co jest na polskim forum i jak jest w stanie nas choc troche zrozumiec, ciekawa sprawa biggrin.gif


Nie rozumiem pytania eusa_eh.gif Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że jesteśmy najlepszym forum na świecie smile.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 17:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Stalówka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3507
Posty: 88


[ Osobista Galeria ]




Uwielbiam Unchained Melody,ta piosenka powinna byc grana na koncertach w pelnej wersji,jest super.Poza tym lubie Everlasting Love,The Sweetest Thing(ououou:P) i Spanish Eyes.
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 18:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




zupełnie przypadkiem od kilku dni słucham właśnie tych b-sidów. no i tak słucham i słucham i waham się pomiędzy the three sunrises a love comes tumbling i moze jeszcze spanish eyes. tylko że yyy o ile mnie oczy nie mylą w ankiecie nie ma three sunrises. drunken_smilie.gif ograniczacie mnie! LOL

:)
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 18:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




na jesień robię się sentymentalna, więc kropę postwiłam obok Unchained Melody[cool]

b-sidy spowodowały u mnie nawrót choroby zwanej "jutomanią", bo pojawiły się akurat w momancie, kiedy poznałam już wsztystkie wcześniejsze albumy i myślałam, że już wszystko wiem o U2 lol.gif tia człowiek młody jest to naiwny i bardziej pewny siebie wink.gif ogólnie lubię niezmiernie tą składankę, daje pogląd na różnorodność stylistycznych wycieczek zaspołu

a w mojej prywatnej pierwszej trójce są jeszcze Walk To The Water (polecam słuchanie na brzegu morza w pochmurny i wietrzny dzień cool.gif ) oraz Party Girl wink.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




martatea :

a w mojej prywatnej pierwszej trójce są jeszcze Walk To The Water (polecam słuchanie na brzegu morza w pochmurny i wietrzny dzień cool.gif )


Koniecznie muszę to wypróbować. Pogoda sprzyja cool.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 19:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
alivox
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #5223
Posty: 116


[ Osobista Galeria ]




matibg :
Przepraszam, ze zapytam ale czy alivox naprawde nie jest z polski? "-P W takim razie po co jest na polskim forum i jak jest w stanie nas choc troche zrozumiec, ciekawa sprawa biggrin.gif


...Yes!...I know that you are right!...but I like people and different cultures...therefore I participate in forums of several countries...sorry...but I like people!...be sure that I am happy in doing the Polish community's part...although I have difficulty to understand the language of your country...I am not impeded myself of communicating...the visual language also says a lot of things...does you agree?...is there still some curiosity?...
...I hope to find good friends here...besides you...thanks a lot...cheers!...Ali... wink.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 19:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Toż to pierwsze jutowe cedeczko jakie nabyłam...
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matibg
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #5304
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




alivox wszystko rozumiem, wiesz jestem tu nowy i nie wszystkich znam biggrin.gif Zdziwiło mnie to, w pierwszej chwili myslałem, że ktoś sobie żartuje i cały czas pisze po angielsku biggrin.gif Dzięki za wytłumaczenie, jestem pełen podziwu dla Ciebie, że dajesz sobie radę i jakoś nas rozumiesz :-) Naprawdę respekt dla Ciebie biggrin.gif eusa_clap.gif Pozdrawiam biggrin.gif cool.gif
  
Re: <matibg> The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Października 2005, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




O kurczątko, gościu, mocny jesteś. lol.gif
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 18 Października 2005, 20:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




wszytskim skladankom typu "the best of..." stanowczo i wyraznie mowimy NIE!!!! zly.gif zly.gif zly.gif dla mnie szkoda czasu i kasy na takie plyty..polecam je tylko "przejsciowym" sluchaczom albo osobom ktore chca sie zapoznac z danym zespolem

zaglosowalam na Sweetest Thing (ver.1998) lubie te piosenka poprawia mi humor
  
Re: The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Wtorek, 18 Października 2005, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eveglider
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #5192
Posty: 493


[ Osobista Galeria ]




To właśnie ta płyta była moją pierwszą w posiadaniu, zaraz po niej ATYCLB. U mnie tak zawsze, że wszystkie utwory mi się podobają biggrin.gif ale najbardziej Luminous Times (Hold On To Love) i Silver And Gold (tu mój głos).
Ogólnie płytę tą uważam za idealną podczas "podróży w głąb duszy", można się przy niej rozmarzyć na dobre..
  
Re: <eveglider> The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
PostWysłano: Środa, 19 Października 2005, 01:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




bass trap - za oryginalność (to był 1984!) :)
w sumie płyta b side dla nowych fanów jest przydatna, wszyscy starsi mają te piosenki w kolekcji od dawna. Moim zdaniem zesatw jest troszkę monotonny, bardzo podobne do siebie w klimacie są te kawałki. Kwestia gustu oczywiście. Troche szkoda, ze nie ma "Wild Irish Rose" "Deep In The Heart" czy "Be There" - ale w końcu były chyba zbyt mało znane i niedopracowane na tyle, by znaleźć się na płycie, która ma sie rozchodzic w milionowych nakładach..:)
  
The Best Of 1980 - 1990 And B-Sides - opinie o płycie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010