Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Wiosenne porządki
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wiosenne porządki
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 18:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #26

[ Osobista Galeria ]

Na wstępie pragne prosić o wyrozumiałość, możliwe, że NTF, ale wydawało mi sie najodpowiedniejsze.

Dużo piszecie o podkręcaniu, o nowych wynalazkach, upgrade'ach systemu, sprzętu itd. Czy moglibyście napisać o trochę bardziej przyziemnej sprawie, tzn w jaki sposób dbacie o czystość swojego sprzętu ? Wiadomo, że jest to ważne, a nic nie przyciąga lepiej kurzu niż komputer i monitor. Przyznam, że największy kłopot sprawia mi klawiatura i to co "pojawia się" między klawiszami. Czy do czyszczenia monitora używacie jakichś specjalnych środków?

Uff;-)

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin

Użytkownik #1

[ Osobista Galeria ]

ja do czyszczenia monitora nie uzywam niczego co jest w plynnej postaci, jedynie przecieram sciereczka antystatyczna do kurzu
klawiatura, hm, tutaj gorzej, palcami niektore zabrudzenia czyszcze, myszke tez recznie
jesli chodzi o zawartosc obudowy, to odkurzam czasem, wlasnym powietrzem z pluc ;) (mam caly czas otwarta obudowe)

Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Środa, 09 Kwietnia 2003, 19:44, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kazan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #11

[ Osobista Galeria ]

Monitor - roztwór mydła z wodą i ściereczką do sucha
Obudowa jak Eddy otwarta - jakby mniej się brudzi .....
Klawiatura i mycha - odkurzacz i niebieskie Pronto polecam

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #26

[ Osobista Galeria ]

Słyszałam, że podobno jest specjalne urządzenie, za pomoca którego można wyjmować klawisze z klawiatury i w ten sposób dokładniej je czyścić. Widzieliście może coś takiego?

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin

Użytkownik #1

[ Osobista Galeria ]

wyjmowac klawisze, to i mozna bez zadnego urzadzenia ;)
ja takiego nie widzialem, ale w sumie, to by sie przydalo przeczyscic juz klawiature w calosci, staruszka ma juz 3 lata, taka fajna multimedialna, ale i tak nie korzystam z tych funkcji :>
czas kupic nowa ;)

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #26

[ Osobista Galeria ]

Przyznam się, ze raz próbowałam wyczyścić klawiaturę "od środka", po złożeniu - nie działała:-D
Jak wyjmujesz klawisze?

I jeszcze jedno - jak odkurzacie klawiature to trzymacie ja do góry nogami czy normalnie?

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin

Użytkownik #1

[ Osobista Galeria ]

wcale nie wyjmuje ;>
jak czyszcze, to sobie lezy tak jak zawsze, to tylko ja sie przemieszczam ;)

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

hmm, monitor staram sie o niego dbac wiec kupuje mu drogie pianki do golenia, jak samy byl dosc drogi i delikatna szmateczka go przecieram, bo nie chce go uszkodzic.

a kompa nigdy jeszcze z kurzu nie czyscilem, bo raczej jest malo, chociaz ostatnio jakiegos kritersa wyciagnalem spod wentylatrora kolo kondziorkow kolo procka :D

klawiature nieraz umyje, a myszki nie musze czyscic bo optyk :)

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #28

[ Osobista Galeria ]

Monitor to czasami czyszczą (sam panel/kineskop), mam do tego specjalny płyn w sprayu za jakieś 10zł na giełdzie kupiony. Kineskopowe kiedyś to wilgotną szmatką, czyściłem, a ten płyn to do LCD kupiłem, bo ma plastikowy ekran i jest wrażliwszy. Rolki w myszce czyszcze jak przestaje działać. Reszty nieczyszczę. Jak ktoś zauważył otwarty komp mniej się brudzi.

PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 23:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #28

[ Osobista Galeria ]

Wyjąć klawisz to nieproblem. Problem jest go później wsadzić spowrotem.[szalone] Kiedyś naprawiałem klawiaturę, więc wiem, że są z tym problemy.

Re: Wiosenne porządki
PostWysłano: Czwartek, 10 Kwietnia 2003, 11:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #30

[ Osobista Galeria ]

Monitor czyszcze jakimś płynem do szyb :P
Kompa właśnie się zbieram wyczyścić co się da to wodą i do wyschnięcia.
Klawiatury nie czyszczę bo najabrdziej lubię te po 15zl :-)
i jak jest brudna to wydaję następne 15zl
podobnie z myszką, kiedyś miałem jakąś lepsiejszą to ją pucowałem,
od pół roku jadę na A4Tech z rolką za 15zł i czyściłem raz z nudów :-)

PostWysłano: Czwartek, 10 Kwietnia 2003, 11:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

tez czyscilem klawiature dokladnie :), co ja w niej znalazlem :), ale ciezko klawisze wychodza, a klawiatury nie bede zmienial, bo ligitech to ligitech :)

PostWysłano: Czwartek, 10 Kwietnia 2003, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #28

[ Osobista Galeria ]

Re: Nikos Wysłany: Czw Kwi 10, 2003 10:01 am

Kompa właśnie się zbieram wyczyścić co się da to wodą i do wyschnięcia.
Tak to ja czyściłem GF4 i spód obudowy jak zmienałem pąpkę od chłodzenia wodnego.[szalone]

PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Irass
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #42

[ Osobista Galeria ]

ja nie polecam sprężonego powietrza !!!
można narobić bigosu

PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin

Użytkownik #1

[ Osobista Galeria ]

Irass :
można narobić bigosu
tzn. co sie moze stac?

PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 22:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh

Użytkownik #3

[ Osobista Galeria ]

Monitor czyszcze plynem i chusteczka - scierki zostawiaja smugi.
Obserwabla :
Słyszałam, że podobno jest specjalne urządzenie, za pomoca którego można wyjmować klawisze z klawiatury i w ten sposób dokładniej je czyścić. Widzieliście może coś takiego?

Nie mam zadnych problemow z wyjmowaniem i wkladaniem klawiszy. Raz kiedys chcialo mi sie zabrac do przeczyszczenia calej to se zrobilem takie specjalne urzadzenie - powyginalem spinacz ;) i szybciej szlo.

PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 22:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik

Użytkownik #18

[ Osobista Galeria ]

ja klawisze zawsze wyciągam śrubokrętem crazy.gif siostra dokładnie czyści i wszystko wraca na swoje miejsce :)

PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #2

[ Osobista Galeria ]

w szkole pamietam na informie przekladalem klawisze jak mi sie nudzilo :), a tym urzadzeniem byl cyrkiel, niestety nie przezyl paru akcji i sie zlamal :D.

PostWysłano: Wtorek, 27 Maj 2003, 13:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip

Użytkownik #15

[ Osobista Galeria ]

Irass :
można narobić bigosu

e tam
ostatnio zrobilem akcje sprzatania w firmie
przywiezli mi wielka butle taka 1.5 wysokosci i latalem z kazdym kompem
ale teraz i czysto i cicho bo wentyle jakos inaczej pracują
pozdr

Wiosenne porządki
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze ceny na grzejniki płytowe Kermi grzejniki kermi wrocław Kermi K22 V22 stalowe płytowe zamiast żeliwnychkoparko ładowarka Piłatransportpensjonat nad morzem Kołobrzeg pensjonaty wakacyjny pensjonatKursy
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010